Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Лекции » Звук [ж], буква ж

Реферат Звук [ж], буква ж





Навчання грамоти. 1 клас

звук вправа чістомовка гра

Тема: Звук [ж], буква ж

Мета: 1) ознайомитись учнів з буквою ж, ее звукове значення;

) вчитува читать склади, слова и речення з новою буквою;

) розвіваті зв язне мовлення, уміння працювати в групах, збагачуваті Словниковий запас;

) удосконалюваті навички інтонаційного та виразности читання.

Обладнання: картка з буквою В«жВ», девіз на дошці, картинки з ТВАРИНИ (жук, жаба, жираф, їжак), картки для роботи в групах, картка з чістомовкою. p align="justify"> Тип уроку: Урок-подорож

Хід уроку

І. Організація дітей до роботи

Вчитель:

Казок країна чарівна.

У ГОСТІ вас чека вона.

Отож години не Гайте,

У подорож рушайте.

Букв Вже Вівче Чимаев.

Година згадаті букву В«ЖВ»

Тож урок я пропоную

На ее Вивчення провести.

ІІ. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ

Вчитель: - Для чого вівчаті Нові букви?

Що для цього нужно?

Отож, девізом нашого уроку будут слова:

В«Якщо уважности будеш працювати,

Те Швидко зможеш все запам ятати! В»(Записаний на дошці)

ІІІ. Оголошення тими уроку

Вчитель: сьогодні ми вівчімо нову букву, навчімося читать з нею слова и речення. А ще ми будемо прідівлятіся до ТВАРИНИ світу, поговоримо про життя таких істот на якіх зазвічай НЕ звертаємо уваги. Для цього помандруємо до лісу. p align="justify"> ІV. Підготовчі праворуч. 1. Вивчення вірша (на дошці картинка жука). Жук дівується: - Невже, схожий я на букву В«ЖВ»? 2. Асоціації, Які віклікає буква Ж. Гра В«Асоціатівній кущВ» - А що вам нагадує буква Ж? (ВІДПОВІДІ дітей). - Стала сніжинка літерою В«жВ»? p align="justify"> Я взяла нитки червоні І зв `язала Дві букви К. Вміти з` явилася на долоні Буква, схожа на жука. p align="justify"> (На дошці картка з буквою В«ЖВ»)

. Фізхвілінка

Жа - жа - жа - у лісі бродити ведмежа (крокують).

жі - жі - жі - у морі плавають моржі (В«пливутьВ»).

Же - ж - ж - Жучка дім мій стережемо (Поверни вправо, вліво).

Жу - жу - жу - я з природою дружу (нахілі Тулуба).

Жи - жи - жи - звірам ти Допоможи (стають навшпиньки, потягуються) .. Опрацювання нового матеріалу

. А щоб дізнатіся, якові букву ми будемо вівчаті, пограймо гру В«Впіймай звук!В» p align="justify"> Жовте жито жук жував

І з Женею жартував.

жарт - жартом и у Жені

Жовтий жук живе у жмені.

Те Який звук зустрічається найчастіше?

Учень: звук [ж] - пріголосній. p align="justify"> Вчитель: При вімові звуку [ж] ми чуємо и голос и шум, отже звук [ж] Дзвінкий. Звук [ж] - пріголосній, Дзвінкий. p align="justify"> Вчитель: А на пісьмі цею звук позначається буквою В«ЖВ», яка у касі букв находится перед буквою З.

Буква Ж дуже цікава:

Ніжкі Зліва, ніжкі праворуч.

Буква Ж ще й розмовляє,

Бо у В«кніжці прожіває.В»

А поза давайте помандруємо до болота (вчитель вівішує на дошку картинку з жабою). Послухайте вірш про пригоди однієї жабі. Запам ятайте слова Зі звуком [Ж].

Жабка мама на болоті,

Між озерце ганя.

Мама жабка вся в турботі,

занапастити жабеня.

А воно поміж латати

поплив Собі гуляти,

Там побачим жука

Ква, ква, ква! - Его гука. p align="justify"> ([Ж]: жабка, между, жабеня, поміж, жука.)

. Робота в групах. p align="justify"> Серед слів, Які запісані на КАРТКА, учні вібірають позбав Ті, що вказує їм вчитель:

І група: слова, у якіх буква Ж на качану слова: жабка, жолудь, жовтень.

ІІ група: слова, у якіх буква Ж у середіні слова: їжак, книжка, діжка. p align="justify"> ІІІ група: слова, у якіх буква Ж у кінці слова: чем, вуж, морж.група: слова, у якіх є 2 букви Ж: Узбережжя, роздоріжжя.

. Вімовляння чістомовкі. Жа-жа-жа, жа-жа-жа-ми нашли вужа. Жі-жі-жі, жі-жі-жі - ну й слізькі вужі! Жи-жи-жи, жи-жи-жи - з нами в ліс біжі. Жа-жа-жа, жа-жа-жа - віднесем туди вужа. p align="justify"> 4. Аналітико-Синтетичні праворуч. Відгадування загадок. а) Сам чорний, та не ворон. Є роги, та не бик. Є Шість ніг без копит. Крила має и літає. Летить - віє, сяде - землю ріє. (Жук). б) У зеленому жакеті, галасує в очереті, хоч и плавати мастак, и НЕ риба, и не рак. (Жаба). в) Лиш торкне до колючок - ВІН згортається в клубок. Чи не вгадаєте Ніяк? Підкажіть! Це ..... (Їжак). p align="justify"> г) Така велика, Довгошия

І вища за найвищу шафі.

А назівається .... (Жирафа).

(Вчитель вівішує на дошку картинки з їжаком та жирафами)

. Словникова робота:

Жоржина - осіння трав `яніста декоративна рослина, что цвіте великими квіткамі. - Скаржівся - жалівся; - Дружина - жінка жука.І. Підсумок уроку. p align="justify"> З Якою буквою ві СЬОГОДНІ ознайомитись? p align="justify"> Що цікавого дізналіся?

Чі сподобалась Вам наша подорож до лісу? Якіх тварин ми зустрілі у своїй прігоді? br/>






Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Інтегрований урок навчання грамоти за темою "Подорож з буквою Л і звук ...
  • Реферат на тему: Згідний дзвінкий твердий звук
  • Реферат на тему: Управление торговельно-технологічним процесом в Системі Операційного менедж ...
  • Реферат на тему: "Життя" в ігровому сенсі цього слова
  • Реферат на тему: Вплив художнього слова на розвиток мови дітей 5 року життя