к = 1 і 1 /? d1 = 1.090 за номограми отримаємо еф1 = 0.018;
Nк = 3 і 1 /? d3 = 1.234, еф3 = 0.055;
Nк = +4 і 1 /? d4 = 1.371, еф4 = 0.080;
Nк = 5 і 1 /? d5 = 1.483, еф5 = 0.105;
Nк = 6 і 1 /? d6 = 1.579, еф6 = 0.130;
Nк = 8 і 1 /? d8 = 1.635, еф8 = 0.170.
Розрахунок розмірів смуг і калібрів:
Розміри розкатів і калібрів визначимо, йдучи від чистового калібру проти напрямку прокатки.
2-й калібр (1-й контрольний, Nк = 2, Nкк = 1). Розміри дійсних фланцев визначимо за розмірами чистового профілю і знайденим коефіцієнтам обтиску в першому калібрі:
d? = (1 /? d) * d = 1.090 * 5.1 = 5.6 мм;
b? = (1 /? b) * b = 1.123 * 8.1 = 9.1 мм;
a? = (1 /? а) * a = 1.123 * 8.1 = 9.1 мм;
l? ш = lш/(еш +1) = 160/(0.005 +1) = 159.2 мм;
l? ф = lф/(еф +1) = 57.9/(0.018 +1) = 56.9 мм.
Визначимо випуск у предчістовая калібрі 15%? = 8.530, тоді
?? = arctg0.15 = 0.1489 радий (8.530) і
h? = l? фcos?? = 56.9 * cos0.1489 = 56.3 мм.
Наведені розміри помилкових фланцев розрахуємо за рівняннями регресії:
1 /?? b = 1.092;
1 /?? d = 1.161;
h? = h?/d? = 56.3/5.6 = 10.05;
hф? = l? ф/d? = 56.9/5.6 = 10.16;
hл? = 0.958 (1 /?? b) - 0.612 (1 /?? d) -0.34 tg?-0.0041h? hф? + 0.038N-0.005 = 0.958 * 1.092 - 0.612 * 1.161-0.34 * 0.15-0.0041 * 10.05 * 10.16 +0.038 * 16-0.005 = 0.469;
Bл? = 0.0224h? + 1.609hл? - 0.032Nhл? +0.612 = 0.224 * 10.05 + 1.609 * 0.469-0.032 * 16 * 0.469 +0.612 = 3.378
Абсолютні розміри помилкових фланцев складуть:
h? л = hл? d? = 0.469 * 5.6 = 2.6 мм;
b? л = Bл? d? = 3.378 * 5.6 = 18.9 мм;
а? л = 0, тому розраховується калібр є предчістовая.
Розрахуємо радіус кривизни шийки, її прогин і горизонтальні проекції елементів профілю:
R? ш = l? ш/2?? = 159.2/(2 * 0.1489) = 534.6 мм;
У? ш = 2R? шsin?? = 2 * 534.6 * sin0.1489 = 158.6 мм;
У? ф = (l? ф + d?) sin?? = (56.9 +5.6) sin0.1489 = 9.3 мм;
D? = 0.5В? ш * tg??/2 = 0.5 * 158.6 * tg0.07445 = 5.9 мм.
Радіуси заокруглень елементів калібру
R? = С1b? = 1.049 * 9.1 = 9.5 мм;
r? = C2a? = 0.617 * 9.1 = 5.6 мм;
r? 1 = 0.5R? = 0.5 * 9.5 = 4.75 мм.
Значення r? і r? 1округлім до 5 і 4 мм. Розміри 2-го калібру показані на рис.2.8. p> 3-й калібр (Nк = 3, Nкш = 2). Так як 3-й калібр слід по ходу розрахунку за контрольним, то розміри стінки і дійсних фланцев профілю розрахуємо за розмірами контрольного калібру і коефіцієнтам обтиснення у цьому калібрі:
d? = (1 /? d к) * d = 1.161 * 5.6 = 6.5 мм;
b? = (1 /? bк) * b = 1.092 * 9.1 = 9.9 мм;
l? ф = (1 /? к) lф = 1.093 * 56.9 = 62.2 мм;
a? = (0.96:1) а = (0.96:1) 9.1 = 8.8:9.1 мм,
приймемо a? = 9 мм;