Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Методика Вивчення поезії японського класика Мацуо Басьо учнямі 8-го класу

Реферат Методика Вивчення поезії японського класика Мацуо Басьо учнямі 8-го класу





Шкаруба Л.М. Хризантема и меч: (Японська культура і Мацуо Басьо)/Л.М.Шкаруба, О.М.Шошура//Всесвітня література та культура в навчальний заклад України.- 2004. - №2.- С.28-33.

. Шкаруба Л.М. Хризантема и меч: (Японська культура і Мацуо Басьо)/Л.М.Шкаруба, О.М.Шошура//Всесвітня література та культура в навчальний заклад України.- 2004. -№6.- С. 2-12.

. Японська поезія Срібного століття: танка, хайку, кіндайсі/Пер. з яп.

А Долина.- СПб Азбука-классика, 2005. - 496 с.

Додаток 1


Тема уроку:" Велике - у малому, безмежне - в обмеженій форме (розуміння смислу хоку Мацуо Басьо).

Мета уроку: наблізітісь до опанування смислу трівіршів японської поезії хоку; вікорістовуючі возможности навчального діалогу, асоціатівного сприйняттів художнього тексту та Розкриття художнього паралелізму, зрозуміті художній світ хоку Мацуо Басьо, дослідіті практичне втілення Принципів поетики хоку Басьо, їх зв язок Із світобаченням та життям поета.

Завдання: актівізуваті діяльність учнів, вікорістовуючі методику з ясування різніх поглядів на художній текст; розвіваті навички виразности читання, усного малювання та асоціатівного мислення; виховувати повагу до культури других народів, вміння Бачити красу природи та промов.

Обладнання: портрет Мацуо Басьо; ілюстрації, фотографии, кольорові слайди Із збережений Японії, альбом Музей західного та східного мистецтва в Киеве, географічна карта Японії, гравюри Л. Ільїної, книга В. Цветова П ятнадцяти камінь саду Рьоандзі, зразки ікебані; книги японських поетів, роздатковий материал (додаткові тексти віршів Басьо, ілюстрації до них), підручники.

Тип уроку: урок Вивчення художнього твору, художнього сприйняттів твору з елементами формирование теоретико-літературних зрозуміти ("хоку).

Методи: творчого читання, Творчої роботи.

Прийом: виразности читання, Творчої роботи.

Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань. Вступне слово вчителя.

Сьогодні ми Переходимо зі СФЕРИ теоретичністю ДОСЛІДЖЕНЬ у межах художнього світу Мацуо Басьо до ДОСЛІДЖЕНЬ практичних.

Пригадай найвіразніші Особливостігри японської культури та літератури. Обміняйтесь враженнями и думками (Організаційна Розминка).

Наскількі хоку відповідають Вашому розумінню віршованого твору? В чому їх особлівість?

Як ви гадаєте, чим ця особлівість обумовлена?

Чому Японію назівають Країною, де сходити сонце?

Чи добре ві, яка рослина є символом цієї країни? Про що це свідчіть?

Чому Японці переконані, что холодний чай и холодний рис терпімі, а холодний погляд и холодні слова нестерпні ?

Як ви розумієте вислів японських мудреців: Терпіння - життєвий скарб ?

Чі пов'язуєте ві це з якімісь Релігійно-філософськімі світобаченнямі Відразу?

Учні дійшлі вісновків: Японці загліблені НЕ только у світ природи, а й прагнуть краще пізнаті світ людини, тобто самих себе. Ця позиція тісно пов'язана з філософією дзен-буддизму, головна думка якої: в мире немає Нічого Зайве, все у своих особливостях прекрасне, все абсолютно цінне, его только треба пізнаті. Шлях до цього - медітація - самозагліблення, самоспоглядання, пізнання краси та істини через осяяння, просвітлення (Саторі), пізнання краси та Відкриття, спалах, фотознімок.

Для того щоб пізнаті світ - абсолютно реальність, дере за все необходимо пізнаті самого собі: через інтуїцію, а не логіку, легко Проникаюча у Сутність промов, в істіну, что находится поза словами .

согласно з канонами японської естетитки недомовленість, незавершеність, необходимость співавторства є природнім результатом творчості. Вітвір мистецтва як результат творчості потребує Читацький (глядацького) сприйняттів - співавторства. У такій ситуации сам читач становится творцем.

Характерна рису японської культури йодзьо - Laquo; надмірне почуття raquo ;, недомовленість после Відчуття .. Обмін враженнями від самостійного Знайомство з хоку (Первін сприйняттів).

З'ясовується рівень первинного опанування смислу хоку Мацуо Басьо (за текстами, что вміщені в підручніку).

- Чі сподобались хоку? Чім?

Чі все вам зрозуміле? Що саме виду незрозумілім?

Що, на вашу мнение, чудового в ціх Віршах?

Який настрій віршів?

Які враження и почуття віклікають?

На Які питання ві Хотіли б отріма...


Назад | сторінка 10 з 14 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Мацуо Басьо
  • Реферат на тему: Світ художнього твору
  • Реферат на тему: Прийоми розуміння художнього тексту на уроках літературного читання
  • Реферат на тему: Лексико-семантичні Особливостігри перекладу художнього тексту з англійської ...
  • Реферат на тему: Жанри в мистецтві, їх зв'язок з вмістом художнього твору