Конспект уроку російської мови
Тема:
В«Повторення прислівниківВ»
Тема : Повторення говірок.
Клас : 7.
Цілі : - повторити прислівники, правопис прислівників;
- відпрацювати вміння робити морфологічний, морфемний і словотвірний розбори прислівників, вміння розрізняти короткі прикметники і прислівники;
- розвинути орфографічну пильність, усне мовлення;
- виховувати прагнення до отримання знань.
Тип уроку : повторення пройденого матеріалу.
Структура уроку:
1 . Орг. момент.
2 . Усне опитування. p> 3 . Словниковий диктант. p> 4 . Закріплення пройденого матеріалу (робота з пропозиціями).
5 . Д/З.
6 . Підсумок. p> Оформлення дошки:
Число
Повторення говірок.
Обладнання: індивідуальні картки з пропозиціями (для закріплення).
Література : 1) Російська мова. Учеб. для 7 кл. загаль. установ./М.Т. Баранов, Л.Т. Григорян та ін
Хід уроку
Етап уроку
Зміст етапів
Примітки
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
Орг. момент
Усне опитування
Словниковий диктант.
Робота з пропозиціями.
Д/З.
Підсумок.
Привітання учнів.
Фронтальне опитування по пройденої теми.
1. Що називається нарєчієм?
2. Чим відрізняється прислівник в порівняльному ступені від прикметника в порівняльному ступені?
3. Назвіть способи освіти прислівників?
Роздати листочки для словникової роботи.
Ми з вами напишемо словниковий диктант на правопис прислівників. Слухаємо уважно і пишемо акуратно.
Безбоязно, по одиночці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче.
Перегляньте свої роботи і передайте товаришеві по парті. Перевірка: вчитель читає слова, разом пояснюючи орфограмму. Виставлення оцінок. p> А тепер в зошитах записуємо число і тему уроку. Робота з пропозиціями. Роздача
листочків з пропозиціями. Прочитайте про себе пропозиції, знайдіть основи пропозицій і визначте, ніж є виділені слова: нарєчієм або коротким прикметником. 2 хвилини даю подумати, розбирати будемо разом. p> Усний розбір пропозицій, знаходження основ та визначення чим є виділені слова. У зошитах запишемо розбори не всіх пропозицій, а тільки тих, де є прислівники.
Привітання вчителя.
Усно відповідають на питання.
1. Прислівник - це самостійна частина мови, яка зазвичай позначає ознаку дії і відповідає на запитання де? куди? навіщо? з якою метою? як? коли?
2. Порівняльна ступінь прикметників є присудком, відноситься до іменника і відповідає на питання який? (Яка? Яке? Які?); Порівняльна ступінь прислівники є обставиною, відноситься до дієслова і відповідає на питання як?
3. Префіксальних спосіб освіти, суфіксальний і префіксальних-суффіксальним способом.
Пишуть на листочках. Взаимопроверка
та виставляння оцінок.
Налаштувати дітей на урок.
Розвинути навички усного мови.
Розвиток орфографічної пильності дітей.
Написали на В«5В» -
на В«4В» -
на В«3В» -
на В«2В» -
Робота з пропозиціями.
Відпрацювати вміння робити розбори.
Закріпити отримані знання та вміння.
Словниковий диктант
Безбоязно, по одиночці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче.
Пропозиції для роботи на уроці
1. Злидні твою бачити боляче і березам, і тополям.
2. Люби його радісно тілом, а серцем люби його боляче.
3. Я вночі спокійніше і суворіше .
4. Сумно стукали дні, немов дощ по залозу.
5. Сонце світило по-зимовому, яскраво.
6. За зимового небу пливли снігові хмари.