рідної групи.
. Підготуйте виступ від групи.
Презентація відповідей. Експерти кожної групи доповідають результат роботи кожного учня, або загальний варіант відповіді. Кожна група представляє свій Бортовий журнал.
) Рефлексія.
Учням пропонується відповісти на питання:
1. Який вид теплопередачі може існувати через вакуум?
2. У якому чайнику світлому або темному вода довше не охолоне? Чому?
. Чому рідини і гази нагріваються знизу?
. Основний вид теплопередачі?
. Який вид теплопередачі менш зрозумілий?
. Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
Відповіді на питання учні виконують на листочках.
Малюнок 14 - Види теплопередачі
) Домашнє завдання.
Скласти презентацію в програмі Power Point Приклади теплопередачі в природі і техніці.
.2 Комбінований урок за темою «Кипіння»
Тема: Кипіння
Тип уроку: комбінований урок
Цілі:
) Освітня - засвоєння поняття кипіння; забезпечити продовжити формувати вміння учнів застосовувати основні положення МКТ в поясненні фізичних явищ.
2) Розвиваюча - розвиток інтелектуальних умінь: аналізувати, виділяти головне, істотне в досліджуваному матеріалі, робити висновки; формування загальнонавчальних умінь; розвиток самостійності; розвиток пізнавального інтересу.
) Виховна - формування основних світоглядних ідей: пізнаванності світу і його закономірностей; причинно-наслідкові зв'язки явищ.
Обладнання: електроплитка, колба з водою, термометр для вимірювання температури рідини, штатив, стакан з водою, гумова медична груша, пробка для колби з отвором, насос Комовского, скляний ковпак з підставкою для демонстрації зниженого тиску.
Хід уроку:
. Організаційний момент:
Оголошення вчителем теми і цілей уроку. Учитель звертає увагу на епіграф на дошці: Спостереження і досвід є основними джерелами знань при вивченні фізичних явищ.
2. Фронтальний опитування по домашньому завданню:
Учитель задає питання:
1. Як називається явище перетворення рідини в пару?
-Явище перетворення рідини в пару називається паротворенням.
2. Які два способи паротворення існують?
-Випаровування і кипіння.
Учитель:
Сьогодні ми познайомимося з другим способом паротворення - кипінням. Для цього проведемо експеримент. Поставимо на плитку колбу з водопровідною водою, опустивши туди термометр, закріплений на штативі. У процесі спостереження продовжимо відповідати на питання по домашньому завданню.
3. Яке явище називається випаровуванням?
-Паротворення, що відбувається з поверхні рідини, називається випаровуванням.
4. Поясніть механізм випаровування з точки зору М.К.Т.
-Усі тіла...