ршення роботи з комп ютером .. Робота Із програмами на розвиток логічного мислення та відпрацювання навічок роботи з Мішею
Мета: ознайоміті учнів з правилами підготовкі комп ютера до роботи; повторити правила техніки безпеки та правила поведінкі в комп ютерного Кабінеті; формуваті навички безпечної роботи з комп'ютером, Сформувати навички роботи з Мішею; поповніті знання про годинник та его СКЛАДОВІ; розвіваті пізнавальні здібності учнів; формуваті вміння аналізуваті інформацію; виховувати відповідальність за результати своєї роботи, самостійність, Віру у Власні сили, зацікавленість інформатікою.
Обладнання: комп ютери, підручник М. Корнієнко, С. Крамаровська, І, Зарецький - Інформатика 2 клас., папка з правилами техніки безпеки та правила поведінкі в комп ютерного Кабінеті, робочі зошити М. Корнієнко, С. Крамаровська, І, Зарецький - Інформатика 2 клас
Тип уроку: Комбінований
Програмне забезпечення: GCompris.
Хід уроку. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ етап
Вчитель:
Вісь Прийшли ми знову в клас,
Де чекає комп ютер нас.
Правила ми прігадаємо,
Щось новеньке ми Пізнаємо.
Нумо сіли всі рівненько
І Працюємо дружненько .. Актуалізація опорні знання
. фронтальних опитування
Як назівається стіл у комп ютера?
Що на ньом находится?
Для чого по?? рібні піктограмі?
. Рольова гра «Мій комп'ютер» (проводитися в колі, щоб діти добро бачили одне одного)
Умови гри: Діти уявляють собі одним Із вивченості устройств и розповідають про свои возможности.
Вчитель: Подівіться на свое робоче місце.
Монітор: Перед вами находится монітор. Я схожий на телевізор. На моєму екрані монітора Відображається інформація з Якою працює комп ютер.
Вчитель: Поруч Із монітором ві Бачите системний блок.
Системний блок: Я найголовніша частина комп ютера. У мені розташовуються всі основні Вузли комп'ютера.
Вчитель: Перед монітором розташована клавіатура.
Клавіатура: Натіскаючі на мої клавіші, можна вводіті інформацію в комп ютер.
Вчитель: А поруч з нею - миша.
Міша: А я Пристрій, что полегшує Введення информации в комп'ютер.
Вчитель: До системного блоку комп'ютера можна підключаті Різні Пристрої Введення-виводу информации, розшірюючі тім самим его функціональні возможности.
Принтер: Я друків тексти, малюнки, фотографии .. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Вам, напевне, Вже кортах попрацюваті самим за комп ютером. Альо для цього нужно прігадаті правила роботи з комп ютером та навчітіся вмикати и вімікаті комп ютер, дізнатіся про будову и призначення комп ютерної міші та навчітіся працювати з тренажером міші.. Відтворення та корекція опорних знань
. повторень правила техніки безпеки та правила поведінкі в комп ютерного Кабінеті.
Учитель. Прігадаємо Правила техніки безпеки та правила поведінкі в комп ютерного Кабінеті.
(На шкірному столі лежить папка «Техніка безпеки та правила поведінкі в комп ютерного Кабінеті»). Учні самостійно повторюють материал.
. Гра «Зіпсована записка»
Вчитель: перевірімо, як ві орієнтуєтеся у вивченості матеріалі. Пропонує гру. Пограємося? У Наступний текст вставте правильні слова та словосполучень:
? Заходьте до комп ютерного кабінету тільки ... (з Дозволу вчителя).
? Чи не вмікайте та не вімікайте комп ютері без ... (Дозволу вчителя).
? Перш чем розпочато роботу, розмістіть зошит, ручку, підручник так, щоб смороду ... (не лежали на клавіатурі чи моніторі).
? Во время роботи будьте дуже ... (уважні).
? Сідіть прямо, на відстані від екрана щонайменш ... (50-60) см.
? Працювати на клавіатурі нужно ... (чистими сухими) руками, не натіскаючі на клавіші без ... (спожи чі навмання).
? Во время РОБОТИ НЕ Торкай ... (з єднувальніх проводів та проводів живлення, задньої стінкі монітора та системного блоку).
? У разі з'явився запах горілого, самовільного вімікання апаратури, незвичне звуків треба ... (Негайно повідоміті про це вчителя).
? Працюйте за комп ютером НЕ более чем ... (15) хвилин поспіль.