Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





аються всередину долонь і утворюють лоб, а решта

Два Пушистенький хвоста у вигляді В«човникиВ» - верхню і нижню щелепи.

Лисиця: виконуємо те ж саме, але всередину долоні згинаємо ще мізинці, щоб мордочка у лисиці була гостріше. Великі пальці трохи згинаємо. Одна фігурка випливає з іншої. p align="justify"> Вправа на розвиток мімічних рухів. Гра В«Навколо себе Обернись і в звіра перетворисяВ» (злий, сердитий вовк, боягузливий зайчик, хитра лисиця, стривожена білочка). Всі діти сіли за столи, залишилися тільки ведмедик, їжачок і зайчик. p align="justify"> Вихователь. Ми їх сказати попросимо,

Як вони зустрічають осінь.

Мишко. У барліг скоро ляжу спати,

За восени зима прийде знову. p align="justify"> Нехай мені у сні присниться мед! p align="justify"> Прокинуся, коли весна прийде!

Зайка. Пора мені, зайчику, линяти,

Пора мені шубку поміняти,

Взимку бути сірим не можу,

Мене помітять на снігу.

Їжачок. Я теж буду спати, як ведмедик. p align="justify"> Я пополювати за літо:

Гриби шукав, мишей ловив,

Мені потрібно відпочити за це,

Втомився я, вибився з сил,

А для вас, мої друзі,

Приніс грибів корзинку я.

. У дітей - моделі, один з них виставляє моделі на фланелеграфе. p align="justify"> Звірі поміняли колір шерстки: вона стала гущі. Приготували собі будинки (барлоги, дупла, нори), заготовили корм. p align="justify">. За гарний розповідь Буратіно дарує кожній дитині розмальовку В«БельчонокВ» і розповідає казку про неслухняних білченяти: В«Одного разу мама-білка пішла за припасами, а Бельчата веліла тихо сидіти, але вони розшумілися. p align="justify"> Почула їх куниця. Як же нам врятувати білченяти? (Відповіді дітей.) А як врятувати бельчонка, якщо він намальований? (Заштріховать.) В». p align="justify"> Поки діти штрихують, звучить музика П.І. Чайковського В«Золота осінь. Жовтень В»з циклуВ« Пори року В». p align="justify"> ГРУДЕНЬ

Бесіда В«Як живуть рослини взимкуВ»

Цілі

Узагальнити і систематизувати уявлення дітей про пристосування рослин до сезонних явищ (взимку мало світла, холодно, сніг, рослини припиняють своє зростання, відпочивають).

Узагальнити уявлення дітей про необхідність світла, тепла, вологи грунту для росту рослини.

Вчити дітей встановлювати зв'язки: залежність стану рослини від умов середовища і ступеня задоволення потреб.

Формувати складні форми мови: мова-доказ, мова-опис.

Продовжувати формувати навчальні навички: вміння уважно слухати, доповнювати і виправляти помилки.

Матеріал. Іл. 4а та 4б; моделі потреб рослин (попередньо вирізаються з посібника). Організація заняття. На дошці картини В«Зимовий лісВ». Набірне полотно для картинок. Предметні картинки - земля покрита снігом, люди тепло одягнені, діти катаються на ковзанах: діти і дорослі на лижах, ігри дітей взимку, дерева без листя і з листям (хвойні), снігопад. Рослини - грицики, братки, багаторічні - іриси, горобина в різний час року, дерева з плодами (горобина, ялина, сосна). p align="justify"> Хід заняття

Вихователь (вносить до групи письмо). Хлопці, листоноша приніс нам листа. Подивимося, від кого воно. (Читає) В«Здрастуйте, хлопці, вам пише Буратіно. p align="justify"> Я вже пішов вчитися до школи, і хоча я все про все знаю, вчора на уроці наша вчителька поставила мені двійку. Вона запитала мене: "Що буває взимку? Які бувають рослини? Чому? Живі чи рослини взимку? "А я сказав, що рослини взимку не можуть бути живими, у них немає листя, на землі лежить сніг, а під ними земля, на якій нічого немає. Але вчителька сказала, що я неправий. А як думаєте ви? Допоможіть мені відповісти на ці питання. Ваш друг Буратіно В». P align = "just ify"> Сідайте, хлопці, все на місця, будемо допомагати Буратіно виправляти двійку.

Вихователь. Як ми дізнаємося зиму? p align="justify"> Взимку буває холодно. Земля вкрита снігом. На річці, озері, в ставку вода замерзла, утворився лід. Він міцний, гладкий, слизький, можна ходити, їздити на ковзанах, санках. Люди одягнені тепло, в зимовий одяг. Листяні дерева стоять без листя, на хвойних залишаються голки. Птахи перебираються ближче до людського житла, годуються рештою насінням. Небо часто буває сірим, на ньому хмари, з яких часто йде сніг. p align="justify"> Вихователь. Хлопці, а які рослини можна дізнатися взимку? У мене на столі лежать картинки різних рослин. Відберіть з них ті, які можна зустріти взимку. p align="...


Назад | сторінка 6 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Механізований взвод в обороні взимку
  • Реферат на тему: Штукатурення фасаду взимку Розчин з додаванням поташу
  • Реферат на тему: Бджільництво, їстівні гриби, лікарські рослини, підсочка
  • Реферат на тему: Роль рослини Крассула у гармонізації середовища приміщення
  • Реферат на тему: Навіщо мені знання психології