вай, огірки, прапорець, осі, троянди) - СВІТЛОФОР.
Три кольори є у світлофора
Смороду зрозумілі для шофера
Червоній колір проїзду - ні
Жовтий колір - готовий до шляху,
А зелений колір - кати!
На Які две групи можна розділіті ЦІ предмети? (Зображення на дошці)
Живі и нежіві.
На Які питання смороду відповідають?
Хто? І що?
.- Додамо букву А до слів. Жар (а), пар (а), рот (а), стати (а), сам (а), ліс (а).
Що змінілося?
Кількість звуків, букв, складів. Змінілося значення слова (розбірається значення слів).
Знайдіть до схем відповідні слова.
а/а спека, пари, сама.
о/а рота, статі
е/а ліси
. Знайди спрятавшиеся слово (учням лунають картинки зі словами: хлів - лев, щіліну - ялина, укол - Кіл, стовп - стіл, зубр - зуб, коса - оса, полк - підлога, вовк - віл).
Що змінілося?
Кількість звуків, букв, значення слів (розбірається значення слів).
Одного разу останні букви в ціх словах посварились з усіма іншімі буквами и вірішілі жити окремо. Зібраліся смороду разом, порадує, склалось слово: ФЛОТ.
Вірушілі смороду в далеке плавання. Довго смороду плавали, подорожувалі и жахливо скучили по будинку. Альо коли смороду повернули, то віявілося, что смороду забули в якіх словах смороду жили.
Допоможіть, хлопці, Кожній букві відшукаті рідне слово! Діти підставляють в Кінець шкірного слова літери зі слова ФЛОТ. Так, щоб Вийшла слова: шарф, пенал, метро, ??борт.
. Підсумок заняття.
Чім ми сегодня Займаюсь на уроці?
отримувалася Нові слова, додаючі або збавляючі одну букву. Дізналіся много НОВИХ слів.
Молодці! Ві добро працювать на уроці.
. Конспект індівідуального логопедичного заняття
Тема: Диференціація Ш-Щ.
Цілі:
. Уточнення и порівняння артікуляції звуків «ш» и «щ», закріплення зоров'я образу букв ш »и щ".
. Формування вміння діференціюваті літери и звуки в складах, словах.
. Розвиток фонематічного сприйняттів.
. Формування навічок самоконтролю, інтересів до зайняти.
Обладнання: плакат «Букви ш и щ», індивідуальне дзеркало, артікуляційні профілі. М'яч, предметні картинки зі звуками «ш» и «щ», картки.
Мовний материал: слова, словосполучень, Пропозиції, Розповідь.
План заняття.
. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
. Основна частина.
. Физкультминутка.
. Підсумок заняття.
Хід заняття
. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент
Щоб налаштуватіся на робочий лад, повторимо чистоговорки.
Ша - ша - ша - наша Маша хороша.
Ши - ши - ши - є у Маші Конвалії.
Який звук зустрічався найчастіше?
Звук «ш».
Ща - ща - ща - Похмуро идет я без плаща.
Ще - ще - ще - немає дощу а я в плащі.
Який звук зустрічається найчастіше?
Звук «щ».
Ті здогадався, Які звуки ми будемо вчитись розрізняті сегодня на занятті?
Звуки «ш» и «щ».
. Основна частина
Уточнення и порівняння артікуляції звуків «ш» и «щ« перед дзеркалом.
Робота з артікуляційнімі профілямі звуків.- Вімовте звук «ш». Ш- ш- ш.
Покажи помощью долоньок, як веде себе язічок, коли ми вімовляємо звук «ш»? Одна Долоньки - язічок, Інша - Верхнє небо.
Кінчік мови піднятій до переднього краю верхнього неба и утворює з ними щіліну.
Принеси Долоньки до рота. Що ти відчуваєш?
Тепла повітряна струмінь.
Звучить чі голос, коли ми говоримо звук «ш»?
Ні, голос не звучить.
Вімовте звук щ
Щ -щ щ
Як поводиться язічок, коли ми вімовляємо звук щ ?
Кінчік мови піднятій до альвеол и утворює з ними щіліну, повітряний струмінь идет через рот, голос не ...