альовка листя у осики, в'яза звичайного. /Td>
Повна забарвлення листя у берези бородавчастої. /Td>
Перша поява омелюхи. /Td>
Повне пожовтіння хвої у модрини сибірської. /Td>
Кінець листопада у липи мелколистной, осики. /Td>
Перший сніг. /Td>
Масовий відліт граків. /Td>
Кінець листопада у в'яза звичайного, каштана кінського, тополі. /Td>
Догляд ховрахів в сплячку. /Td>
Кінець листопада у вільхи сірої і чорної, берези бородавчастої. /Td>
Кінець опадання хвої у модрини сибірської. /Td>
Кінець листопада у яблуні і вишні садової. /Td>
Кінець листопада у бузку звичайної. /Td>
Кінець випасу худоби. /Td>
Випадки повторного цвітіння. /Td>
Поява льоду на стоячих водоймах. /Td>
Людство на річці. /Td>
Освіта стійкого снігового покриву. /Td>
В
Урок-подорож "Гриби навколо нас "
Вид уроку: урок-подорож.
Мета уроку: познайомити хлопців з царством грибів, з різноманітністю, будовою і застосуванням.
Обладнання: ілюстрації грибів (аспергилл, Пеницилл, мккор, дріжджі, шапинкових грибів, трутовик), таблиця "Будова шапинкових грибів", мікроскопи (1 на парту), готові мікропрепарати "Мукор", роздатковий матеріал "Їстівні і отруйні гриби ", два кошики, натуральні об'єкти" Трутовики ", елементи костюмів (шапочки).
ХІД УРОКУ.
Учитель. Здравствуйте, хлопці! Сьогодні у нас урок не простий, ми з вами вирушаємо в незвичайну країну, де живуть живі істоти. Більшість їх - мешканці суші, але зустрічаються і водні. Поселяються вони на рослинних і тварин останках, а живих організмах, на продуктах харчування, на металевих і гумових вироби та навіть на штукатурці в квартирі. Хто мені може відповісти, що це за істоти? ( Відповідь учнів). Звичайно ж це гриби. p> Кожен мандрівник, вирушаючи в дорогу, бере маршрутний лист, ручку і олівець і, звичайно ж, довідник. Сьогодні нашими маршрутними листами стануть наші зошити, а нашими довідниками будуть підручники.
Відкриваємо маршрутні листи і записуємо тему уроку.
У ході нашої подорожі ми познайомитися з царством грибів, їх будовою, різноманітністю і застосуванням. Друзі! У шлях. p> ( Звучить музичний фрагмент похідної пісні)
Учитель. Людина стикається з представниками царства грибів набагато частіше, ніж прийнято думати. Сходить Чи тісто на дріжджах, з'являються чи на хлібі плями цвілі, чи йдемо ми за грибами в ліс, сьорбає чи прохолодні квас, чи отримуємо укол антибіотиків або навіть відчуваємо свербіж після укусу комара - ніде не обійшлося без зустрічі з грибами або прямими результатами їх діяльності.
Так що ж таке гриби? Гриби - це група нижчих організмів, позбавлених хлорофілу.
( Визначення діти записують визначення в зошит)
Учитель. Гриби часто відносять до рослин, але це глибока помилка. Гриби - це окреме царство, отличимое від царства рослин і від царства тварин.
Відкриваємо наші довідники (підручники Біологія 6 кл. автор Пасічник В. В) і знаходимо ці відмінні особливості.
( Хлопці працюють з книгою, а потім усно відповідають)
Учитель. Гриби, як тварини і рослини мають свою будову. Давайте озброїмося олівцями і в своїх маршрутних листах зробимо малюнок. ( Робота в зошиті) Учитель. Наші малюнки готові і тепер нам необхідно зробити написи. ( Діти роблять пояснювальні записи до малюнка). Гриб - це грибниця або міцелій, а все те, що ми ложем в кошик називається плодовим тілом. Плодове тіло складається з пенька і капелюшки, на зворотному боці якої утворюються спори, якими розмножуються гриби.
В
У природі налічується не менше 100 тисяч грибів. Різноманітність їх велике. І сьогодні подорожуючи, по країні грибів ви познайомитеся з деякими з них. Почнемо знайомство з цвілевих грибів. Про яких нам розповість 1-й Радник, в журналах робимо запис...