оробку.
Правильно.
А яку, ви знаєте? Щоб це дізнатися відгадайте загадку!
Сірий звірок
Через полицю скок,
Довгі ноги,
А хвіст короткий.
Заєць
Молодці!
(Учитель вивішує зразок виробу.)
Сьогодні ми будемо робити аплікацію «Веселий зайка» .. Підготовка до практичної роботи.
. Аналіз вироби.
Хлопці! Подивіться на зайчика. З яких частин він складається?
Вушка, тулуб, голова, лапки, щічки, очі, ніс.
Правильно.
У мене на столі лежить гербарій, з нього потрібно скласти малюнок.
До дошки виходить один учень, підбирає деталі для заготовки.
Як ви думаєте, що необхідно взяти для очей, носа і для лапок?
Семена.
Правильно.
Хлопці! А у нас вийшов веселий зайчик?
Ні.
Що потрібно зробити, щоб він став веселим. Посуваємо деталі.
А зараз?
Так
Що робимо далі?
Приклеюємо.
. Складання плану роботи.
) Відберемо потрібні листя та насіння.
) Розкладемо деталі на заготівлі.
) посувати їх.
) приклеїти.
Пам'ятайте! Гербарій - дуже крихкий матеріал, і працювати з ним, і приклеювати його потрібно дуже акуратно і обережно .. Практична робота.
(Учитель проходить по класу і індивідуально допомагає хлопцям.). Підсумок уроку.
Що ви сьогодні виконували на уроці?
З якого матеріалу?
Як можна ще назвати цей матеріал?
Вам сподобалася така робота?
Молодці! Всі добре попрацювали. Прибираємо робоче місце. Урок закінчено.
Урок 2
Розділ програми: Художня обробка природних матеріалів
Тема: Аплікація з листя. Метелик
Клас: 1 клас
Цілі уроку:
Освітня: вчити виконувати аплікацію з листя дерев - метелика і розміряти при цьому її частини;
Розвиваюча: розвивати дрібну мускулатуру рук, мислення, уява; розвивати бажання зробити аплікацію красивою.
Виховна: виховувати дбайливе ставлення до природи, сприяти пізнання дітьми краси рідної природи;
Тип уроку: комбінований
Основний метод проведення уроку: словесний, наочний, практичний
Обладнання: букет осіннього листя; гербарій осіннього листя різної форми; листя дерев; ягоди шипшини; гілочки; пластилін; клей; ножиці.
Дидактичний матеріал до навчального заняття: репродукція картини І.С. Остроухова «Золота осінь»; картки з віршами про листя, про осінь, про жолуді;
Хід уроку
I Організаційний момент.
Привітання учнів. Перевірка готовності учнів до уроку .. Вивчення нового матеріалу.
. Розповідь вчителя про картину «Золота осінь» І.С. Остроухова.
Ілля Семенович Остроухов належить до чудового поколінню російських художників другої половини Х1Х століття. Він був видатним живописцем. Важливою стороною його діяльності є багаторічна керівництво Третьяковської галереєю. З 1905 по 1913 рр. у постійній експозиції Третьяковської галереї знаходиться твір художника «Золота осінь». Картина за своїм характером являє лісовий або парковий пейзаж. У густій ??траві праворуч стоять два великих дерева. Золоте листя, серед якої виділяються широкі помаранчеві листя клена, звішується до землі. Назустріч їй з трави піднімаються численні вже початківці жовтіти пагони. Зліва видно доріжка, а за нею - група дерев з кострубатими стовбурами і великими кронами. Найбагатша гама золотисто-помаранчевих тонів листя контрастує з темною соковитою травою. Прозоре мереживо листя передано без зайвої деталізації, але за кожним плямою відчувається точна форма листа і гілки. Пейзаж зігрітий великим почуттям. У зеленій траві і золотий частіше дерев є подих життя.
. Бесіда про красу осіннього листя. Розглядання букетів з осіннього листя, гербарію. Перейнятися настроєм осіннього пейзажу допомагає музика, вірші.
. Читання віршів про осінь.
Діти читають...