чці беззбитковості виду продукції (10)
руб.
Пост. витрати=2000 руб.
Точка беззбитковості=1000 кг
Загальні витрати=2000 + 26250=28250 руб.
Обсяг продажів=3500 кг
Відрізок СД ілюструє прибуток при обсязі продажів 3500 кг болтів
Відрізок НД характеризує виручку від продажу в сумі 33250 руб. при обсязі продажів 3500 кг болтів
Відрізок ВД характеризує розмір сукупних витрат у сумі 28250 руб. при обсязі продажів 3500 кг болтів
б) графік беззбитковості гайок
Пряма витрат У1=2000 + 9,5 Х
руб.
Пряма виручки У2=13 Х
руб.
Пост. витрати=2000 руб.
Точка беззбитковості=571,4 кг
Загальні витрати=2000 + +9500=11500 руб.
Обсяг продажів=1000 кг
Відрізок СД ілюструє прибуток при обсязі продажів 1000 кг гайок
Відрізок НД характеризує виручку від продажу в сумі 13000 руб. при обсязі продажів 1000 кг гайок
Відрізок ВД характеризує розмір сукупних витрат у сумі 11500 руб. при обсязі продажів 1000 кг гайок
в) графік беззбитковості шайб
пряма витрат У1=2000 + 12 Х
руб.
пряма виручки У2=14 Х
руб.
Пост. витрати=2000 руб.
Точка беззбитковості=1000 кг
Загальні витрати=2000 + 6000=8000 руб.
Обсяг продажів=500 кг
Відрізок СД ілюструє збиток при обсязі продажів 500 кг шайб
Відрізок НД характеризує виручку від продажу в сумі 7000 руб. при обсязі продажів 500 кг шайб, яка менше витрат на 1000 руб.
Відрізок ВД характеризує розмір сукупних витрат у сумі 8000 руб. при обсязі продажів 500 кг шайб, які перевищують суму виторгу. Визначити прибуток організації в нових умовах і фактори вплинули на її зміну
NПоказателіболтигайкішайби1Об'ем продажів (кг) 400017507502Переменние витрати (руб.) 7,91012,63Постоянние витрати - всього (грн.) 70004Цена реалізації 1 кг (руб.) 9,51315,4
Змінні витрати, тому виросли на 5% на кожен вид:
Болти: руб.
Гайки: руб.
Шайби: руб.
Постійні витрати зростуть на 1000 руб.:
Постійні витрати=6000 + 1000=7000 руб.
Ціна реалізації 1 кг:
Болти: 9,5 руб.
Гайки: 13 руб.
Шайби: 14 + 1410%=15,4 руб.
Тб=Сукупні постійні витрати/Середній Мд (11)
Тб в грошовому вираз=Тб ціна (12)
Середній Мд=Ціна за 1 одиницю - Змін. витрати за 1 одиницю (13)
Мд=Виручка від реалізації - Змін. витрати (14)
а) Виручка від реалізації:
Виручка=ценаоб'ем продажів (15)
Болти: руб.
Гайки: руб.
Шайби: руб.
Загальна виручка=38000 + 22750 + 11550=72300 руб.
б) Змінні витрати:
Болти: руб.
Гайки: 101750=17500 руб.
Шайби: руб.
Загальна сума пров витрат=31600 + 17500 + 9450=58550 руб.
в) Загальний Мд:
Мд=72300-58550=13750 руб.
г) Мд на одиницю продукції=Мд на всю продукцію/обсяг продажів (16)
руб.
д) Точка беззбитковості:
кг
е) Мд по кожному виду продукції:
Болти: руб.
Гайки: руб.
Шайби: руб.
ж) Середній маржинальний дохід:
Болти: Серед. Мд=9,5 - 7,9=1,6 руб.
Гайки: Серед. Мд=13 - 10=3 руб.
Шайби: Серед. Мд=15,4 - 12,6=2,8 руб.
з) Точка беззбитковості по кожному виду продукції:
Пост витрати/3=7000/3=2333,33 руб.
Болти: кг
Гайки: кг
Шайби: кг
і) Точка беззбитковості в грошовому вираженні:
Болти: руб.
Гайки: руб.
Шайби: руб.
Тб загальна=13851 + 10114 + 12828,3=36793,2 руб.
к) Кромка безпеки:
Кб=(планована виручка від продажу продукції - Тб)/планована виручка від продажу продукції 100% (17)
Кромка безпеки по кожному виду продукції:
Болти:
Гайки:
Шайби:
л) Кромка безпеки загальна:
КБ заг=(72300-36793,2/72300) 100%=49,1%
2. Прибуток=Мд - пост витрати (18)
Прибуток по кожному виду продукції:
Болти: 6400 - 2333,33=4066,7 руб.
Гайки: +5250 - 2333,33=2916,7 руб.
Шайби: 2100-2333,33=- 233,3 руб.
Загальна сума прибутку=13750 - 7000=+6750 руб.
Висновок: Загальна сума прибутку збільшилася на 6750-5500=+1250 руб. по організації в цілому, тому збитковим є випуск шайб для організації.
Висновок
калькуляція облік витрати напівфабрикатний
Для багатьох виробництв характерно послідовна переробка промислової і сільськогосподарської сировини в закінчений продукт на основі хіміко-фізичних, біологічних і термічних п...