Урок-конференція
Тема. Оповідання Б. Грінченка В«ОлесяВ»
Мета: розкрити на Основі твору Б. Грінченка В«ОлесяВ» РІСД характером, что ведуть героїв до подвигу в имя свого народу; вчитува аналізуваті образ героя, переказувати ширше та Стислий Головні місця, працювати з Додатковий літературою колективно та індивідуально; розвіваті та збагачуваті уснея мовлення та Словниковий запас школярів; віховуваті патріотичні почуття.
Обладнання: табло В«Портрет герояВ», словнікові слова, додаткова література По темі, прислів'я, карта, виставка малюнків В«Україно моя ... В»
Хід уроку
I. Організація класу. Привітання класу. p> II. Вступна частина.
Вчитель: Хліб и Сіль, верба та калина, духмяні трави та квіти - це одвічні символи, Які віплекала та подарували нам русский земля.
1 учень:
Хлібіна - це Справжній оскол сонця на Моїй земли.
2 учень:
Чи не ми хліб носимо а хліб - нас.
3 учень:
Біля хати - квіти,
Мальви та Жоржиньо
Й Ніби сонце сходити
Соняшник за тином!
4 учень:
У червоному намісті
Коло річки в зелен - лісті
Розпішалася калина,
А Із нею й Тополина.
Вчитель: Діти, ми з вами живемо на Україні. Тут ми народу, вімовілі Перші слова, на Цій земли Живуть Наші батьки, жили діди, прадіді. Тут смороду репетували та сіяли, мріялі, любили, співали, захищали, боролися, слава гостінністю, були терплячімі та пишатися.
До уроку ві своими руками создали виставку малюнків В«Україно моя ... В», на якіх показали Неповторний красу української природи, мирного працю, Звичаї нашого народу. Такою постала у вашій уяві Україна. (Учні розглядають виставку малюнків).
Які кольори переважають на малюнках? (Зелені, сині, блакитні, жовті)
Діти, а в Моїй уяві постала Україна: знедолена та багатостраждальна, велична та нескоро. Бо були часи, коли чорними хмарами сунули вороги з усіх боків на землю нашу и червоною рікою лилася кров Синів и дочок України.
Вона така гарна, а проти
Так нещасліва, Скільки лиха
Знесла, что квилить хвацько ті
У ее каждіській пісні вірша.
(В«Моя любовВ» І.Я. Франка)
Саме за таку Україну в УСІ часи истории платили Наші, Українські предки скроню Ціну, а Дуже часто - найвищу - життя. Я поза Відчуваю трепіт ваших сердець, бо знаю, что вдома ві читали сторінки оповідання В«ОлесяВ», пережили трагедію невеликого села на Волині, де жили Прості люди - хлібороби.
Назвіть оповідання та автора, з яким ві познайоміліся вдома.
III. Основна частина. p> 1. Оголошення тими та мети уроку. p> СЬОГОДНІ на уроці читання ми проводимо конференцію за оповіданням Б/Грінченка В«ОлесяВ». p> Я Впевнена, что на сьогоднішньому уроці ві відкрієте для себе непісані закони героїзму, за Яким жили та будут жити справжні сини та доньки нашого народу.
2. Знайомство з учасниками конференции (учні Працюють групами). p> Група історіків дасть нам цінну інформацію про історичне минуле Нашої країни.
Група чітачів подарує нам Насолода від читання.
Група лексіків поведе нас у світ багатства та краси рідної мови.
Група літераторів познайоміть нас з Додатковий літературою різніх жанрів за даною темою.
Секретар зафіксує на табло найбільш Цінні думки.
3. Робота над дерло Частинами оповідання В«ОлесяВ». p> Завдання 1. Представник з групи лексіків прошу записатися план твору на дошці.
Завдання 2. Мі з групами історіків до уроку готувалі історічну довідку. Вона мене Надзвичайно враз. Послухайте. p> Історична довідка № 1.
(Про боротьбу наших предків з печенігамі, німцямі, литовці поляками та іншімі загарбників за свою незалежність.)
Який зв'язок має історична довідка з темою нашого уроку?
Завдання 3. Представник з групи лексіків прошу провести Словниковий роботу до першої Частини оповідання. (Вулоговіні, безщасні). p> Завдання 4. Група чітачів поведе нас дерти рядками твору. Запропонуйте свою Назву до цієї Частини (Це Було давно, на Волині). p> 4. Робота над другою Частинами оповідання. Прочитайте Назву Другої Частини. (Сім'я діда Данила). p> А якові Назву можете дібраті ві? (Нова - сім'я діда Данила). p> Поясніть, чому самє В«Нова сім'яВ»?
Завдання 1. Словникова робота по Другій частіні оповідання, (Пасічнікував, багновіще, верста). p> Завдання 2. ПРЕДСТАВНИК групи чітачів прочітають уривок Другої Частини за дійовімі персонами, (дід Данило, дівчинка Олеся, Михайлик - стрибунець та слова автора).
Якою постала перед вами головна героїня твору? (Веселою, жіттєрадісною, працьовита ...)
Завдання 3. Прошу секретаря заповнити табло В«Портрет герояВ». p> 5. Робота над третьою та четвертою Частинами оповідання. p> Завдання 1. Лексики проводять Словниковий роботу по Третій та четвертій Частинами оповідання, ...