Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Хвильова і геометрична оптика. Дифракція

Реферат Хвильова і геометрична оптика. Дифракція












Хвильова і геометрична оптика. Дифракція


Конспект уроку з фізики

Розділ: В«Хвильова і геометрична оптикаВ»

Тема уроку:

В«ДифракціяВ»


Цілі:

v а) розкрити суть поняття В«ДифракціяВ», навчити основним способам спостереження дифракції, відобразити позитивні і негативні сторони дифракції для людини;

v б) розвивати вміння використовувати отримані знання для їх подальшого застосування, вміння логічно мислити, переносити уміння і навички на суміжні галузі життєдіяльності, базову культуру, компетентнісний підхід у навчанні

v в) виховувати працьовитість, інтерес до досліджуваного предмета, базову культуру.

Тип уроку: комбінований

Група № 1, курс II, професія В«Монтажник РЕА та ПВ»

Розподіл уроку під часу:

1. Організаційний момент - 2 хв.

2. Актуалізація раніше отриманих знань - 5 хв.

3. Отримання нових знань, умінь і навичок - 25 хв.

4. Самостійна робота учнів (по ходу етапу 3) - 5 хв.

5. Систематизація отриманих знань - 6 хв.

6. Підведення підсумків уроку - 2 хв.

Лабораторне обладнання: штативи, скляна призма, дифракційна решітка, лінійка, транспортир, джерело світла, набір по дифракції світла.

Прилади: дифракційні окуляри, мікроскоп.

ТСО: ПК, Мультимедіапроектор, CD В«Фізика 10-11 класВ».


Хід уроку

1. Входжу в клас, вітаю учнів, відзначаю відсутніх.

2. Сьогоднішній наш урок є логічним продовженням великого фізичного розділу В«ОптикаВ». На дошці ні бува не позначена тема заняття, але вона готова з'явитися відразу ж після того, як ви згадаєте основні поняття, з якими ми працювали на Протягом останніх уроків. p> Отже, зараз на екрані з'явиться кросворд, отгадав основні слова в якому, ви дізнаєтеся ключове слово, а воно-то і буде збігатися з темою сьогоднішнього уроку.

Я читаю визначення основних слів, а той, хто з вас здогадався, про що йде мова, піднімає руку і вимовляє свою версію, а кросворд скаже нам прав цей учень чи ні.


В 
В 

Рис.1 Анімаційний кросворд


Слово 1: залежність показника заломлення, а також швидкості світла від його частоти (довжини хвилі) - ДИСПЕРСІЯ. (Демонструється досвід)

Слово 2: яка характеристика світлової хвилі крім частоти визначає колір - ХВИЛЯ.

Слово 3: складання двох (або кількох) світлових хвиль, при якому в одних точках простору відбувається посилення інтенсивності, в інших - ослаблення - інтерференції.

Слово 4: світловий промінь якого кольору найменше переломлюється - ЧЕРВОНИЙ.

Слово 5: і світло, і звук, і електромагнітна, і морська - ХВИЛЯ.


В 

Слово 6: пристосування, яке використовував при створенні першого радіоприймача О.Попов, що містить усередині себе металеві тирса. Слово є однокореневі зі словом, яке розкриває природу деяких хвиль - когерером.

В 

Рис.2 розгадавши кросворд

Слово 7: Супутник якої планети досліджував у своїх дослідах з визначення швидкості світла датський фізик Ремер - ЮПІТЕР.

Отже, кросворд розгаданий, ключове слово знайдено, воно-то й визначає тему нашого сьогоднішнього заняття.

Запишемо в зошитах тему - В«ДифракціяВ». p> Для початку визначимо нове для нас поняття:

дифракція - це явище огинання світловими хвилями перешкод, розміри яких порівнянні з довжиною світлової хвилі.

Це визначення може викликати як мінімум два питання:

1. Як же все-таки поширюється світло: прямолінійно чи все ж непрямолінійно? (Тим більше що на одному з минулих занять ми вивчали закон прямолінійного поширення світла)

2. Якщо світло все ж здатний огинати перешкоди, чому ж ми не бачимо того, що відбувається за цим перешкодою?

Відповіді на ці питання нам дасть невеликий експеримент.

Отже, зберемо установку, що складається з джерела світла (з вузьким пучком), штатива, із закріпленим на ньому диску з малим отвором, і аркуша білого паперу. Розташуємо джерело світла і штатив на відстані 1,5 - 2 м один від одного. При включенні джерела світла і напрямку променя строго перпендикулярно отвору на аркуші паперу можна бачити світле пляма, всередині якого з'являється пляма темне або сукупність інтерференційних смуг.

Чи підтверджує цей досвід явище дифракції?

Підтверджує!

Чи означає це, що він спростовує закон прямолінійного поширення світла? Так чи ні, і чому? p> Ні! Так як диск можна прибрати і на аркуші виявиться лише світла пляма строго напроти джерела .

Таким чином, світло поширюється...


сторінка 1 з 2 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розвиток поглядів на природу світла. Явище інтерференції світла
  • Реферат на тему: Розподіл інтенсивності світла при дифракції на круглому отворі
  • Реферат на тему: Закономірності дифракції світла на звуці
  • Реферат на тему: Закономірності дифракції світла на звуці
  • Реферат на тему: Дифракція світла