Кожне заняття триває, приблизно, 2,5 - 3 години. Тривалість самого тренінгу визначається кількістю занять, необхідних для вирішення підлітком і керівником своїх завдань. p align="justify">
Орієнтовна програма тренінгу ЗАНЯТТЯ № 1
Вправа 1. В«Я - це яВ». p align="justify"> Учні повторюють установку: В« У всьому світі немає абсолютно такий (го) ж, як я. Мені належить усе, що є в мені думки, почуття, дії. Мені належать усі мої фантазії, сни, мрії, бажання. Мені належать мої перемоги і поразки, успіхи і невдачі, досягнення і помилки. Я - це Я! В»
Ритуал прощання . Учасники передають по колу іграшку і говорять про те, що цінного взяли з заняття.
ЗАНЯТТЯ № 2.
Мета: усвідомлення власної індивідуальності, прийняття себе як особистості, що має власні недоліки і вміє працювати над ними; підвищення толерантності по відношенню до оточуючих.
Матеріали : пластилін або тісто, магнітофон, спокійна музика, корона.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вправа 1. В«ПривітанняВ».
Учасники вітають учасника, якого вибрали і кидають м'ячик зі словами: Здрастуй, ..... Мені подобається в тобі, що ти ... , який отримав м'яч кидає його іншому з тими ж словами.
Вправа 2 . В«Образ настроюВ» (під музику).
Учасникам пропонується вибрати пластилін того кольору, який йому подобається і виліпити з нього В«Мій світВ», чи В«Світ моєї душіВ», В«Пластиліновий містоВ» і т.д. Дитина може сама запропонувати тему для скульптури. Потім попросіть його придумати і розповісти історію про неї. Пластичність матеріалу дозволяє маленькому скульптору багаторазово змінювати свій твір - наприклад, в процесі фантазування він може додати якісь елементи або прибрати, додати їм нову форму. Таким чином, поправляється його емоційне самопочуття. Тренеру важливо в процесі розповіді акцентувати увагу дитини на позитивних моментах і запропонувати йому внести в скульптуру нові зміни, які зроблять її ще кращим і добрішим. p align="justify"> Аналіз та обговорення роботи.
Вправа 3 . Тест В«ДрабинкаВ»
Учасникам пропонується намалювати драбинку і попросіть його помістити на цій драбинці всіх знайомих йому дітей.
На трьох верхніх щаблях виявляться діти хороші: розумні, добрі, сильні, слухняні - чим вище, тим краще (В«хорошіВ», В«дуже хорошіВ», В«най...