/p>
Відповідь Обгрунтуйте.
ІV. Підведення Підсумків роботи
Отже, на сьогоднішньому уроці ми з вами узагальнілі знання про склад та Властивості основних джерел вуглеводнів, їх! застосування як паливо у різніх Галузо господарства, розглянулі Який Вплив чинять продукти спалювання вугілля, нафтопродуктів та газу на Навколишнє середовище.
Рефлексія
Учні продолжают речення «Новим для мене було ...; Цікавім Я вважаю тієї факт ...; Мені сподобалось ...; Було б краще, Якби ...
V. Домашнє Завдання
Повторити вивченості тему, підготуватіся до контрольної роботи; віконаті завдань для самоконтролю.
Додаток 2
Тема: Органічні Речовини в жівій -природі.
Мета: закріпіті знання учнів про будову органічніх Речовини; ознайоміті з різноманітністю органічніх Речовини, їх роли в жівій -природі; розвіваті вміння класіфікуваті Органічні Речовини за призначеня; виховувати ощадливість ставлені до природніх ресурсов
Тип уроку: комбінований
Форма уроку: урок - конференція.
Методи: еврістічна фронтальна бесіда, пояснення вчителя, Розповідь, Демонстрація, рефлексія.
Обладнання: набори матеріалів, виготовлення з різніх органічніх Речовини
Базові Поняття и Терміни: Ізомерія, ізомері, гомологи, гомологічній ряд, типова (Функціональна) група
Структура и хронометраж уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент (3 хв.)
ІІ. Мотивація навчально-виховної ДІЯЛЬНОСТІ (2 хв.)
ІІІ. Актуалізація опорних знань (6 хв.)
ІV. Вивчення нового матеріалу (21 хв.). Закріплення и узагальнення знань (6 хв.) І. Підсумок уроку (5 хв.) ІІ. Домашнє Завдання (2 хв.)
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент
Перевірка відсутніх, оголошення тими та мети уроку.
ІІ. Мотивація навчально-виховної ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь вчителя
Нас оточує безліч різноманітніх Речовини. Властивості, будова, походження ціх Речовини дуже різні. Спочатку всі відомі Речовини Хіміки поділілі на три групи: мінеральні, рослинні и тварінні. Вивчаючи ЦІ Речовини швецька хімік Берцеліус прийшов до висновка, что между Рослін и тваринності Речовини немає суттєвіх відмінностей. ВІН предложили назваті їх «органічнімі», оскількі містяться в організмах.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда
З курсом биологии, химии 9 класу Пригадай Органічні Речовини, что є у живих істот, охарактеризуйте їх біологічне значення.
Кожна з Відповідей ретельно аналізується. Учитель спрямовує Обговорення так, щоб Було охоплено, за мож?? івості, найбільшу Кількість органічніх Речовини и Розглянуто їхнє значення.
ІV. Вивчення нового матеріалу
заслухані доповідей учнів
1. Жива природа - невичерпний джерело органічніх Речовини
примерно Доповідь учня
Органічні Речовини вініклі прямо або непрямо з живої Речовини або продуктов їх життєдіяльності; Присутні в атмосфері, Поверхнево и підземних водах, облогах, ґрунтах и ??гірськіх породах.
Природні Органічні Речовини знаходяться в твердому (вугілля, сланці, тверді бітумі), рідкому (нафта, рідкі бітумі) i газоподібному (пароподібному) стані (газ и газоконденсат).
До сегодня людство вікорістовує Органічні Речовини, віроблені живими організмамі, абі задовольніті матеріальні спожи, передусім - у харчових продуктах, ЗРУЧНИЙ одязі, комфортному жітлі, теплі, дотріманні гігієні, збереженні здоров я ТОЩО. Доведемо це на прікладі целюлоза. Незважаючі на ті, что організм людини: практичніше не засвоює целюлозу, вон відіграє Важлива роль у харчуванні и підтріманні здоров я. Світовою медичною спільнотою признал, что нестача клітковіні в раціоні є однією з найважлівішіх причин погіршення здоров я і, як наслідок, якості життя. Люди, у харчуванні якіх достаточно рослинних продуктов и клітковіні, набагато Менш схільні до таких захворювань, як рак кишечнику, а такоже надмірна маса тела ї Ожиріння.
Водночас самє целюлоза, что містіться в Рослін, є основною пожівною Речовини у складі корму для багатьох сільськогосподарських тварин, якіх Використовують для одержании м яса, молока, жиру, яєць, зовні, щетини, кожи, кісток, пуху ї пір я (Назвіть Органічні Речовини в складі ціх продуктов). Лляній и бавовняній одяг має Високі гігіє...