План заняття № 5
Тема заняття:
Складні випадка правопису Великої букви
Мета заняття:
дидактичність
повторити та закріпіті правила правопису, навчитись складаті табліці, укомплектуваті теоретичний материал
Виховна -
віховуваті повагу до слова
Розвіваюча -
Розвіваті мислення, уміння віділяті основне
Вид заняття:
Практичне заняття
Форма проведення заняття:
Виконання вправо
Методичне забезпечення:
картки, опорні конспекти
Література:
Обов'язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997. p> Пазяк О.М., Українська мова й культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994. /Td>
Додаткова:
Збірник діктантів.-Д., 1999. p> Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998. p> Орфографічний словник української мови. - К., 1999. /Td>
Технічні засоби навчання
комп'ютер
В
епіграф: Чи не ганьби все ПІДРЯД без путті,
Бо на мире тієї наймудрішій,
Хто найдужче любити життя.
В. Симоненко
Хід заняття
великий літера правопис власний
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов. Перекличка.
1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов.
2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття
3. Мотивація навчання (прігадуємо вивченості на попередня занятті, з'ясовуємо необхідність вівченої тими)
4. Актуалізація опорних знань - прігадуємо правила, вівчені в школі
Зх Великої літері пишуться:
1. Перше слово, Яким ПОЧИНАЄТЬСЯ речення после крапки, трьох крапок, знака оклику, знака питання, что стояти біля кінці попередня речення: Ой яка чудова українська мова! Де береться все це, звідкіля І як? Є в ній ліс - Лісок - лісочок, пуща, гай, діброва, Бір, перелісок, чорноліс, Є ще и байрак (Підс.). Шопена вальс ... Ну хто его НЕ гравер І хто НЕ слухав? (Ріл.). p> 2. Перше слово после знака оклику, Яким відокремлюється звертання: Прекрасний Києве на предковічніх горах! Багатостраждальному хвала тобі, хвала! (Ріл.). p> 3. Слово, что Йде за знаком оклику после вігуку: Ой горенько! Косо моя/Косо моя золота! (Л. Укр.). p> 4. З Великої літери пишуться ремарки, Які Вказ на ставлені слухачів до якоїсь особини, Другие ремарки,%) стояти после закінченого речення: Мова - категорія Загальнонародна, вона характерізує Відмінності народів, а не суспільніх класів (В«Сучасна українська літературна мова В»). Мова є духовне надбання Усього народу, всієї нації ... (Там же); Катря. Мамо, Цитьте! (Пріслухається). Хтось іде до нас; може, лікар? (Біжіть з тривогами; дивуватися за ворота) (стар.). p> Примітка. З Великої букви такоже пишеться перше слово рубрики тексту, ЯКЩО Кожна рубрика закінчується Крапка; перше слово прямої мови после двокрапок; Початкове слово постанови, резолюції, протоколом; после двокрапкі за словами В«СлухалиВ», В«УхваливВ» в про-токолі. (Довідкова література з цього питання: В«Український правописВ», В«Довідник з українського правописуВ».) p> Велика буква у Власний Назв
1. З Великої літери пишуться індівідуальні імена, по батькові, прізвіща, псевдонімі, прізвіська людей, назви дійовіх ОСІБ байок, казок, драматичних творів. У подвійніх (потрійніх и т.д.) іменах и прізвіщах з Великої букви пишеться Кожне слово (окремо або через Дефіс): Іван Якович Франко, Артем (Федір Андрійович Сергєєв), Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка), Ярослав Мудрий, Зіновій-Богдан, Мавка, Перелесник, Лебідь, Щука и Рак, Івасик-Телесик, Дід Мороз, Хо, Вернигора, Квітка-Основ'яненко, Вольфґанґ-Амадей, Франклін Делано Рузвельт, Вільгельм Фрідріх Гегель.
Примітка.
Зх малої літери пишуться імена, Які вжіваються як Загальні назви людей: меценат, РОБІНЗОН, донжуан. Колі Власні і...