Рукоділля, 9 клас, 2 уроки
План-конспект уроку В«В'язання гачком. Обв'язування хустинок мереживом В»(із застосуванням ІКТ)
Предмет В«ТехнологіяВ»
Учитель Юлдашева Гульшат Калеевна,
МОУ В«Ліцей № 1 В»,
п. Тюльган Оренбурзької області
Цілі
а) освітні:
дати загальне уявлення про мереживі;
навчити обв'язування хустинок мереживом і користуватися схемами;
б) виховні:
виховувати акуратність і терплячість;
застосувати диференційований підхід при виконанні практичної роботи;
в) розвиваюча: розвивати мислення та творчий підхід справі.
Обладнання: стенд з журналами В«ВалентинаВ», В«Чудові митіВ», таблиця В«Основні види петельВ», роздатковий матеріал В«Квіти на серветціВ», схеми в'язання гачком, виставка виробів, пов'язаних гачком, магнітофон, мультимедійна установка.
Інструменти і матеріали : гачки і нитки В«ІрисВ», В«сніжинкаВ», хусточки, з обробленими краями на машині рядком "Зигзаг". p> Методи навчання : пояснення, показ наочного матеріалу.
Витоки здібностей і обдарування дітей перебувають на кінчиках їхніх пальців.
В.А. Сухомлинський. p> Попередня робота до уроку: екскурсія в куточок рукоділля шкільного музею, знайомство з виробами декоративно-прикладного мистецтва рукодільниць району.
Хід уроків.
Організаційний момент. Перевірка підготовленості класу до уроку . Учитель оголошує тему і мету уроку.
Основна частина . p> 1.Теоретические відомості. Вступне слово вчителя . p> В'язання гачком відомо здавна. Історія його відводить нас в далеке минуле. Цікаво, що в'язання раніше було виключно чоловічим заняттям, а гачок виглядав як рівна паличка.
У Росії в'язання гачком набуло поширення з кінця минулого століття, і займатися ним стали жінки, які збиралися на посиденьки. Майстрині в'язали переважно мережива, запозичуючи для них візерунки з народної вишивки хрестом і ткацтва. Пройшовши через століття, в'язання дійшло до наших днів, стало дуже популярним і увійшло в ряд найулюбленіших занять 1 рукодільниць. Безліч красивих, корисних, необхідних у повсякденному житті речей, 1 можна виготовити, вміючи в'язати. (Учитель демонструє ілюстрації з журналів В«ВалентинаВ», В«Чудові митіВ»: серветки, коміри, сувеніри, зв'язані гачком, звертає увагу на виставку в'язаних гачком виробів).
Виступи учнів.
1 учениця: Носовичок вперше з'явився в Італії, а потім отримав поширення у Франції, Німеччині та Іспанії. У XVI-XVII століть хустки були декоративним доповненням до костюма. Так-так-так, висякатися в хустку нікому б і в голову не прийшло! Ними обмахувалися, їх носили напоказ. Знатні чепуруни і чепурухи один перед одним хвастали розкішшю нового модного предмета туалету. Вишивка, мережива ... І розміри! Як завжди, мода у своїх перебільшеннях доходила до смішного: уявіть собі носової В«ХустинкуВ» довжиною не менше метра. Іноді такі абсолютно даремні В«ДоповненняВ» мало не волочилися за своїм власником по підлозі. p> В якості гігієнічної приналежності носові хустки застосовуються тільки з XVIII століття. А ось в XIX столітті вони стають предметом, необхідним всім. До того ж цей століття було століттям подорожей. І виникла мода махати слідом виїжджають носовими хустками: В«Повертайтеся! Ми будемо сумувати без вас! В»У Японії воліють зручні одноразові паперові хустки. Навіть існує загадка: В«Що японці викидають, а європейці ховають в кишеню? В»Здогадалися? Про носових хустинках на Русі складали частівки, н-р:
В
Милий мій, у нас з тобою
Любов хусточкою пов'язана ...
Із за тебе, мій дорогий
- Сімом відмовлено!
Дівчата, любов гарячу
Зберігайте під хусткою -
А то спочатку закохаєтесь
І плачете потім.
Ми з подругою розлучалися -
Самовар поставили.
Любов в хусточку зав'язали,
На столі залишили
2 учениця: На Русі носові хустки з'явилися в XVI столітті. Їх шили з кремовою шовкової тканини, прикрашали вишивкою. Вишивка виконувалася різнокольоровими шовками, золотими і срібними нитками і навіть перлами. Практичного значення такий хустку не мав, він служив окрасою княжого і боярського костюма. Дівчата-бояришні самі створювали такі твори мистецтва. Тримаючи в руках хустинку, вони на балах демонстрували своє майстерність. За вимогами моди та етикету XVIII століття дворянству належало мати гардероб із сотень і тисяч 2 предметів. 2 Учитель : Часто краю носових хустинок обв'язувалися мереживом. Розкажіть, вам подобається в'язання гачком, які вироби подобається в'язати? (Учні р...