>
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
5
6
5
6
4
1
3
7
2
2
2
2
3
3
3
Отримані дані були оброблені за трьома критеріями
Контрольна група.
7 - 8 правильних відповідей - високий рівень - 1 людина
4 - 6 правильних відповідей - середній рівень - 4 людини
1 - 3 правильних відповіді - низький рівень - 10 осіб
F/N * 100%,
1/15 * 100% = 6,7%
4/15 * 100% = 26,6%
10/15 * 100% = 66,7%
Експериментальна група.
7 - 8 правильних відповідей - високий рівень - 1 людина
4 - 6 правильних відповідей - середній рівень - 5 людини
1 - 3 правильних відповіді - низький рівень - 9 осіб
F/N * 100%,
1/15 * 100% = 6,7%
5/15 * 100% = 33,3%
10/15 * 100% = 60,0%
Рис. 2. Виявлення рівня сформованості еколого-економічних знань на початковому етапі за темою В«Природа взимкуВ».
З отриманих даних правильних відповідей 33,3% - 40%. Це говорить про те, що у дітей недостатньо сформовані знання з цій темі. Також за результатами анкетування ми бачимо, що рівень знань у контрольної і експериментальної групах з даної теми В«Природа взимкуВ» приблизно однаковий.
Відкритий урок: В«Про рішення людей і їх непередбачені наслідкиВ» [14].
Мета. Актуалізувати та систематизувати в учнів відомості про економіку і екології.
Завдання. p> 1. Показати взаємозв'язку, що у навколишньому світі, відповідальність людини за ті події, які відбуваються в тих чи інших "ланцюжках", відчути власну відповідальність за події навколо. p> 2. Розвивати уміння використовувати економічні та екологічні знання. p> 3. Створити умови для розвитку уяви і творчості учнів. Розглянуті категорії: економіка, екологія, потреби живого, зв'язки і залежності, відповідальність людини.
Необхідні матеріали: костюми Гнома економії, старого і Феї, макет галявинки, природний матеріал для галявинки, ілюстрації діброви і села, картки.
Зміст заняття
1. Організаційний момент.
-Сьогодні у нас незвичайне заняття, на якому ми повторимо матеріал з економіки та екології. Наше заняття допоможуть вести мої помічники: гном Економ і фея Екологія. h3> 2. Повторення пройденого матеріалу.
- Наш урок називається "Економіка та екологія" А як пов'язані ці 2 поняття між собою?
(Економіка та екологія пов'язані між собою. Економіка вивчає потреби людини, різні ресурси: природні, капітальні, трудові. Екологія допомагає дбайливо ставитися до природи, економно витрачати ресурси.)
Я надаю слово феї Екології. Вона нагадає нам, що таке Екологія. p> Фея Екологія. p> Екологія - Наука про зв'язки між живими організмами і навколишнім середовищем, між людиною і природою. Я хочу поставити вам кілька запитань. p> - Що таке природа? Яка буває природа? p> - Що відноситься до живої природи? p> - Які 5 ознак життя ви знаєте? p> Учитель.
- Чи завжди людина чинить правильно по відношенню до природи? p> - Яка наука допоможе розібратися в діяльності людини? p> Я хочу запросити ще одного помічника - гнома економити. p> Гном Економ. p> - Економіка - мій улюблений предмет, без неї неможливо жити. Вона дозволяє нам зрозуміти, що таке економічні потреби та ресурси; як задовольняти ці потреби, які потрібні товари і послуги; навіщо потрібні гроші.
- А тепер послухайте мої запитання.
- Що значить економити?
- Що таке потреби? Які бувають потреби? p> - Хто такі споживачі і виробники?
- Що таке ресурси і як їх використовувати? p> - Що означає обмеженість ресурсів?
- Як зробити вибір і яка ціна вибору? Дякуємо за ваші відповіді. p> - Я великий любитель подорожей і казок. Одного разу я здійснював подорож по казковому лісі. Чесно вам скажу, у мене залишилися від нього неприємні спогади. Хочете знати чому? Тоді я запрошую вас в цей ліс, і ми разом постараємося виправити побачені помилки.
3. Робота по темі.
Фея Екологія. p> - До послугах якого виду транспорту вдався гном у своїй подорожі з точки зору екології? Виберіть вид транспорту із загадок. p> Що за птиця - пісень не співає,
Гнізда не в `є, людей і вантаж везе? p> Учитель.
- Чи зручні швидкі види транспорту для подорожі до лісу? Чому? p> На колесах кабінет Стільців і столу в ньому немає.
Але зате бублик є, яку не зможеш з'їсти.
- Можна скористатися автомобілем? Вирішити таке завдання. p> Швидкість пішохода 5 км/год, а швидкість автомобіля 50 км/ч. У скільки разів швидкість автомобіля більше швидкості пішохода?
- Чи є недоліки у цього виду транспорту для подорожі? p> Яс...