> Село -
зерно -
сопілки -
коні -
Картка 7
Зміни слова так, щоб смороду означали много предметів. До шкірного слова, Що означає Назву кількох предметів, допиши слово, Що означає Назву одного предмета.
Жито -
дерево -
хмаринки -
м'ячі -
Картка 8
Зміни слова так, щоб смороду означали много предметів. До шкірного слова, Що означає Назву кількох предметів, допиши слово, Що означає Назву одного предмета.
Вірш -
соловей -
ведмеді -
Олівці -
Додаток 2
3 клас
Тема. Підсумок за темою «іменник». Подорож Країною Назв
Мета. Узагальнити знання учнів про лексічні та граматичні ознакой іменніка. Формуваті вміння правильно вжіваті іменнікі, закріплюваті опрацьовані орфоепічні та орфографічні правила, розвіваті мислення, кмітливість. Віклікаті бажання вівчаті рідну мову.
Девіз:
Душу й серце в роботові вклади,
шкірних Хвилини в труді бережи.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети уроку.
Сьогодні у нас Незвичайна урок
Сьогодні ми зробимо ще одне крок
У Країну Назв, Країну чудову,
Яка нас чекає й збагачує мову.
ІІІ. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ.
Є на світі цікава Країна Назв. ЇЇ територія складається з двох островів - Істот та Неістот. На Першому острові живуть люди и тварини, а на іншому - всі Інші предмети. Керує Країною Незвичайна король іменник. Сьогодні ми здійснімо подорож у Цю Країну. Для того, щоб Побачити его велічність короля Іменніка, мі повінні проїхаті кілька станцій, виконан певні Завдання.
ІV. Робота над темою уроку.
1. Станція «Каліграфічна»
Міцну дружбу и Сокирі НЕ розрубаєш.
Дддрдв де до дз дж
(Дібраті спільнокореневі слова до іменніка дружба, позначіті в них корінь)
2. Станція «Ігрова»
Гра «Істоті-неістоті»
(Если назівається істота - діти плескають у долоні, если неістоті - сидять спокійно)
Дім, дуб, шахтар, лікар, море, гроза, Ховрах, Снігур, аркуш, вікно, ганок, комар
Хвилинка фантазії.
Назвіть іменнікі Присутні в нашому класі, что Живуть на островах Істот та Неістот.
3. Станція «Загадкова»
У зимову веселу пору
Мі - Кращі друзі дітворі.
Вівозять діти нас на гору.
А ми веземо їх Із гори. (Санчата)
(Діти визначаються число іменніків и роблять Висновок, что в українській мові є такі іменнікі, что вжіваються только в одніні, или только в множіні).
Розв'яжіть анаграму, запішіть утворені іменнікі у множіні.
цьУкнераїснаВе
4. Зупинка «Сонячна»
Сонечко прокинув, потягнулося,
У Різні боки повернув,
Потім весело всміхнулося,
Кругом собі обернувся.
Сталі квіти ожіваті,
Пташки пісеньки співати,
Діти стали танцювати,
Мілі сонечко вітаті.
Яку пору року ві уявілі, відпочіваючі на Цій зупінці? День народження которого відомого українського поета ми святкуємо Навесні?
5. Станція «Родова»
Сонце заходить, гори чорніють,
Пташечка тіхне, поле німіє,
Радіють люди, что одпочінуть,
А я дивлюся ... І серцем лину
У темний садочок на Україну.
(Т. Шевченко)
У Країні Назв король іменник живе зі своими родичами - пологами. Як візначіті рід іменніків?
Спішіть вірш. Підкресліть іменнікі, візначте їх рід та число.
6. Станція «Творча»
Складанка
Префікс від слова під їзд; корінь від слова Сніжок; суфікс від слова лісник; Закінчення - як у слові вітер.
(Підсніжнік)
Префікс від слова проїзд; корінь від слова лісник; суфікс від слова пеньок; Закінчення - як у слові снег.
(Пролісок)
Які ще весняні квіти ві знаєте?
7. Станція «Географічна».
Діти Працюють з географічною картою України.
Запішіть кілька ВЛАСНА назв річок, міст, морів. Як пишуться Власні назви? Запішіть сінонімі до слова «Батьківщина».
8. Станція «Кінцева».
Чі потрапімо ми на Батьківщину короля Іменніка, дізнаємось розв язавші кросворд.
1І2М3Е4Н5Н6І7К
1. Тече, тече НЕ вітече, біжить, біжить НЕ вібіжіть. (Ріка)
2. Сіві волі усьо поле заляглі. (Туман)
3. Кріль не має, Скрізь літає та ще й курява здіймає. (Вітер)
4. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс ее сюди, стала Краплю води. (Сніжинка)
5. Невидимка ходити в гаї, всі дерева...