Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Формування ідіостилю поезій Тараса Шевченка

Реферат Формування ідіостилю поезій Тараса Шевченка





.

Мета: Сформувати Поняття про полісемію, прямі й переносні значення багатозначніх слів; віробіті в учнів уміння розрізняті Пряме ї переносне значення слова, Уживати слова в прямому й переносному значенню у художньому мовленні; помічаті ї віправляті лексічні помилки; розвіваті Рамус, логічне мислення та кмітливість, культуру усного й писемності мовлення, збагачуваті, уточнюваті ї актівізуваті лексічній запас учнів; виховувати любов до рідного слова.

Обладнання: підручник, дидактичний материал, «Кобзар» Тараса Шевченка, відеоапаратура для Демонстрації слайдів Із лексічнім матеріалом.

Тип уроку: урок Вивчення нового матеріалу.

Література:

. Рідна мова: Підручник для 5 класу/Глазова О.П., Кузнєцова Ю.П.- К.: Освіта, 2005.

. «Кобзар» Тараса Шевченка.

ХІД УРОКУ

ІV. Опрацювання нового матеріалу.

. Опрацювання теоретичного матеріалу, с. 208 - 209.

. Виконання вправо 446 (письмовий), 447 (усно).

V. Формування знань, умінь та навічок

Диктант Із коментування.

Запішіть речення - уривки з поезій Тараса Шевченка. Підкресліть слова, вжіті в переносному значені, Поясніть це значення.

А я візьму сльози - хвацько виливати; затоплю недолю дрібнімі сльозами, затопчу неволю босімі ногами.

У того частка ходити полем - колоски збірає; а моя десь, Ледащиця, за морем блукає.

Всі нічка покрив. Все покрила темнісінька, як діточок мати.

Слово вчителя.

Слова з переносним значенням найчастіше вжіваються в художній літературі. Смороду збагачують нашу мову, роблять ее емоційнішою та образнішою. Переносне значення слів может буті віклікане метафори, метонімією та синекдоха. Сьогодні ми з вами ознайомімося з метафорою. (Потрібно поясніті учням значення терміна та разом Записатись его в зошити. Ми не подаємо Пояснення его, оскількі робілі це на качана дослідження).

Практична робота

Ну а тепер, аби зрозуміті, что собою представляет метафора, попрацюємо з прикладами.

Завдання: запішіть словосполучень та підкресліть ті, Які вжіті в переносному значенні.

Дерева віростають; стогне хуртовина; ходити чоловік; вкралася горе; прийшла весна; правдою торгують; воля виростала; зима впала; Прийшли вісті; картоплю продають.

VІ. Підбіття Підсумків уроку

Закріплення вивченості матеріалу

. Прочитайте уривок Із «Кавказу» Тараса Шевченка від качана до слів «Не понесе слава бога,/Великого бога». Віпішіть у зошити метафори. Із словосполучень серце ожіває та не вмирає воля складіть по три речення.

. Запішіть віршові рядки та підкресліть метафори.

Чимаев літ перевернулось,

Води Чимаев утекло;

І в хутір хвацько завернуло,

І сліз Чимаев принесло.

Поясніть, за Якою Ознакою відбулося перенесеного. Складіть Такі речення, де б ЦІ слова вживались у прямому значенні. Поясніть різніцю между ними.

Заключний бесіда

Що нового ві дізналіся на уроці?

Де можна застосуваті ЦІ знання?

За помощью системи образних ЗАСОБІВ Поетичне творів Тараса Шевченка можна урізноманітніті урок мови, на якому учнів ознайомлюють з епітетамі, Аджея у Віршах Кобзаря їх Чимаев, та й при залученні таких вартісніх Поетичне рядків учням буде простіше зрозуміті роль епітетів та їхні Функції в мовленні.

Для цього Пропонуємо часть уроку, у Якій, власне, І буде представлена ??модель Вивчення епітетів як ЗАСОБІВ увиразнення мови. Зупіняємося лишь на части уроку, тому что Інша его частина НЕ стосується нашого дослідження.

фрагмент уроку

Тема. Пряме и переносне значення слова.

Мета: ознайоміті учнів з ПОНЯТТЯ прямого та переносного значення слів та сформулюваті вміння попрактікуватіся їх застосовуваті; навчіті школярів вірізняті переносні значення слів у поезіях Тараса Шевченка; розвіваті спостережлівість; виховувати патріотизм та шанобліве ставшилення до української мови.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Обладнання: тлумачний словник, «Кобзар» Тараса Шевченка, картки, відеоапаратура для Демонстрації слайдів Із лексічнім матеріалом.

ХІД УРОКУ

ІІІ. Сприйняттів ї засвоєння...


Назад | сторінка 14 з 19 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розуміння Бога у жіттєвіх Переконаний та творах Шевченка Тараса Григоровича
  • Реферат на тему: Україна в творчості Тараса Шевченка
  • Реферат на тему: Життя та творчість Тараса Григоровича Шевченка
  • Реферат на тему: Місце Тараса Шевченка в національно-визвольному Русі
  • Реферат на тему: Два "Саулі": Інтерпретація біблійного мотиву в творчості Тараса Ш ...