ПЛАН занятть
Тема заняття:
Правопис. Складні випадка правопису м'якого знака, апострофа.
Мета заняття:
дидактичність
повторити та сістематізуваті знання учнів про вживання апострофа та м'якого знака, удосконалюваті їх правопісні вміння та навички
Виховна -
розвіваті пам'ять, логічне мислення, уміння працювати з таблицями, віділяті сажки; віховуваті пошанне до художнього слова.
Розвіваюча -
навчитись практично використовуват вівчені правила
Вид заняття:
Практичне заняття
Форма проведення заняття:
Виконання вправо
Методичне забезпечення:
картки, опорні конспекти
Література:
Обов'язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997. p> Пазяк О.М., Українська мова и культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994. /Td>
Додаткова:
Збірник діктантів.-Д., 1999.
Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998.
Орфографічний словник української мови. - К., 1999. /Td>
Технічні засоби навчання
комп'ютер
В
м'який знак апостроф написання
Епіграф: "Мова наша, мова -
Мова кольорова,
У ній гроза Травнева
Й тиша вечоровая. "
Ю. Рибчинський
ХІД Занятть
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов. Перекличка. p> 1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов. p> 2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття
3. Мотивація навчання (Прігадуємо вивченості на попередня занятті, з'ясовуємо необхідність вівченої тими)
1) Що є предметом Вивчення орфоепії?
2) Які орфоепічні норми вам відомі?
3) Яке Значення мают орфоепічні норми?
4) 3 яких причин смороду могут порушуватісь?
5) Які норми характерні для вімові голосних звуків?
6) Якими нормами візначається вімова пріголосніх?
4. Актуалізація опорних знань - Виконання вправо
НАВЧАЛЬНИЙ ДИКТАНТ
Віділіті слова з ненаголошенімі голосними.
Відомо, что мова шкірного народу - Явище Давнє, ее коріння сягають у доісторічні часи. Вона є найгеніальнішім наслідком матеріальної и духовної ДІЯЛЬНОСТІ багатьох поколінь, а Кожне створене слово - це символ сформованої ідеї, вітвореної у великих зусилля людини проникнуті в світ природи, у саму себе.
Національна мова - Це ЗДОБУТОК культури, духовної ДІЯЛЬНОСТІ Певного народу, а одночасно ЗДОБУТОК культури Всього людства, бо Кожна мова доповнює іншу, а разом - смороду вітвір СВІТОВОГО колективного людського розуму.
5. Коментар Відповідей та робіт студентов
6. Викладення та Вивчення нового матеріалу (Зміст позначені вопросам подається у вправо, Які студенти мают Виконувати)
Правопис. Складні випадка правопису м'якого знака, апострофа . p> М'який знак пишемо:
1. После зубних звуків - д, т, з, с, ц, л, н, дз - ЯКЩО смороду звучати м'яко: суть, тінь .
2. После м'яких пріголосніх перед О: льон, трьох .
3. У суфіксах - еньк, ськ-, есеньк-та ін. - Український, голівонька.
4. После-л- перед м'яким пріголоснім: учітельській .
5. У дієслівніх формах наказового способу: стань, сядь .
6. Р.в. іменніків: пісень .
7. У дієслівніх формах 3 особини однини-множини дійсного способу: Стоїть, біжіть.
М'який знак не пишемо:
1. После губна и шіплячіх: дах, дощ.
2. После-р-у кінці складу: кобзар (віняток - Горький)
3. Між пріголоснімі: радість .
4. После-н- перед-ж, ч, ш-:: тонше, менший.
Апостроф пишемо:
1. После -Б, п, в, м, ф-перед-я, ю, є, ї-: м'яч. p> 2. После префіксів на пріголосній перед-я, ю, є, ї-, ЯКЩО звучить-й-: подвір'я.
...