ЛАБОРАТОРНО - практичність занятть № 2
Тема програми: Постійний струм та кола постійного струм.
Тема уроку: В«Розрахунок параметрів електричного кола з послідовім з'єднанням резісторів В».
Мета уроку:
Навчальна - Формування вмінь Виконувати розрахунки параметрів електричного кола з послідовім з'єднанням резісторів.
Розвіваюча - розвинення уваги, спостережлівості, логічного та наочнообрознаго мислення в процесі розв'язування завдань. p> Виховна - виховання охайності та відповідальності у учнів во время Виконання практичного Завдання.
Тип уроку - Урок закріплення новіх знань. p> Вид уроку - практичне заняття.
Міжпредметні зв'язки - фізика, електротехніка.
Хід уроку
1. Організаційна частина
- вітання та перевірка наявності учнів;
- перевірка готовності учнів до уроку.
2. Актуалізація знань:
- ПОВІДОМЛЕННЯ тими програми и уроку;
- цільова установка уроку;
Тема нашого уроку: В«Розрахунок параметрів електричного кола з послідовім з'єднанням резісторів В». На уроці вам звітність, навчитись розраховуватися параметри електричного кола з послідовім з'єднанням резісторів.
План:
1. Опитування теоретичного матеріалу по попереднім темами предмету електротехніки.
2. Розв'язування задачі за помощью викладача.
3. Розв'язування задачі самостійно по картками.
ОЦІНКИ Отримані после розв'язання задачі будут впліваті на виставленна тематічної ОЦІНКИ по електротехніці. Перші 5 учнів отрімають 10 балів за вірне розв'язання задачі.
- перевірка опорних ЗУН учнів, необхідніх для проведення Наступний структурних ЕЛЕМЕНТІВ уроку.
Перевірка ЗУН за помощью харчування.
Питання:
1. Поясніть Поняття постійного струм? p> 2. Дайте визначення закону Ома для полного кола та вкажіть формулу?
3. Дайте визначення закону Ома для ділянки кола?
4. Охарактеризуйте Поняття електричного Струму (одініці віміру, прилад).
5. Охарактеризуйте Поняття напруги. p> 6. Охарактеризуйте Поняття опору. p> 7. Накресліть простішу схему електричного кола.
8. Поясніть, як найти загальний Опір електричного кола з послідовнім з'єднанням ЕЛЕМЕНТІВ.
3. Виконання Дій:
- розв'язування задачі разом з викладачем;
- ВІДПОВІДІ викладача на запитання учнів.
1. Накресліті схему. br/>
•
•
F R 1 R 2
+
R 3
-
Дано:
U = 28,49 B
R 1 = 18,14 Ом
R 2 = 21,52 Ом
R 3 = 14,32 Ом
Завдання:
Візначіті струм та Падіння напруги на ділянках кола.
Розв'язання:
1) Знайте загальний Опір кола. br/>
R заг = R 1 + R 2 + R 3
R заг = 18,14 + 21,52 +14,32 = 53,98 Ом
2) За законом Ома знаходимо струм. p> I = U/R I = 28,49/53,98 = 0,53 A
3) Знайдемо Падіння напруги на ділянках кола. br/>
U 1 = I * R 1
U 1 = 0,53 * 18,14 = 9,61 B
U 2 = 0,53 * 21,52 = 11,41 B
U 3 = 0,53 * 14,32 = 7,59 B
Відповідь: I = 0,53 A; U 1 = 9,61 B; U 2 = 11,41 B; U 3 = 7,59 B.
4. Закріплення матеріалу:
- видання Завдання для Самостійної роботи;
- пояснення послідовності їх Виконання;
- перевірка правільності розв'язання учнямі задачі;
- ПОВІДОМЛЕННЯ про КРИТЕРІЇ оцінювання Виконання робіт;
- Надання ДОПОМОГИ учням.
Віконаті шкірному учневі Свій варіант задачі по карточці.
В
5. Підведення Підсумків:
- аналіз ДІЯЛЬНОСТІ учнів у процесі Всього уроку;
- аналіз типових помилок їх причини та засоби їх Усунення;
- ПОВІДОМЛЕННЯ та обгрунтування оцінок;
- видача домашнього Завдання. p> вчитува конспект з електротехніці та параграф в підручніку По темі послідовного з'єднання ЕЛЕМЕНТІВ.