РГПУ ім. Герцена
Конспект відкритого заняття
Восьма підготовча група дитячого садка (6-7 років)
Провела: студентка 4-го курсу
Гагарінова Катерина Миколаївна
Тифлопедагог: Миколаєва Олена Іванівна
Керівник практики: Нікітіна Ганна
Валентинівна
С-Пб 2010
Тема заняття: В«ТвариниВ»
Тип заняття: В«Формування сенсорних еталонівВ»
Мета: Формування вміння розрізняти до п'яти відтінків сірого кольору і викладати ряд у порядку колірної насиченості;
Завдання:
1. Збагачення чуттєвого досвіду за рахунок закріплення поняття відтінок (сприйняття еталона сірого кольору і його відтінків; закріплення відтінків коричневого і помаранчевого кольорів; розвиток вміння співвідносити предмети за відтінками);
2. Закріплення вміння співвідносити предмети за величиною;
3. Розвиток аналітико-синтетичної діяльності за рахунок складання цілого з частин (Закріплення диференціювання В«колоВ» і В«овалВ») і геометричних форм;
4. Розвиток орієнтування у великому і малому просторі;
5. Розвиток зорового уваги, пам'яті;
6.Розвиток зв'язного мовлення при описі класифікації тварин за місцем проживання і при відповідях на питання педагога.
Обладнання:
Демонстраційний матеріал:
- іграшка-заєць;
-5 фігур вовків сірого кольору різних відтінків;
-зображення квіток помаранчевого кольору двох відтінків - світлого і темного;
-коло і овал білого кольору;
-10 силуетів кошенят різної величини.
Роздатковий матеріал:
- комплекти вовків п'яти відтінків сірого кольору;
-картки з контурним зображенням лисиць і розрізні деталі з 2-х відтінків оранжевого кольору;
-комплекти ведмедів і посуду трьох відтінків коричневого кольору;
-значки із зображенням геометричних фігур двох відтінків оранжевого кольору;
-картки з зображенням зайців з геометричних фігур;
-набір кіл і овалів;
-комплект бантиків різної величини;
-малюнок із зображенням зайця.
Хід заняття:
-Здравствуйте, хлопці! До нас прийшов зайчик, він хоче піти в гості до кошеняті. А кошеня де живе? За місцем проживання це яку тварину?
-Домашнє.
-Правильно. Але щоб зайчику дійти до кошеняти, йому потрібно пройти через весь ліс. Хлопці, а в лісі біля нас які живуть тварини? А за місцем проживання вони як називаються? p>-Дикі.
-Правильно. Не хочуть тварини зайця пропускати. Давайте допоможемо йому! p> I завдання:
-Перших на своєму шляху заєць зустрічає вовків. Вовки сердяться, зайця пропускати не хочуть. Допоможемо зайцю! Для цього вовків треба розкласти від самого темного до самого світлого. (Хлопці по черзі виходять до великого фланелеграфу і викладають ряд у порядку колірної насиченості). Хлопці, правильно ми всіх розставили? p>-Да!
-Молодці! А у вовків є дитинчата. Як називаються дитинчата вовків? p>-Вовченята.
-Я кожному з вас роздам вовченят. І давайте розташуємо їх на фланелеграфе від самого світлого до самого темного внизу фланелеграфа зліва направо (Діти викладають ряд від самого найсвітлішого до найтемнішого).
-А тепер кожному вовкові підберемо свого вовченя по відтінку.
-Молодці! Вовки залишилися задоволені і зі своїми вовченятами втекли в ліс, пропустили зайця.
Зорова гімнастика:
-Хлопці! Давайте за вовками простежимо - куди вони побігли? Не рухаючи головою, оченятами стежимо за червоним вогником. Втік вовк у ліс. p> II завдання
-А заєць далі пострибав і зустрів на своєму шляху лисиць. Лисиці сваряться, сперечаються, шуби поділити не можуть, зайця не пропускають. Давайте кожній лисиці підберемо шубу. Якого кольору лисиці? p>-Рудого.
-А чим відрізняються?
-відтінками.
-Правильно! Підберемо кожній лисиці шубу за відтінками рудого кольору.
-Молодці! Лисицям шубу підібрали. Лисиці задоволені залишилися, зайця пропустили і самі в ліс втекли. p> Зорова гімнастика
-Хлопці, давайте і за лисицями простежимо. Головою не рухаємо, оченятами стежимо за червоним вогником. Втекла лисиця. p> III завдання
Заєць далі пострибав і зустрів на своє шляху ведмедів. Ведмеді голодні, сердиті, як би нашого зайця не з'їли. Давайте кожного ведмедя нагодуємо, щоб вони зайця не чіпали. Для цього візьміть ведмедів і розкладіть їх від самого світлого до самого темного зліва направо посередині фланелеграфа.
-Тепер найсвітлішого ведмедя покладіть у верхній лівий кут фланелеграфа, а самого темного - в правий нижній кут фланелеграфа.
-Ну, а тепер нагодуємо ведмедів. Візьміть тарілки і чашки і підберіть кожному ведмедю посуд по відтінкам: тарілка повинна лежати праворуч від ведмедя, а чашка - під в...