Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Психологічний тренінг саморегуляції

Реферат Психологічний тренінг саморегуляції





Психологічний тренінг саморегуляції

Заняття 1. Вступне

В 

Самосвідомість педагога

Цілі: Знайомство учасників групи з майбутньою роботою, актуалізація досвіду участі в психологічних тренінгах, знайомство з проблемою професійної Я - концепції, розвиток позитивної Я - концепції.

Обладнання : стільці, аркуші паперу, ручки, магнітофон, камінчики, черепашка, рефлексивна мішень, маркер.

1.1 Хід заняття. Вступна частина


Епіграфом до сьогоднішньої зустрічі я вибрала вірш «³льний розмоваВ»:

В 

- Поговоримо?

- Про що?

- Про різне і про інше.

Про те, що добре,

І добре не очень.

Чогось знаєш ти.

А щось мені відомо.

Поговоримо?

- Поговоримо.

Раптом буде цікаво.

В 

Інформація

На минулому семінарі ми обговорювали проблему синдрому емоційного вигорання: знайомилися з причинами його виникнення, симптомами прояви.

Як показали результати діагностування педагогів, у багатьох з вас сформувалися, або починають формуватися ознаки нервового напруження і виснаження.

Будь психологічний тренінг розрахований на те, щоб конкретизувати проблему, забезпечити учасників стратегіями, необхідними для її вирішення, керуючись принципом: В«Розкажи мені, і я забуду, покажи мені, і я запам'ятаю, дай мені діяти самому, і я зрозумію В». Я сподіваюся, наш тренінг озброїть вас необхідними знаннями для вирішення ваших проблем.

Робота у тренінгу відрізняється від інших форм, тому я хочу познайомити вас з правилами роботи в групі:

Щирість у спілкуванні:

1) Щирість і відвертість: чим більш відвертими будуть розповіді про те, що вас хвилює і цікавить, ніж більш щирими будуть вираження ваших почуттів, тим більше ефективною буде ваша робота.

У групі не варто лицемірити і брехати. Група - те місце, де ви можете розповісти про те, що вас дійсно хвилює і цікавить, обговорювати такі проблеми, які до моменту участі в групі з яких-небудь причин не обговорювали. Якщо ви не готові бути щирим у обговоренні якогось питання - краще промовчати. ​​

2) Обов'язкова участь в роботі групи протягом всього часу.

Цей принцип вводиться в зв'язку з тим, що ваші думки і почуття дуже значимі для інших членів групи. Ваше відсутність може привести до порушення внутрішньогрупових відносин, до того, що у інших не буде можливості почути вашу думку з обговорюваного питання.

3) Чи не винесення обговорюваних проблем за межі групи.

Все, що говориться тут, повинно залишитися між нами. Це - одне з етичних підстав нашої роботи. Не варто обговорювати чиїсь проблеми з людьми, які брали участі у тренінгу, а також з членами групи поза тренінгу. Краще це робити безпосередньо на занятті.

4) Право кожного члена групи сказати "стоп" - припинити обговорення його проблем. p> Якщо ви відчуваєте, що ще не готові бути щирими в обговоренні питань, що стосуються особисто вас, або розумієте, щось або інша вправа може завдати вам психологічну травму, скористайтеся цим принципом.

5) Кожен учасник говорить за себе, від свого імені.

Не варто йти від обговорення і допускати міркування типу: "всі так думають", "більшість так вважають ". Спробуйте будувати свої міркування приблизно так: "я думаю ...", "я відчуваю ... "," мені здається ... ". Основна увага кожного з нас має бути зосереджено на тому, що відбувається з нами. Всі висловлювання повинні будуватися з використанням особових займенників однини. Тут і тепер: ми говоримо тільки про те, що відбувається з нами в даний момент. Які думки, почуття ви переживаєте в даний момент.

6) Чи не критикувати і визнавати право кожного на висловлення своєї думки. Нас досить критикують і оцінюють в житті. Давайте в групі вчитися розуміти іншого, відчувати, що людина хотіла сказати, який сенс вклав у вислів.

7) Спілкування між усіма учасниками на "ти". p> Привітання

Вправа В« Вам послання В»

Кожному учаснику потрібно передати яку - або вітальну фразу або інше приємне повідомлення члену групи, що сидить в колі навпроти нього. Це повідомлення він відправляє через учасника, що сидить ліворуч від нього. Той передає повідомлення далі за годинниковою стрілкою. У відповідь учасник відправляє відповідь повідомлення зворотним курсом, то є проти годинникової стрілки. Через деякий час в дію втягуються всі учасники, передаючи повідомлення іншим учасникам або чекаючи, коли прийде послання ім.

Після того як останні відповіді дійшли до адресата, ведучий запитує, хто не отримав послання, і просить групу відновити справедливість.

По закінченні всі учасники хором говорять СПАСИ...


сторінка 1 з 10 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Соціально-психологічний клімат в малій групі (на прикладі групи студентів К ...
  • Реферат на тему: Малі групи. Взаємодія в групі. Особистість в групі
  • Реферат на тему: Індивід у групі: Вплив групи, отношения власти ї підпорядкування
  • Реферат на тему: Методи дослідження малої групи (соціометрія, методики з вивчення соціально- ...
  • Реферат на тему: Психологія міжгрупових відносин: межі групи, почуття "ми", групов ...