Урок математики. 1 клас
Урок розробила
студентка гр.451
ф-ту корекційної педагогіки
Нагаєва Тетяна Юріївна
Тема. Число і цифра 4
Мета: Ознайомити учнів з новим числом 5 і навчити позначати його цифрою.
Завдання:
1. Освітня: ознайомити учнів з утворенням числа 5 шляхом прилічування однієї одиниці до попередньому числу; записувати число 5 цифрою.
2. Корекційно-розвиваюча:
розвивати наочно-дієве мислення через співвіднесення числа з кількістю предметів;
розвивати пам'ять через пригадування раніше вивчених чисел, через відтворення в пам'яті минулого досвіду;
розвивати увагу шляхом виконання завдань за зразком;
3. Виховна: виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця.
Обладнання:
вчителя - картки з зображенням чисел, "будиночки" на склад чисел 3 і 4, складальне полотно + Роздатковий матеріал, пачка зошитів, картинки із зображенням предметів, складаються з геометричних фігур;
учнів - рахункові палички, трафарети числа 4, каса цифр і рахункового матеріалу.
Хід уроку. span align=center>
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент.
2 хв. /Td>
-Здравствуйте, хлопці!
( Учитель задає кожній дитині по 1 питанню, після відповіді на який, дитина може сісти за парту. Учитель вимагає повної відповіді)
Який час року за вікном?
Назви перший осінній місяць.
Який місяць йде за вереснем?
Який місяць слід після жовтня?
Яке сьогодні число?
Яке було вчора?
Яке буде завтра?
( Учитель підводить висновок)
Сьогодні 20 жовтня, вівторок.
Урок математики. /Td>
За вікном осінь.
Перий осінній місяць - вересень.
За вереснем йде жовтень.
після жовтня буде листопад.
Сьогодні - 20 жовтня.
Вчора було 19 жовтня.
Завтра буде 21 жовтня.
2. Усний рахунок. p> 5хв.
Физминутка. /Td>
В
(На дошці запис:
.2)
Прочитайте число.
Назвіть число, яке йде за рахунку перед числом 2, після числа 2.
Порахуйте від 1 до 3, від 3 до 1.
Покладіть перед собою стільки паличок, скільки я покажу.
( Учитель показує картки із зображенням чисел).
2, 1,3.
( На дошці (картці) зображений трикутник, що складається з трьох паличок).
Викладіть з паличок такий же трикутник як у мене.
Скільки паличок використовували? /Td>
2
1,3.
1,2,3.3,2,1.
( Діти дивляться на цифру, яку показує вчитель, співвідносять, викладають на парту то кількість рахункових паличок, яке показав учитель).
(Діти з рахункових паличок викладають на партах трикутник).
3
3. Актуалізація знань до вивчення нового матеріалу. p> 2 хв.
(На дошці прикріплений "будиночок" на склад числа 3).
Подивіться на будиночок.
Назвіть господаря будиночка.
Згадайте, які числа живуть у третьому будиночку.
Значить 3 - це 2 і 1.
Число 3.
2 і 1
4. Повідомлення теми уроку. br/>
-Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим числом 4 і навчимося писати цифру 4. /Td>
5. Повідомлення нових знань. p> 10 хв.
Физминутка. /Td>
(Учитель разом з дітьми працюють з набірним полотном).
Поставте 3 морквини.
Додайте ще 1.
Порахуйте, скільки стало морквин.
Що ми зробили?
Значить 4 - це які два числа?
Тепер поставте 2 грибочка.
Додайте до них ще 2.
Порахуйте, скільки стало грибочків?
Що ми зробили?
Значить, можна сказати, що 4 - це ще які два числа?
( Учитель виставляє будиночок з складом числа 4).
( 1 дитина виходить до дошки і виставляє 3 морквини;
2 дитина виставляє ще 1 морквину).
4
До 3 морквинам додали ще 1.
3 і 1
( Наступний дитина виходить до дошки і виставляє 2 грибочка і додає ще 2).
4
До двох грибочками додали ще 1.
2 і 2
6....