МКОУ Барлукская ЗОШ
Внутрішньошкільний конкурс для молодих фахівців
«Краща методична розробка навчального заняття. «Педагогічний дебют»
Розробка уроку з історії у 8 класі СКК
На тему «Петро 1 - перший російський імператор»
Склала:
Вчитель історії
Алабіна Т.П.
рік
Пояснювальна записка
Урок історії в школі для дітей з порушенням інтелекту розглядається як навчальний предмет, в якому закладено вивчення історичного матеріалу, оволодіння знаннями та вміннями, корекційна вплив досліджуваного матеріалу на особистість учня, формування особистісних якостей громадянина, підготовка підлітка з порушенням інтелекту до життя, соціально-трудова та правова адаптація випускника в суспільстві.
Урок з історії для 8 класу КРО 8 виду на тему «Петро 1 - перший російський імператор» складено на основі «Програми спеціальних (корекційних) загальноосвітніх установ 8 виду 5-9 класи» під редакцією доктора педагогічних наук В.В. Воронкової, за підручником Б.П. Пузанова «Історія Росії» для 8 класу спеціальних (корекційних) освітніх установ 8 віда.- М.: гуманітарій. Изд. Цент ВЛАДОС, 2012. - 311с.
Дана тема розглядається в розділі «Великі перетворення Росії в 18 столітті», і вивчається в 2 чверті 27 уроком (за планом робочої програми).
На даному уроці вчитель зосереджується на великих історичних подіях, життя, побут людей даної епохи. Дається чіткий образ найбільш яскравих подій за часів Петра 1. Учитель використовує інформативний, фактичний й ілюстративно-текстуальний матеріал, сприяючий успішному оволодінню знань. Живе слово вчителя відіграє провідну роль у навчанні історії в спеціальних (корекційних) класах.
За ілюстративного матеріалу (фото пам'ятника Петра 1) вчитель показує наскільки величний і могутній був перший російський імператор. Вивчення життя Петра 1 вчить дітей любити свою батьківщину, бути патріотом, служити на благо батьківщини.
Методична розробка
Тема уроку. Петро 1 - перший російський імператор.
Тип уроку. Комбінований
Форми роботи на уроці:
групова робота
індивідуальна
фронтальна
Методи роботи на уроці:
бесіда
робота в зошитах
міркування
Мета уроку. Створити в учнів уявлення про особистість Петра 1, дати характеристику часу, в якому він жив і творив, вивчити діяльність Петра 1, виховати повагу до видатних історичних особистостей, бажання принести користь своїй Вітчизні.
Завдання уроку.
Освітні: через приклад життя і діяльності Петра I виховувати позитивні якості особистості учнів.
Корекційно-розвиваючі:
розвивати вміння знаходити необхідну інформацію в джерелах і зіставляти її з пунктами плану;
формувати вміння давати оцінну характеристику історичного діяча;
вчити застосовувати раніше отримані знання в нових умовах.
Виховні:
через приклад життя і діяльності Петра I виховувати позитивні якості особистості учнів;
виховувати навчальну мотивацію, комунікативні навички, моральні якості, почуття патріотизму.
Виховувати глибоку повагу до історії Росії, особистості Петра I.
Основні знання: Петро I - перший російський імператор.
Основні терміни та поняття: Імператор, імперія, цесаревич, Табель про ранги, чиновник.
Обладнання та матеріали:
- Б.П. Пузанов, О.І. Бородіна, Л.С. Сековец, Н.М. Редькіна «Історія Росії», підручник для 8 класу спеціальних (корекційних) освітніх установ VIII виду, Москва ВЛАДОС, 2012 з 231 - 242;
- Портрети Петра I, Фотографія пам'ятника Петру 1;
- Вірш «Станси» А.С. Пушкіна;
- Картки із завданнями;
Ілюстративний матеріал;
Епіграф до уроку: «Росія увійшла в сім'ю європейських народів як опущений корабель, при стукоті сокири і громі гармат»
А.С. Пушкін
ХІД УРОКУ:
. Організаці...