Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » Планування проведення уроків з суспільствознавства

Реферат Планування проведення уроків з суспільствознавства





мих. p> 4 завдання. Запитання самому собі. p> - Чому мені не щастить у житті?

- Чому батьки не вважаються з моїми бажаннями?

- Звідки у мене така впевненість?

- Як мені перестати дратуватися через дрібниці?

- Чому я такий запальний з вчителями, а з батьками стриманий?

- Чому мене ніколи не слухають в компанії, а Свєтку завжди, яку б дурницю вона розповідала?

- Як зробити так, щоб я став цікавою людиною?

- Чому я такий байдужий, ніщо мене не чіпає?

- Як бути, якщо нікому не віриш?

Які питання ви могли б додати до цього переліку? Наступний крок - перебір можливих варіантів відповідей. При цьому оцініть ймовірність кожного варіанту. Той варіант, який на основі вашого досвіду визначається як найвірогідніший, називається гіпотезою.

Це дуже важливий етап самопізнання, який ми часто упускаем.Еслі ми почнемо перебирати варіанти відповідей на запитання В«Чому Мені не щастить у житті?В» те втомимося записувати ... І кожна причина цілком могла б створити вам іншу, більш В«везучимВ» життя. p> 5 завдання. Про що ви мрієте?

Оцініть наведені нижче дані американських психологів, використовуйте наведені дані для самоаналізу.

хто мріє розбагатіти можуть вважати, що купити можна все, навіть любов і щастя, однак навряд чи вони зробили хоча б один крок, щоб домогтися багатства.

хто мріє переміститися в інше місце відчувають себе не причетними до справжнього, їм властиві страх і невпевненість.

Добре б пам'ятати, що існує одна риса, спільна для всіх мрій, - вони переносять нас туди, де ми ніколи не зможемо бути самі.

Про що пройшла любові марять і чоловіки і жінки, що не дозволяють собі зблизитися з будь-ким по-справжньому. І навряд чи вони когось полюблять доти, поки в їх свідомості присутня думка, що їм неможливо полюбити так, як раніше.

3 етап уроку. Підведення підсумків. Тест В«Характеристика самопізнанняВ». p> 2. Конспект уроку на тему: Держава, його основні ознаки і функції. Дата: 06.02.08

З 20 учнів були присутні 19.

Цілі: учні повинні простежити причини виникнення, ознаки і функції держави, розглянути окремі теорії виникнення.

Словник уроку: політика, держава, правова держава, монархія, республіка.

Епіграф уроку: В«Держава могутньо тоді, коли вона гарантує кожному громадянинові не тільки збереження життя, але і його власність, безпека, честь і свободу В»(Спіноза). p> План уроку:

1. Поняття держави.

2. Теорії походження держави.

3. Ознаки і функції держави. p> Хід уроку.

Урок починається з мотиваційної бесіди, покликаної підвести учнів до розуміння значущості досліджуваної теми.

Підкреслюється, що кожному чоло століття доводиться взаємодіяти з різними інститутами держави, будь те податкова інспекція, паспортний стіл, загс або інше установу. Крім того, кожен з нас є громадянином, тобто набирає певні правові відносини з державою.

Поняття держави.

На дошці поміщаються терміни словника уроку. Окремі поняття відомі учням з курсу історії. Ці знання актуалізуються в ході бесіди. Учитель нагадує школярам, ​​що держава в його сучасному вигляді склалося в ході тривалого історичного розвитку. Передували державним утворенням додержавні форми. На цьому етапі суспільне життя регулювалася традиціями, звичаями.

З перших і до останніх днів свого життя людина більшою чи меншою мірою залежить від держави, покликаного захищати його права та безпеку, але натомість що вимагає від людини дотримання численних норм, правил. Ще в античності виникло це протиріччя між прагне до свободи людської особистістю і жорсткими обмеженнями, що накладаються на неї державою.

Упродовж століть змінювалися уявлення людей про державу, про її роль та функції.

Учитель називає різні періоди у розвитку держави, а учні визначають, з опорою на історичні знання, положення в ньому людини.

Викладач звертає увагу на різні визначення поняття "держава":

Держава - це частина політичної системи, основний її елемент.

Держава - це установа, орган політичної влади суспільства, що здійснює діяльність у різні періоди.

Держава - це машина для підтримки панування одного класу над іншим.

Держава - організація політичної влади в класовому суспільстві.

Потім кожна з теорій пояснюється більш докладно.

Пропонується задание: розставити в логічній послідовності вказані нижче історичні процеси, які, з точки зору прихильників класової теорії, призвели до виникненню держави:

виникнення приватної власності; вдосконалення знарядь праці; виникнення держави; поява можливості експлуатації чужої праці; виникнення нерівності; поява надлишків продукції; розвиток економічних зв'язків, торгівлі; поділ праці.

Можна виділити фактори, які вплинули на розвиток держави:

1) прагнення утримати завойовані території;

2)...


Назад | сторінка 14 з 23 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Правова держава і його ознаки
  • Реферат на тему: Поняття соціальної держави, його структура та функції
  • Реферат на тему: Образ ідеальної держави в діалозі Платона "Держава"
  • Реферат на тему: Соціальна держава: поняття та функції
  • Реферат на тему: Сутність і функції держави з точки зору інституціональної теорії