ЗМІСТ
Урок - 1. Поняття про векторами. Абсолютна величина вектора и Напрям
Урок - 2. Рівність векторів. Розв'язування вправо
Урок - 3. Координати вектора
Урок - 4. Розв'язування вправо. Самостійна робота
Урок - 5. Додавання векторів
Урок - 6. Додавання векторів (Продовження)
Урок - 7. Додавання векторів (Продовження)
Список використаної літератури
В
УРОК - 1 Тема уроку. Поняття ПРО ВЕКТОР. АБСОЛЮТНО КУМУЛЯТИВНА ВЕКТОРА І напр
Мета уроку. Увести Поняття вектора, абсолютна величина й Напрям вектора, а такоже розв'язати Праворуч.
Тип уроку. Урок засвоєння новіх знань.
Навчальні посібники и ТЗН. 1) кодоскоп, 2) кодопозітіві, 2) діапроек-тор, 4) фрагменти з діафільму "Вектор ". h3> ХІД УРОКУ
І. Повторення вивченості матеріалу (фронтальні опитування на кодоскопі).
1). Які відображення площини на собі назівається рухом (перемі-щенням)? Перерахуваті відомі вам віді переміщення.
[сіметрія відносно точки, сіметрія відносно прямої, поворот, паралельне перенесеного].
2). Даті Означення напряму на площіні.
[наочно паралельне перенесеного означаються як Перетворення, при якому точки зміщуються в одному и тому самому напряму на одну и ту саму відстань, або точки зміщуються Вздовж паралельні прямі (або прямих Які збігаються) на одну й ту саму відстань].
3). Яке відображення площини на собі назівається паралельних пере-несення?
4). Яке відображення площини на собі назівається паралельних пере-несення?
[паралельних Перенесені задається формулами:
x '= x + a, y' = y + b].
5). Скільки різніх паралельних перенесеного задають Дві Різні точки? [A (x 1 ; y 1 ), B (x 2 ; y 2 ) переходять при паралельних перенесенні у точки A '(x 1 + a; y 1 + b), B' (x 2 + a; y 2 sub> + b)].
розв'язати задачу на тотожнє відображення.
Дано відрізок AB. Побудуваті образ цього відрізка
а) При паралельних перенесенні, Який переводити точку A у точку В.
AB]. [AB AB]. br/>
б) При повороті на 0 o вокруг вібраної поза відрізком AB точки. [AB
в) Чі являється Довільне переміщення тотожнім відображенням, ЯКЩО відомо, что воно переводити точку А в точку В, а такоже В в точку В, тоб АВ АВ? [Ні, бо при будь-якому розміщенні осі сіметрії з віссю AB на площіні знайдуться точки, Які не перехідного Самі в собі, а тотожнє відображення є Перетворення всієї площини на собі, яка будь-яку точку площини відображає на собі].
паралельних перенесеного задано формулами x = x +2, y = y +3. Знайдіть координати точок N 'и M', в Які переходять точки N (1, 2), M (2; 1) при паралельному перенесенні. Побудуваті точки N и N ', M и M'; шкірно пару точок з'єднайте відрізком. p> демонстр на кодоскопу малий. 1, Який Складається з кодоплівок: система координат, Із двох пар точок N и N ', M и M'. Одержаний Малюнок показує, что при даним паралельних перенесенні точки змістіліся за паралельні прямі на Однаково відстань. Пропоную учням Цю властівість довести, тоб, что чотірікутнік NN'M'M - паралелограм. Для доведення Вправи звітність, згадаті з учнямі Означення ї властівість паралелограма, формули координат середині відрізка.
Пропоную учням найти середину відрізка NM 'и N'M и переконатіся, что ці точки співпадають. Учні роблять Висновок, что діагоналі чотірікутніка NN'M'M перетінаються и в точці Перетин діляться навпіл, це означає, что NN'M'M - паралелограм. Таким чином доведено, точки N и M змістілі на одну и ту ж відстань.
Потім я доводжу це Твердження в загально вігляді (тоб для будь-якого паралельного Перенесені и довільніх точок N и M), показ на кодоскопі малий. 1. p> Алгоритм доведення демонстр на кодоскопі.
Нехай O 1 - Середина відрізка NM ', а O 2 - середина відрізка N'M. Знайте координат та точок і.
Для O 1 :
x = (x 1 + x 2 + a)/2, y = (y 1 + y 2 b)/2;
для O 2 : br/>
x = (x 1 + a + x 2 )/2, y = (y 1 + y 2 + b)/2.
Точки Про 1 = О 2 - Співпадають (одна и та ж точка). p> Отже, діагональ чотірікутніка N'NM'M перетінаються и точкою Перетин є точка О (середина); Звідки слідує, что чотірікутнік NN'M'M - паралелограм (мал. 2), тоб NN '| | MM' и NN '= MM'.
y
N (x 1 + a; y 1 + b)
5
M (x 2 + a; y 2 + b)
o...