кращіВ»). А на трьох нижніх сходинках - погані. Чим нижче, тим гірше (В«поганіВ», В«дуже поганіВ», В«найгіршіВ»). На середній сходинці діти не погані і не хороші. Після цього попросіть дитину показати, на яку сходинку дитина помістить себе, і пояснити, чому. p align="justify"> Обговорення: В«Ти такий насправді чи хотів би бути таким? Познач, який ти насправді і яким хотів би бути В». Після цього запитаєте: В«На яку сходинку тебе поставила б мама (тато, баба, вихователька тощо)В».
Вправа 4: В«Я - це Я!В»
Учні повторюють установку:
В«Я належу собі і тому можу будувати себе. Я можу бути краще і буду ще краще. Сьогодні у мене є всі підстави для радісною і спокійною посмішки. Я пишаюся собою! Я - це Я! В»
Ритуал прощання . Учасники беруться за руки, прощаються і бажають одне одному успіхів.
ЗАНЯТТЯ № 3.
Мета: Розвивати здібності самоаналізу, самосвідомості в дітей.
Визначати особистісні проблеми дитини і знаходити можливі шляхи їх подолання.
Матеріали : аркуші паперу для малювання, олівці , фломастери, фарби, стірательная гумка, ножиці, роздруковані рекомендації.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вправа 1. В«Намалюй свій страхВ».
Дитині дається аркуш паперу з намальованими на ньому квадратиками. Учасники повинні намалювати свій страх (страхи) у кожному з квадратиків. Поки дитина малює, що не коментуйте його роботу і не направляйте його. Коли він закінчить, попросіть розповісти про свою картинці, при цьому намагайтеся якомога детальніше прояснити всі деталі і конкретизувати загальні слова. Після запропонуйте вирізати квадратики з малюнками і запитайте: що сама дитина хоче з ними зробити? Швидше за все, він запропонує знищити малюнки - наприклад, розірвати їх або спалити. Нехай він здійснить це самостійно, ви не повинні йому допомагати. p align="justify"> Що залишився трафарет покладіть на чистий аркуш паперу і запропонуйте дитині заповнити те місце, яке звільнилося від страхів, чим-небудь приємним для нього. Нехай він сам визначить, що це буде - сонце, радість, друзі і т.д. Коли малюнок буде готовий, поговоріть з дитиною - як він себе почуває зараз, що змінилося в його стані? p align="justify"> Вправа 2. В«Мій характерВ».
Перед вами коло, що символізує ваш характер. Роздягли коло на сектори, відповідають за величиною тій чи іншій мірі прояви кожної з рис твого характеру. br/>В
Залишилося нерозділеним простір позначте як Х - невідоме, що поки в собі ще незрозуміло. Процес заповнення можна продемонструвати на прикладі відом...