ату праці складуть:  
 З 1=З 2=1 * 15 * 12=180 тис. руб. 
  Відрахування на соціальні потреби (О, тис. руб.) складають близько 26% від фонду оплати праці, тоді отримаємо: 
  Про 1=О 2=26% * 180=46,8 тис. руб. 
  5. Витрати на управління, техніку безпеки та охорону праці. 
  Приймаються в розмірі 20% від суми витрат з оплати праці обслуговуючому персоналу, амортизаційних відрахувань і витрат на поточний ремонт для систем водяного опалення 
   У=0,2 · (А + Р т +3) (3.5) 
   Для 1 варіанти: 
   У=0,2 · (А 1 + Р т1 +3 1)=0,2 · (686 + 548,9 + 46,8)=256,34 тис. грн./рік. 
   Для 2 варіанти: 
   У=0,2 · (А 2 + Р т2 +3 2)=0,2 · (685,5 + 548,5 + 46,8)=256,16 тис. руб./рік. 
   В результаті отримуємо річні експлуатаційні витрати для варіантів: 
  Для 1 варіанти: 
  Г Е1=853,85 + 686 + 548,9 + 46,8 + 256,34=2391,89 тис. грн./рік. 
  Для 2 варіанти: 
  Г Е2=853,85 + 685,5 + 548,5 + 46,8 + 256,16=2390,81 тис. грн./рік. 
  У висновку розділу визначаємо собівартість одиниці послуг, С, 
   С=Г е/Q рік, де: (3.6) 
   С - собівартість 1 Гкал, тис. руб .; рік - річна кількість тепла, Гкал/рік; 
  Г е - річні експлуатаційні витрати, тис. грн./рік, 
  Собівартість одиниці послуг складуть: 
  Для 1 варіанти: рік=823,4 Гкал/рік 
  Г е=2391,89 тис. грн./рік 
  С=2391,89/823,4=2,91 тис. руб. 
  Для 2 варіанти: 
  Q рік=823,4 Гкал/рік 
  Г е=2390,81 тис. грн./рік 
  С=2390,81/823,4=2,90 тис. руб. 
    .3 Техніко-економічна оцінка проектних рішень  
   У процесі порівняння варіантів використовуються основні і додаткові, узагальнюючі і приватні, розрахункові та оціночні показники: 
  капітальні вкладення за варіантами К 1 і К 2; 
				
				
				
				
			
собівартість річного випуску теплової енергії (експлуатаційні витрати на річний обсяг робіт) З 1 і С 2;
наведені витрати З І, за варіантами
 
 З і=С і + Е н · К і=min, де: (3.7) 
  З і - наведені витрати по порівнюємо варіантами, тис. руб .; 
  С і - собівартість річного випуску тепла (експлуатаційні витрати на річний обсяг робіт), тис. руб .; 
  Е н - нормативне значення коефіцієнтів ефективності, Е н=0,12; 
  К і - капітальні вкладення, тис. руб. 
  термін окупності додаткових капітальних вкладень 
   Т ок=(К 2 -К 1)/(С1 2) (3.8) 
   коефіцієнт ефективності додаткових капітальних вкладень 
   Ер=(С1 2)/(К 1 -К 2) (3.9) 
   річний економічний ефект 
   Еф=(С 1 + ЄК 1) - (С 2 + Е н К 2) (3.10) 
  . Наведені витрати по порівнюваним варіантів 
  Для першого варіанту 
  З і1=2391,89 тис. руб. 
  До і1=13721,44 тис. руб. 
  З і1=2391,89 + 0,12 · 13721,44=4038,46 тис. руб. 
  Для другого варіанту 
  З І2=2390,81 тис. руб. 
  До І2=13711,24 тис. руб. 
  З І2=2390,81 + 0,12 · 13711,24=4036,16 тис. руб. 
 . Річний економічний ефект 
  Еф=(С 1 + ЄК 1) - (С 2 + Е н К 2) (3.11) 
   Е ф=4038,46 - 4036,76=2,3 тис. грн./рік 
 . Умовно-річна економія 
   Е ум=С 2 -С 1 (3.12) 
   Е ум=2391,89 - 2390,81=1,08 тис. грн./рік 
  Показники капітальних вкладень і собівартості річного обсягу є вихідними розрахунковими показниками, на їх основі визначаються всі наступні оціночні показники. 
  Для спрощення розрахунків при визначенні капітальних вкладення і собівартості за варіантами враховуємо тільки ті складові, які різняться між собою. 
  Результати техніко-економічної оцінки проектних рішень наведені в таблиці 3.1. 
   Таблиця 3.1. Економічне порівняння варіантів 
   Коротка характеристика порівнюваних варіантів