Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





justify"> Діти вибирають картинки і викладають їх на складальне полотно.

(Зразковий набір картинок рослин: тополя, черемшина, береза, ялина, сосна.)

Вихователь. А як ви думаєте, що шукають птахи взимку на деревах? (Виставляє іл. 4а.) p align="justify"> Діти розглядають картину і знаходять грона і плоди на кущах калини, шишки на їли і сосні.

Діти. На деревах залишаються плоди, насіння, якими птахи харчуються (грона горобини, плоди на калині, шишки на їли і сосні). p align="justify"> Вихователь. Які дерева зимують зеленими? (Ялина, сосна.) p align="justify"> Діти знаходять на картині ці дерева й показують вихователю.

. Вихователь. Хлопці, Буратіно показав вчительці ось цю рослину. (Викладає картинку із зображенням пастушої сумки або братків.) Чому ж рослини не ростуть і не цвітуть взимку? p align="justify"> Діти. Взимку холодно, мало світла. Грунт замерзла, немає вологи. p align="justify"> Вихователь. Що ж потрібно всім рослинам? (Світло, тепло, волога, грунт). p align="justify"> Вихователь виставляє моделі з зображенням потреб рослини.

Вихователь. Буратіно сказав, що рослини взимку гинуть. Чи так це? p align="justify"> Діти. Рослини взимку не гинуть, а просто засинають. Коли стало мало світла - на деревах і чагарниках пожовкло листя, а коли стало холодно - вони листя скинули. На деревах і на кущах залишилися нирки. Життя цих рослин захована в нирках. p align="justify"> Вихователь виставляє картину з весняним пейзажем (илл. 4б).

Вихователь. Що навесні станеться з рослинами? p align="justify"> Далі вихователь послідовно обговорює з дітьми, які зміни відбулися з рослинами. (Горобина, калина і т.д.)

Діти. Навесні буде гріти сонце, з'являться листя, трава. Бруньки на деревах лопнуть, з'являться листочки і весняні квіти. p align="justify"> Вихователь. Сьогодні ввечері я запишу вам розповідь, і ми відправимо Буратіно лист. p align="justify"> Заняття В«Розглядання і порівняння горобця і ворониВ»

Цілі

Розширити знання дітей про життя птахів взимку: про їх зовнішньому вигляді, про харчування.

Вчити розпізнавати птахів (горобець, ворона) за способами пересування, видаваним звуках.

Словникова робота: зимуючі, нахохлились, цвірінькають, щебечуть, покрилося пухом, зимувати, корм.

Виховувати дбайливе ставлення, інтерес до птахів.

Дати можливість відобразити свої враження в малюнках.

Матеріал. Іл. 5; предметні картинки із зображенням горобця і ворони; моделі частин тіла, величини (попередньо вирізаються з посібника); силуети горобця і ворони на кожну дитину, аудіо супровід (доріжки № 5, 6). p align="justify"> Попередня робота. Спостереження на прогулянці; читання розповідей; розглядання картинок. p align="justify"> Хід заняття

. Діти грають. Приходить Буратіно і приносить із собою конверт. p align="justify"> Буратіно. На вулиці зима, мороз, а я гуляв і бачив багато птахів. Там різні птахи: великі і маленькі. Напевно, одні багато їли, а інші мало або це мама та її діти. А як їх звати, я не знаю. Ось я їх сфотографував і вам приніс фото. Може, ви їх знаєте? Це птахи, яких я бачив на вашій ділянці. p align="justify"> Далі вихователь організовує обговорення.

Вихователь. Діти, давайте подивимося, що нам приніс Буратіно, і розповімо йому, що ми про цих птахів знаємо. p align="justify"> (Виставляється картина/ілл.5/із зображенням птахів і картинки з моделями).

Вихователь. Які птахи тут зображені і де ми бачили з вами цих птахів? Чим відрізняються ці птахи один від одного? Так, горобець маленький, а ворона велика (виставляє модель на складальне полотно). p align="justify"> Вихователь пропонує дітям розглянути сліди птахів на снігу і визначити, які з них належать горобцях, а які - воронам.

Вихователь. Що можна сказати про забарвлення пір'я? (Горобці сіро-коричневі, а пір'я у ворони на крилах і хвостові темні, навіть чорні, тулуб світліше). p align="justify"> Як поводяться птахи під час їжі? (Горобці стрибають або перелітають з місця на місце. Ворони важливо крокують і не віддають свою здобич. Вони беруть їжу своїм великою дзьобом, відлітають і ховають.) p align="justify"> Що ви чуєте, коли птахи збираються біля годівниці? (Вони голосно кричать, щебечуть). p align="justify"> Дітям пропонується прослухати аудіозапис з голосами птахів (на тлі інших пташиних голосів діти чують цвірінькання горобця і каркання ворони - доріжка № 5).

Як цвірінькають горобці? (Запропонувати дітям почірікать і пострибати, як воробушки.) Тепер покажіть, як каркають ворони і як вони важливо крокують. p align="justify"> Діти вик...


Назад | сторінка 7 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Важкі діти: хто вони, причини появи
  • Реферат на тему: Діти ростуть у неповних сім'ях
  • Реферат на тему: Життя стародавнього Риму: діти
  • Реферат на тему: Діти і гроші: як навчити дитину розумно розпоряджатися грошима