адання в початковій шкільництві.- М .: Издат. центр Академія raquo ;, 1999.
Технічне та програмне забезпечення курсу
Персональний комп'ютер IBM PC/Pentium операційна система Windows 98 і вище, наявність комп'ютерної мережі, ППО Microsoft Office, Corel Draw12, сканер, кольоровий струменевий фотопринтер, проектор, графічний планшет формату А 5 або А 4.
На основі робочої програми і тематичного плану вчитель проектує свою педагогічну діяльність з тим, щоб досягти поставлених цілей і навчально-виховних завдань при вивченні елективного курсу Основи композиції в комп'ютерній графіці .
2.3 Основні засоби та принципи композиції. Аналіз композиційних схем при використанні властивостей і засобів композиції
План заняття № 1
Місце проведення: г. Екатеринбург, художній Ліцей № 32 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного?? ікла, кабінет інформатики.
Контингент: Учні 11-х класів.
Час проведення: 5:00 (теоретичного навчання 4 год і 1ч лабораторно-практичні заняття).
Дисципліна : Технологія.
Розділ програми: Основи композиції в комп'ютерній графіці.
Тема заняття : Основні засоби та принципи композиції. Аналіз композиційних схем при використанні властивостей і засобів композиції.
Мета уроку : Сформувати знання про композиції, її види, принципи і засоби; розвивати графічні навички, творче мислення і фантазію; актуалізувати знання та навички, викликати внутрішню пізнавальну мотивацію для самостійного застосування знань при вирішенні практичних завдань.
Завдання уроку :
1. Навчити вирішувати завдання, супідрядності частини композиційному центру.
2. Розвивати просторове і абстрактне мислення учнів, уміння аналізувати композиційні схеми при використанні властивостей і засобів композиції, осмислювати отримані знання і застосовувати їх при вирішенні завдань.
3. Виховувати уважність, самостійність у роботі, підвищувати значимість предмета.
Тип заняття : Урок набуття нових знань і умінь.
Методи навчання :
· Пояснювально-ілюстративний (бесіда, розповідь, лекція, пояснення, зразки, ілюстрації, схеми-ескізи, заготовки робочого малюнка);
· Репродуктивний (багаторазове відтворення дій);
· Дослідницький (розробка творчого завдання);
· Евристичний (продумування майбутньої роботи);
· Метод проблемного викладу (навідні запитання, на які потрібно отримати відповіді).
Методичне та матеріально-технічне забезпечення змісту уроку:
1) Обладнання та матеріали:
· дошка, крейда;
· заготовки робочого малюнка для виконання практичного завдання;
· композиційні схеми при використанні властивостей і засобів композиції;
· різні варіанти схем-ескізів композиції;
· ручки, олівці, лінійки і т. д., тобто ті інструменти, які необхідні під час роботи;
· персональний комп'ютер IBM PC/Pentium операційна система Windows 98 і вище, наявність комп'ютерної мережі, Corel Draw12;
· презентація Основи композиції в комп'ютерній графіці в Power Point;
· підручники з ілюстраціями.
2) Використана література:
· Крігер В.Ф. Просторово-графічне моделювання і розвиток творчих здібностей студентів. Воронеж, 1989;
· Кулебакин Г.І. Малюнок та основи композиції.- М .: Вища школа raquo ;, 1990;
· Сокольникова Н.М. Образотворче мистецтво і методика його викладання в початковій шкільництві.- М .: Издат. центр Академія raquo ;, 1999.
Таблиця 2. Хід заняття №1
№ п/пДідактіческая структура занять, времяЦельДеятельность преподавателяДеятельность учащіхсяСредства обученія1.Організаціонно-підготовчий етап 2мінСоздать настрій на работуПріветствіе. Організація аудиторії. Готовність робочого місця. Перевірка пос...