Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » "Щоб душа була жива ..." (по сторінках роману Ф.М. Достоєвського "Злочин і кара")

Реферат "Щоб душа була жива ..." (по сторінках роману Ф.М. Достоєвського "Злочин і кара")





Розробка уроку з російської літературі

Тема уроку : В«Щоб душа була жива ...В» (по сторінках роману Ф.М. Достоєвського В«Злочин і покарання В»)

Мета уроку : Закріплення, узагальнення вивченого матеріалу за романом Ф.М. Достоєвського В«Злочин і караВ»

Завдання уроку:

- розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, узагальнювати, зіставляти, доводити і аналізувати

- донести думку про вищої цінності людської особистості, про моральні цінності роману і його головних героїв.

Проблемне питання уроку: Можливо Чи робити добро людям за допомогою злочину?

Обладнання уроку: портрет Ф.М.Достоєвського, виставка книг, ілюстрації учнів до уроку. p> Хід уроку:

1. Оргмомент. Оголошення цілей, завдань уроку, форма підготовки до уроку (робота груп по напрямками): 1. Родіон Раскольников. Від злочину до покарання. p> 2. «³чна Сонечка, поки світ стоїть ...В»

Епіграф до уроку: В«Щастя-вища гармонія духу В». Ф.Достоєвський. p> 2. Учитель. Сотні років людство намагається відповісти на питання: що таке віра, що значить для людини віра в Бога? чи потрібні людині моральні заповіді? І до цих пір немає однозначної відповіді. Видатний письменник нашої країни Ф.М. Достоєвський теж шукав відповіді на ці питання. Роман В«Злочин і караВ» - це його відповіді. А ми на уроці спробуємо знайти свої відповіді. Кожен з нас повинен висловити свою точку зору, показати вміння доводити свою позицію.

3. Читання вірша Ф.І. Тютчева В«Наш вікВ»


Чи не плоть, а дух зіпсутий в наші дні,

І людина відчайдушно сумує ...

Він до світла рветься з нічної тіні

І, світло обретши, нарікає і бунтує.

безвір'я палимо і висушений.

Нестерпне він днесь виносить ...

І усвідомлює свою погибель він,

І жадає віри ... але про неї не вимагає .

Чи не скаже повік, з молитвою і сльозою,

Як не сумує перед замкнутої дверима:

В«Впусти мене! - Я вірю, Боже мій! p> Прийди на допомогу моєму неверью! .. В»

Учитель. - Про який столітті йдеться? p> - Якби ми не знали, що вірш написано в 19 столітті, могли б ми це визначити точно? Чому? p> - Чи актуальні рядки цього вірша зараз?

Відповіді учнів.

Учитель. В уста якого героя роману ми могли б вкласти останні рядки цього вірша? (Відповіді)

Учитель. Отже, Родіон Раскольников ... Що ж підштовхнуло героя до злочину? p> Слово надається 1-ої групи учнів. (Презентація)

Питання класу : А що додав 20 століття до теорії Раскольникова? Знайшлися Чи послідовники в реальному житті? (Так, це - гітлерівська, фашистська теорія ... заради досягнення цілей однієї людини знищені мільйони людей ...)

Учитель. В«АрифметикаВ» перетворила В«обранця на ізгоя, що мріє про покарання, як про позбавленні від страждань В». Раскольников-страждалець. Ідею роману Достоєвський пояснював так: (на слайді): В«Немає щастя в комфорті, купується щастя стражданням. Такий закон нашої планети, але це безпосереднє свідомість, чувствуемое життєвим процесом - є велика радість, за яку можна заплатити роками страждання. Людина не народиться для щастя. Людина заслуговує своє щастя і завжди стражданням В». p> Достоєвський майстерно втілює ідею свого твори не тільки через систему персонажів, композицію роману, а й через художню деталь (слайд - В«Художня деталь (від фр. Detail- частина, подробиця) - значуща подробиця, приватність, що дозволяє передати емоційне і смисловий зміст сцени або всього твору В»). Вони, ці деталі, мають в романі символічного значення (слайд-В«Символ (від грец. Simbolon - Знак, прикмета) - один з видів стежка, слів, які отримують в художньому тексті крім своїх основних (словникових, предметних) значень, ще й нові (Переносні) В». p> До цього уроку вами було отримано завдання : знайти в тексті деталі, що характеризують персонажів роману і спробувати прокоментувати їхній зміст з опорою на текст твору. (Учні розповідають про деталі, знайдених в тексті). p> Учитель. А я вам запропоную вашій увазі ще кілька деталей, пов'язаних з головної героїнею роману. Хто вона? Що символізує собою деталь? (Показую зелений хустку, свічку, текст Біблії). (Відповіді учнів) Так, хлопці, це образ Сонечки, «³чної Сонечки, поки світ стоїтьВ». (У словнику В. Даля знаходимо про драдедаме: "легке суконце, полусукно". Вперше про це хустці ми дізнаємося з розповіді Мармеладова про жертовність Соні: "Прийшла, і прямо до Катерині Іванівні, і на стіл перед нею тридцять карбованців мовчки поклала. Ні словечка при цьому не вимовила, хоч би глянула, а взяла тільки наш великий драдедамовий зелений хустку (загальний такий у нас хустку є, драдедамовий), накрила їм зовсім голову і обличчя і лягла на ліжко, обличчям до стінці, тільки плічка так тіло здригаються ...


сторінка 1 з 4 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Система персонажів роману Ф.М. Достоєвського "Злочин і кара"
  • Реферат на тему: Християнські ідеї в сюжетах і образах роману Ф.М. Достоєвського "Злоч ...
  • Реферат на тему: Комплексний лінгвістичний аналіз тексту уривка роману Ф.М. Достоєвського & ...
  • Реферат на тему: Комплексний лінгвістичний аналіз тексту уривка роману Ф.М. Достоєвського & ...
  • Реферат на тему: Дослідження авторського стилю роману Ф.М. Достоєвського "Злочин і кар ...