Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Урок-роздум на тему "В. Сухомлинський "Красиві слова и красиве діло"

Реферат Урок-роздум на тему "В. Сухомлинський "Красиві слова и красиве діло"





Урок-роздум


Тема. Василь Сухомлинський. В«Красиві слова и красиве ділоВ»

Мета: ознайомитись з твором В. Сухомлинського; вчитува давати Характеристика головного дійовім особам, порівнюваті вчінкі и поведінку персонажів, делать Висновки Щодо прочитаного; розвіваті виразности читання, зв'язне мовлення, вміння цінуваті думки товаришів; віховуваті доброту, чуйність, вміння Бачити и творити красиве.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Вступна бесіда. p>-Мі Продовжуємо знайомитись з творами Василя Сухомлинського. Згадаю, что ві добре там про Цю людину. p>-Які твори В. Сухомлинського ми Вже читали?

2. Перегляд виставки творів В. Сухомлинського. p> 3. Робота з книгою. p>-Прочитайте на 66 сторінці Розповідь про письменника и скажіть, что нового ві про нього дізналіся.

II . Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВІДОМЛЕННЯ тими, мети и Завдання уроку.

1. ПОВІДОМЛЕННЯ тими уроку. p>-СЬОГОДНІ ми прочітаємо оповідання В. Сухомлинського В«Красиві слова и красиве діло В».

2. Саморефлексія. p>-Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? Чого Хочете навчитись, что дізнатіся, что найбільше цінуєте?

(Хочу дізнатіся: що таке краса;

з чім краса всегда єдина.

Хочу навчитись: виразно читати;

вібіраті з прочитаного головне;

делать Висновки.

Я ціную: Нові знання;

думки товаришів;

Корисні поради.)

-Коженая з вас визначився, над чім ВІН буде працювати на уроці.

3. Гра В«МікрофонВ». p> Діти передаються один одному уявний мікрофон и відповідають на Поставлені запитання (ВІДПОВІДІ НЕ повінні повторюватіся).

-Що таке краса? Якими іншімі словами можна замінити словами В«КрасивийВ»? p> (Прекрасний, чудовий, симпатичний, пріємній, акуратний, охайна.)

4. Словникова робота. Робота в парах. p>-знайте в словнику значення слова В«красаВ».

Краса - це ті, что приймально и подобається всім людям без вінятку, всі ті добрі и прекрасне, что оточує Людина і віклікає в неї радість. А СЬОГОДНІ ми поговоримо про Красиві слова и Красиві діла.

5. В«Доповнено реченняВ». p>-До красивих слів належати слова ... (Далі учні продолжают по одному слову.)

6. Читання Із зупинка казки В«Дві донькиВ». p> Дві доньки

Було в матери Дві доньки - Щебетушечка та Похмурочка. Що то за Різні діти були! Щебетушечка всі коло матери в'ється та солодко віспівує: В«Голубко моя! Матінко рідна! Я тобі люблю понад усе на мире! В»А Похмурочка всі мовчки Робить, Ніколи таких улеслівіх слів НЕ почуєш від неї. Любила мати обох дочок, раділа їхній вдачі та частенько мріяла про майбутнє щастя діток та свою спокійну старість.

І зупинка

-Хто з дочок вам больше сподобався? Чому? (Щебетушечка, бо говорила матери Красиві слова.)

Та вісь прийшла в сім'ю Біда. Тяжко захворіла мати. Як не стараються доньки, Які ліки НЕ знаходится - все Марна.

Якось дійшла до доньок чуйна, что живе в лісі стара Чаклунка, та таку силу має, что мертвий камінь ожівляє. Зібраліся дівчата та й Хутка до лісу. Прийшли, а стара Вже їх чекає, до хати запрошує ...

II зупинка

-Як думаєте, Що буде далі?

Надвечір у село повернув одна Щебетушечка. Зайшла до оселі, а маті Вже й встала. По господарству порається, всміхається - хвороби як Не було. p>-А де ж Похмурочка? - Запітує доньку. p>-Не знаю, - каже Щебетушечка, - десь у лісі заблукала.

Йшов годину. Мати й Щебетушечка жили як раніше, а Похмурочка так и НЕ Повернув. Ніхто не знаючи, де вона. p> III зупинка.

-Що трапа з Похмурочкою?

-Чому Щебетушечка не знала, де ее сестра?

А з лісу в село стала приходити Старенька бабуся. І все, Куди б НЕ йшла, коло хати матери й доньки Зупинись. Якось НЕ втерпіла мати та й до неї: В«А чого це ви та все на нашу хату поглядаєте?В» Живити та й стихла. З лиця старої жінки на неї дивувалися очі ее Похмурочкі, рідної Донечки. Та стількі печальної любові Було у них, что заголосила мати: В«Дитино моя! Що сталося з тобою? В»І розповіла старенький, як Вимагай стара Чаклунка за материн здоров'я по 20 літ молодого життя, як Щебетушечка змирившись-з материного смертю и відмовілась, як віддала Похмурочка Власні 40 літ, начебто та здоров'я. А тоді й каже: В«Поміраті мені скоро, мамо, бо Я вже стара. Це попрощатіся приходила В». p> І подаю до лісу назавжди. А мати з Щебетушкою Живуть и досі. Та Чомусь НЕ тішать маму мрії про щасливе майбутнє та спокійну старість.

-Хто з дочок вам сподобався больше?

-Чому ві змінілі свое мнение и Ваші сімпатії тепер на боці Похмурочкі?

-Що ж прікрашає людину: Красиві слова чи красиве діло?

III . Вивчення нового матеріалу.

1. Читання оповідання В. Сухомлинського вчителем. p>-Яке у вас Враження после прочитаного?

2. Самостійне читання дітьми. p>-Скільки дійовіх ОСІБ у творі?

3. Вібіркове читання. p>-Прочитати Красиві слова з оповідання.

-Про Яке красиве діло говоритися в тексті. Прочитайте. p>-В якіх словах головна думка оповідання?

4. Робота в групах. p> Скласти ВЛАСНА Розповідь, яка підтверджувала б головну мнение прочитаного.

(Тім групам, Яким Важко впоратіся Із Завдання, вчитель Дає картки з опорними словами. Наприклад:

1) у клітці сумував горобчік, не Хотів Їсти; розвеселялі; відкрів клітку; полетів на волю;

2) не прибравши зошит; урок малювання; Розлив гуашеві фарби; ВСІ співчувалі; дістав чистий зошит;

3) спортивні змагання; Естафета з бігу; впавши; поранивши ногу; текла кров; ВСІ жалілі; дістав Хусточку и перев'язав рану и т. д.)

5. Підсумок. p>-З чім дружити краса? (З добром.) p> 6. Робота в парах. Робота з деформованім текстом. p>-Скласти два вислови про добро и красу.

1) Єдині, добро, І, Краса. (Краса і добро-Єдині.) p> 2) красиве, в, всегда, Добро, людіні. (Добро в людіні всегда красиво.)

7.Робота з пріслів'ямі (віконується в групах).

-Прочитати прислів'я, переставити склади.

1) діЛюна снакра НЕ васломі, а брідомі міділа.

2) бред лоді Біро лосмі.

(Людина красна не словами, а добрими діламі. Добрі діло роби сміло.)

8. Робота в зошит. p> IV . Підсумок уроку.

-Чого навчася на уроці?

-Що дізналісь нового?

-Чі досяг КОЖЕН Із вас тієї мети, что поставивши перед собою на качану уроку?

-Оціні свой внесок в урок (як ти працював) i постав Сам собі оцінку.

-Оціні роботу свого сусіда.






Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Урок літератури "Війна - жесточе немає слова" за творами письменн ...
  • Реферат на тему: Інтегрований урок математики, російської мови, навколишнього світу "Ко ...
  • Реферат на тему: Методика проведення уроку з валеології "Функції органів травлення. Дл ...
  • Реферат на тему: Робота з прислів'ями на уроках читання
  • Реферат на тему: Право на свободу думки і слова