о Пташина НЕ літає,
даже зовсім крил немає.
Йому - це назва австралійського страуса. Це великий птах, Який очень Швидко бігає, а літаті зовсім НЕ может. У него є крила и дуже красива пір'я. Малих пташенят виховує основном татко-страус. ВІН вчити їх добуваті їжу та швидко бігаті.
Перевірка розуміння змісту тексту
Гра «Так. Ні »
Йому великий птах? (Так. Ні)
Йому бігає Швидко? (Так. Ні)
Йому может літаті? (Так. Ні)
Йому має крила? (Так. Ні). Підсумок уроку
. Бесіда. Метод «Мікрофон»
Яку літеру Вівче сегодня на уроці? (Літеру Е)
Який звук вона позначає? (Звук [е])
Який ВІН за звучанням? (Голосний)
. Пофантазуймо! «Е-гра»
Кім ти хочеш бути?
Яке имя ти Собі звертаючись бі?
якіх звірів ти завів бі?
Що ти їв бі?
Куди ти їздив бі відпочіваті?
Що ти робів бі?
. Читання літер, что Несе Стонога («Буквар», с. 62-63)
Назвіть пріголосні, голосні літери.
. За що подякуємо нашому уроку?
Учитель дякує дітям за їх старання роботу на уроці. Сообщает, что на уроці Було прочитано 197 слів. Пропонує дітям продемонструваті свой настрій.
Діти хором промовляють слова:
працювать всі намагаємося
І почула у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти - просто молодці!
Урок 2
Тема. Літера ь (м Який знак). Позначення м Яким знаком м'якості попередніх пріголосніх
Мета: ознайомлюваті учнів Із літерою ь (м Який знак); поясніті дітям, что ця літера звуку не позначає, а необхідна для Позначення м якості попередня пріголосного звуку; учити учнів читати склади и слова із м Яким знаком; розвіваті фонематічній слух, уміння делать Звуковий аналіз слів; порівнюваті звукові моделі слів Із м Яким знаком; збагачуваті Словниковий запас учнів; виховувати в дітей почуття любові до природи.
Обладнання: табліці «Будиночок Феї фонетики», «Казкове місто алфавіт»; картки-фішки для звукового АНАЛІЗУ слів; Індивідуальні набірні полотна; предметні малюнки: олень, лось, карась, льон; картка з дидактичним матеріалом «Літера ь»; інформаційно-пізнавальні тексти «Це цікаво».
ХІД УРОКУ. Створення емоційного настрою уроку
Всі почула ві дзвінок -
ВІН покликає на урок.
Коженая з вас Вже постарався,
До уроку готувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок Вже почінаймо.
Красиво читаємо!
Чітко відповідаємо!
Мовлення Розвиваємо !. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні ми зайдемо до зоопарку. Відгадайте, з ким ми зустрінемося. (Відгадування загадок супроводжується демонстрацією малюнків.)
Хто на своїй Голові ліс носити? (Олень)
ВІН живе на болотах.
Має Довгі шию, ноги.
Любити жаб поїсті немного.
ВІН великий, ВІН цібатій,
Дуже гарний птах, малята. (Журавель)
Восени ВІН відлітає
Аж за три десять земель,
Та додому Повертає
Неодмінно ... (журавель).
Влітку сіре одягає
взимку - білого кожуха,
Тріснуту губу ВІН має,
Косі очі й Довгі вуха. (Заєць)
Влітку любити полюваті,
А зимою - в лігві спати.
Як зачує ВІН весну,
Прокідається від сну. (Ведмідь)
Що єднає друзів ціх?
Відгадаті ти ж мастак -
Літера звет ... (м'який знак) .. Вивчення нового матеріалу
Ознайомлення з м'яким знаком, аналіз графічної Будови
Текст - у кожного учня. Звучить аудіозапіс.
Пригото уважности слухати.
Запам'ятай!
Знак м'який,
М'який, як котик.
Знайте: ...