Введення 
   У машинобудуванні широко використовуються різні конструкції приводів. Привід - електросилове пристрій, що приводить в рух машину чи механізм. Привід складається з джерела енергії, передавального механізму і апаратури управління. Джерелом енергії служить двигун (теплової, електричний, пневматичний, гідравлічний і т.д.) або пристрій котре надає заздалегідь накопичену енергію (пружинний, інерційний, гирьовий механізм та ін.). Зазвичай важливою частиною приводу є редуктор. Призначення редуктора - зниження кутової швидкості і, відповідно, підвищення обертального моменту веденого вала в порівнянні з ведучим. Редуктор - це механізм, що складається з зубчастих або черв'ячних передач, виконаний у вигляді окремого агрегату і службовець для передачі обертання від валу двигуна до валу робочої машини. Кінематична схема приводу може включати, крім редуктора, відкриті зубчасті передачі, ланцюгові або ремінні передачі. Перераховані механізми є найбільш поширеною тематикою курсового проектування. 
  Метою даного проекту є розрахунок приводу пластинчастого конвеєра, що складається з електродвигуна, циліндричного редуктора і ланцюгової передачі. Розрахунок і конструювання редуктора передбачає визначення геометричних і конструктивних розмірів окремих деталей, розробку їх конструкцій. На підставі досвіду створення подібних пристроїв і діючих стандартів наведені рекомендації щодо визначення передавальних чисел кожної передачі, підбору матеріалів для зубчастих коліс і валів, перевірці деталей на міцність, розробці ескізної компонування редуктора, конструювання корпусу, зубчастих коліс, валів, кришок підшипників, вибору підшипників і шпонок. 
   1. Схема приводу 
   У механічний привід (малюнок 1) входять електродвигун і редуктор. Електродвигун з'єднується з редуктором через муфту. Редуктор - двоступінчастий співвісний, зубчасті передачі - циліндричні прямозубі. Вихідний вал редуктора з'єднаний з валом пластинчастого конвеєра через ланцюгову передачу. 
   Малюнок 1 - Схема приводу 
   2. Вихідні дані 
   Окружне зусилля на тяговій зірочці Ft=30 кН. 
  Окружна швидкість тягової зірочки V=0,25 м/с 
  Крок тягового ланцюга t=100 мм. 
  Число зубів тягової зірочки z=16 шт. 
  Термін служби L=5 років 
  Добовий коефіцієнт Ксут=0,29 
  Річний коефіцієнт КМОД=0,6 
   Малюнок 2 - Графік навантаження 
   3. Кінематичний розрахунок приводу 
   Потужність на приводному валу конвеєра визначимо за формулою: 
  вих=Ft? V=30 * 0,25=7,5 кВт. 
   Підберемо необхідний електродвигун, для чого визначимо його потрібну потужність. 
   Pпотр=
   Де? заг - коефіцієнт корисної дії приводу (ККД). 
  ККД приводу в даному випадку можна визначити за формулою [1, стор.5]: 
 ? заг =? 3подш? ? муфт? ? 2ціл? ? ціп 
  де 
 ? підшитий=0,99 - ККД пари підшипників; 
 ? цил=0,97 - ККД циліндричної зубчастої передачі; 
 ? муф=0,98 - ККД муфти; 
				
				
				
				
			 ? ціп=0,95 - ККД ланцюгової передачі; 
 ? заг=0,993 * 0,98 * 0,972 * 0,95=0,85 
  Тоді потрібна потужність складе 
  Pпотр=7,5/0,85=8,8 кВт. 
  Визначимо частоту обертання тягової зірочки за формулою [1, стор.6]: 
  вих=6? 104 
   де D - діаметр тягової зірочки: 
  Dзв== 100/sin (180/16)=512,6 мм. 
  Тоді nвих=60000 * 0,25/(3,14 * 512,6)=9,32 об/хв 
  Попередньо задамося передавальними відносинами. 
  Передаточне відношення ланцюгової передачі попередньо приймаємо: 
  Uцеп=4 
  Передаточне відношення редуктора попередньо приймаємо: 
  uред=20. 
  Тоді передавальне відношення тихохідної циліндричної передачі визначимо за формулою: 
  Т=0,9=0,9 *=3,94 
   Приймаємо стандартне значення Uт=4,0. 
  Тоді UБ=uред/Uт=20/4,0=5,0 
  Уточнимо передавальне відношення редуктора uред=5,0 * 4,0=20 
  Загальне передавальне відношення приводу: 
  заг=uред? Uцеп=20 * 4=80 
   Визначимо необхідне число обертів двигуна: 
  nе.тр. =Nвих? Uобщ=9,32 * 80=745,6 об/хв. 
  За таблицями, виходячи з розрахованих значень необхідної потужності і числа обертів підберемо електродвигун. Вибираємо електродвигун серії АИР 160М8 (ТУ 16-525.564-84). Це асинхронний короткозамкнений двигун, закритий, що обдувається з параметрами: потужність Pдв=11 кВт, частота обертання nдв=727 об/хв. 
  Фактичне передавальне відношення: 
  ф=nдв/nвих=727/9,32=78 
   Уточн...