Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Різні підходи до визначення кількості інформації. Одиниці виміру кількості інформації

Реферат Різні підходи до визначення кількості інформації. Одиниці виміру кількості інформації





виміру інформації.

(записують домашнє завдання)

В В В 

7. Конспект уроку № 4


Тема уроку: Вимірювання кількості інформації (алфавітний і змістовний підходи)

Тип уроку: Повторення пройденого матеріалу

Цілі:

освітні

- повторення, закріплення, контроль знань і умінь з теми В«Кількість інформації. Алфавітний і змістовний підходи. Одиниці виміру кількостей інформації В»

розвиваючі

- розвиток логічного мислення, розширення кругозору учнів;

виховні

- виховати інтерес до досліджуваної теми;

- виховання інформаційної культури.

Завдання:

Учень:

- повинен вміти вирішувати завдання на знаходження кількості інформації з точки зору алфавітного та змістовного підходів;

- повинен вміти систематизувати завдання на вимірювання інформації за формулюванням, типом, способу вирішення.

Форми і методи: фронтальна, індивідуальна, рішення задач.

Обладнання уроку:

1. картки із завданнями для самостійної роботи та домашньої контрольної роботи;

2. демонстраційна презентація В«Вимірювання кількості інформації. Змістовний і алфавітний підходи В»(презентація знаходиться в самому конспекті).

Література

1. Лапчик М.П. та ін Методика викладання інформатики: Учеб. посібник для студ. пед. вузів. - М.: Видавничий центр В«АкадеміяВ», 2001;

2. Угріновіч Н.Д. Інформатика та ІКТ. Базовий курс: Підручник для 8 класу. - М.: БИНОМ. Лабораторія знань, 2006. p> План уроку.

1. Організаційний момент (1 хв)

2. Перевірка домашнього завдання (5 хв)

3. Актуалізація знань (5 хв)

4. Рішення задач (15 хв)

5. Самостійна робота (15 хв)

6. Підведення підсумків уроку, домашнє завдання (5 хв)


Хід уроку:

Вчитель:

Учні:

Вчитель:


















Учень:


Вчитель:

Учень:





Вчитель:


Учень:









Вчитель:


Учень:




Вчитель:


Учень:




Вчитель:



Учень:



Вчитель:


Учень:



Вчитель:



Учень:



Вчитель:

Учень:



Вчитель:



Учень:






























Вчитель:



Учень:













Вчитель:



Учень:

Здравствуйте, хлопці! Сідайте. Хто сьогодні відсутній?

(відповідають і налаштовуються на роботу)

Перевірка домашнього завдання. Перевіряю домашнє завдання, підходжу і дивлюся. p> Слайд1

В 

Сьогодні ми з вами продовжимо розмова про вимірювання інформації.

Відкрийте, будь ласка, зошити. Запишіть сьогоднішнє число, і тему уроку В«Вимірювання кількості інформації (Алфавітний і змістовний підходи) В». p> (записують число і тему уроку)

Сьогодні на уроці ми будемо вирішувати завдання на вимірювання інформації з точки зору і змістовного і алфавітного походів. В кінці уроку проведемо самостійну роботу, на будинок ж буде задана домашня контрольна робота.

Для початку згадаємо матеріал минулих уроків.

Які підходи до вимірювання інформації існують?

(відповідають) Існують 2 підходи до вимірюванню інформації: змістовний і алфавітний.

Вірно. Чим вони відрізняються? p> (відповідають) Змістовний підхід дозволяє виміряти інформацію тільки в тому повідомленні, в якому відомо кількість можливих подій (варіантів) і не один з них не має переваги перед іншим, тобто тут важливо зміст повідомлення. Алфавітний же підхід не залежить від сприймає його суб'єкта. Він є універсальним, тому що не залежить від змісту повідомлення.

Відмінно! Як визначається кількість інформації з точки зору змістовного підходу?

(відповідають)

З точки зору змістовного підходу кількість інформації можна розглядати як міру зменшення невизначеності знання при отриманні інформаційних повідомлень.

Яка формула використовується для кількісного виміру інформації при змістовному підході? І що означає кожен символ в цій формулі?

(відповідають)

, де - кількість можливих інформаційних повідомлень, - кількість інформації.

Які формули використовуються для вимірювання кількості інформації повідомлення при алфавітному підході?

(відповідають), I = K * i, де N - потужність алфавіту, i - кількість інф...


Назад | сторінка 10 з 13 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Конфлікти типу вчитель-учень та шляхи їх врегулювання
  • Реферат на тему: Нове в моделі взаємодії "Вчитель-учень"
  • Реферат на тему: Особливості сучасного уроку біології (на прикладі теми &Нуклеїнові кислоти. ...
  • Реферат на тему: Вимірювання обсягу інформації
  • Реферат на тему: Розрахунок ї Оптимізація характеристик ЗАСОБІВ передачі ІНФОРМАЦІЇ в систем ...