ть картинку із зображенням дня і кладе її зверху. Потім вихователь каже: «День пройшов, сонце опускається за горизонт, темніє. Що настав? »Після відповіді на питання дитина бере картинку із зображенням вечора і кладе її на інші картинки. Після цього педагог задає останнє питання: «Вечір пройшов, що настає за ним?» Якщо дитина не може відповісти на питання, йому пропонується розглянути картинки і здогадатися, що настає слідом за вечором.
Конспект комплексного заняття з математики в старшій групі «Пробудження весни»
Цілі заняття. Уточнити знання дітей про послідовність днів тижня. Вчити вимірювати умовною мірою обсяг рідких речовин. Закріпити прийом порівняння довжини і ширини за допомогою умовної міри. Удосконалювати навички орієнтування на площині аркуша. Розвивати вміння ділити геометричні фігури на чотири рівні частини. Виховувати уважність.
Демонстраційний матеріал. Макетні зображення сонечка, хмаринок; квітка підсніжника, набір цифр до 10. Два судини різного розміру з водою, стаканчик - міра.
Роздатковий матеріал. Альбомні листи, фішки, цеглинки з великого будівельного матеріалу; набори цифр до 10; рахункові палички, умовна міра (паличка), геометричні фігури: кола, квадрати, прямокутники.
Хід заняття: Сьогодні заняття з математики. Давайте згадаємо, який сьогодні день тижня? Який був вчора? А який завтра? А хто згадає всі дні тижня по порядку? Назвіть вихідні дні.
А яке зараз час року? Назвіть весняні місяці. Скільки їх?
Прийшла весна. Сонце стало пригрівати з кожним днем ??все сильніше і сильніше (давайте подивимося на сонечко і уявімо, як воно яскраво світить, прямо нам в очки), тому сніг став швидко танути. І ось з-під снігу виглянув пролісок. Він підняв голівку і сказав: «Як добре, що прийшла весна!». (Усі весняні явища показуються на фланелеграфе.)
І раптом сонце сховалося, холодно стало пролісків. (І нам стало холодно, покажіть, як нам холодно?)
Небо похмуре, сіре, і пролісок закрив свої пелюсточки, він думав про те, куди б йому сховатися, і сумував, що ніхто йому не допоможе.
Давайте ми йому допоможемо. Допоможемо йому вижити. Як ви думаєте, що потрібно зробити?
Потрібна вода, і не просто вода, а жива вода.
Я видобула живої та мертвої води, але забула, де яка вода, хоча твердо знаю, що мертвої води більше, а живий менше. Давайте подумаємо, в якій з ємностей більше води? Як це перевірити? Що необходімо для вимірювання? Чи можна об'єм води виміряти смужкою паперу? Чому не можна? Яку міру краще взяти, щоб виміряти обсяг (3 стаканчика, 4 стаканчика)?
Ми з вами візьмемо стаканчик і подивимося, скільки таких стаканчиків поміщається в банку з рожевою водою, а скільки - в банку з блакитною.
Діти вимірюють і уточнюють, що рожевої води - 3 склянки, а блакитний води - 4 склянки.
Що можна сказати? Що обсяг посуду не залежить від кількості в ній рідини. У маленькій банку може бути рідини більше, ніж у великій.
Тепер ми знаємо, що жива вода рожевого кольору. І можемо спокійно полити пролісок.
Подивіться, ми його полили, але йому стало краще тільки трохи. Що ж ми ще можемо для нього зробити? Що б ми могли зробити з цеглинок?
Але перш ніж будувати теплицю, ми повинні знати розміри цегли, їх довжину і ширину. Ви її зараз виміряєте за допомогою умовної міри і викладіть цифри - протяжність сторін. Перша цифра це - довжина, друга - ширина.
Тепер ми знаємо розміри цегли і можемо побудувати теплицю, але це ми зробимо трохи пізніше.
Що ж ще не вистачає проліски, щоб знову розквітнути?
Потрібно хмари відігнати від сонечка.
А для цього нам треба вирішити завдання. А відповіді ви будете показувати цифрою.
№ 1
Подарував утятам їжачок
Сім пролісків весняних.
Хто відповість з хлопців,
Скільки було всіх каченят? (7)
№ 2
Шість веселих ведмежат
За проліском поспішають,
Але один малюк втомився,
Від товаришів відстав,
А тепер відповідь знайди,
Скільки ведмедиків попереду? (5)
№ 3
Їжачок по лісу йшов
І проліски знайшов:
Два під берізкою,
Один - у осики,