група Г: 7022,5/1200 = 5,852;
група Д: 6670/1300 = 5,131.
Виходячи з взаємозв'язку індексів, розрахуємо індивідуальні індекси фізичного обсягу, розділивши індивідуальні індекси товарообігу на індекси цін:
група А: 4,792/2,5 = 1,917;
група Б: 7,875/3,5 = 2,25;
група В: 8,477/2,9 = 2,923;
група Г: 5,852/2,65 = 2,208;
група Д: 5,131/2,3 = 2,231.
Для розрахунку загального (агрегатного) індексу цін може бути застосована формула Пааше:
(25)
= 2,706.
угруповання інтервал відхилення варіація
Індекс агрегатний фізичного обсягу буде мати вигляд:
. (26)
= 2,243.
Для розрахунку загального індексу товарообігу застосовується формула:
. (27)
= 31252,5/5150 = 6,068.
= * = 2,706 * 2,243 = 6,068.
Знайдемо вплив факторів на абсолютне зміна товарообігу.
Загальна зміна вартості (? pq) знаходиться за формулою:
? pq =. (28)
? pq = 31252,5 - 5150 = +26102,5 тис.руб.
Зміна вартості під впливом зміни фізичного обсягу
(? pq (q)):? pq (q) = -. (29)
? pq (q) = 11550 - 5150 = 6400 тис.руб.
Зміна вартості під впливом зміни цін
(? pq (р)):? pq (р) = -. (30)
? pq (р) = 31252,5 - 11550 = 19702,5 тис.руб.
Сукупний вплив чинників має дати загальну зміну вартості:
? pq (q) +? pq (р) =? pq. (31)
+ 19702,5 = 26102,5 тис.руб.
Висновок: Як видно з розрахунків, ціни в середньому зросли на 170,6%, при цьому фізичний обсяг збільшився на 124,3%. Загальна сума товарообігу зросла на 506,8%, або на 26102,5 тис.руб. У тому числі за рахунок збільшення фізичного обсягу - на 6400 тис.руб., А під впливом зростання цін - на 19702,5 тис.руб. Отже, основний вплив зробило зростання цін на зміну товарообігу, що можна оцінити негативно. br/>
Завдання № 7
Є такі дані про працівників підприємства:
Рівень образованіяУровень продуктивності трудависокійнізкійІмеют освіту за спеціальності117 a10 b не мають освіти з спеціальності20 c53 d
Для оцінки тісноти зв'язку між рівнем освіти і рівнем продуктивності праці визначте коефіцієнт асоціації і зробіть висновки.
Рішення
Коефіцієнт асоціації визначає тісноту взаємозв'язку пари ознак, виміряних з альтернативної номінальній шкалі і підраховується за формулою:
, (32)
a, b, c, d - значення ознак в клітинах матриці спряженості <# "41" src = "doc_zip89.jpg"/> = 6001/6401 = 0,937.
Якщо коефіцієнт має позитивний знак (+), то зв'язок позитивна, і, навпаки, при негативному знаку (-) - зв'язок негативна. p> За абсолютним значенням коефіцієнта (від 0 до 1) оцінюємо кількісну мір...