лово зі звуком" ш", інше - зі звуком «щ».
. Аналіз фронтального логопедичного заняття, проведеного вчителем - логопедом на логопункте ЗОШ № 2
Заняття проводять в класі на логопункте ЗОШ №2.
Тема уроку: «Диференціація прійменніків и приставок».
Матеріал заняття відповідає Програмі, Мовная та віковімі особливую дітей. Вікорістовуваній материал доступні для дітей. Цілі заняття поставлені правильно. Методи и Прийоми підібрані продумано, ВРАХОВУЮЧИ спеціфіку шкірного Завдання навчання.
На занятті були Присутні 10 дітей. Вікорістовувалося много різного устаткування, наочно посібніків: предметні картинки, гра «Збери слово», ребуси. Використання ігрових моментів створі у дітей хороший емоційній настрій.
У занятті були вікорістані словесні, наочні, ігрові Прийоми.
У занятті можна віділіті три основні етапи:
. Оргмомент и постановка цілей уроку. Цей етап включає в собі налаштуваті дітей на урок и повідоміті Їм цілі и Завдання уроку.
. Робота по темі. На цьом етапі йшлось Вивчення нового матеріалу, а потім закріплення его помощью виконан різніх завдання та вправо. На цьом ж етапі проводять физминутки, вон дала можлівість дітям відпочіті. Далі проводять гри - ребуси. Дітям смороду сподобалися.
. Підсумок заняття. Підведення Підсумків уроку, чому навч, что нового дізналіся.
Логопед уважности стежа за Промови дітей, артікуляцією звуків. Зауваження робіла спокійно и тактовно. У занятті вікорістовувала Різні словесні Прийоми мовної зразок, повторення, пояснення, вказівки, питання. Добрі володіє колективом дітей, вміло організувала їх для роботи. Ее мова доступна для дітей, виразности, емоційна.
Цілі даного заняття були досягнуті. У часі заняття витримала.
. Конспект фронтального логопедичного заняття
Тема: Диференціація прійменніків и приставок.
цілі:
. Тренуваті учнів у розрізненні прійменніків и приставок, в правильному їх написанні и вжіванні в мові.
. Актівізуваті спостережлівість и увагу.
. Удосконалюваті навички самоконтролю.
. Формуваті повноцінні навички спілкування.
Обладнання: табліці, картки, гра «Слово розпалося», ребуси.
Хід заняття
. Оргмомент и постановка цілей уроку
Сьогодні ми будемо розрізняті прийменник та приставки, правильно їх писати и вміло користуватись ними в мові.
Згадаймо, що таке привід? Які ві добре там прийменник? Як пишуться смороду зі словами? Що таке приставка? Які ві добре там приставки? Як смороду пишуться зі словами?
Ві помітілі, что приставки и прийменник очень схожі одна на одного: за вімовою, за звучанням, но Різниця їх у написанні. Прийменник пишеться окремо, приставки - злиться Із словом. Іноді діти допускаються помилки в написанні прійменніків и приставок.
А тепер, Послухайте казку, яка назівається «прийменник та приставки».
. Робота по темі
) придумат и Записатись словосполучень. Звернути Рамус, что з Даними приводами співвідносяться певні дієслівні приставки.
Віділіті прийменник, приставки: доїхав до зупинки, пройти під полоз по снігу.
) списати пропозіцію, Вставити підходящі за змістом слова з дужок. Поясніті, де - прийменник, де - приставка.
Теплохід (відплив, підплів) до причалу. У склянку (залили, налили) молоко. Діти (віїхалі, з'їхалі) з табору. У табір смороду (пробули, прибутку) дві тижні.
) УСНО: виправити помилку в словах, підібраті до віділеніх словами підходящу за значеннями приставку:
Картинку нужно вклеїті на картон. Спробуй злізті на це дерево. Комар підлетів до кімнати.
А тепер, скажімо так чи не так?
Дід в печі, а дрова на печі.
На столі чобітки, під столом коржі.
Овечки в річці, а карасі біля річки.
) Графічний диктант: прийменник віділяємо, а приставку: Стоїть в лісі дерево. На верхівках Шелесткі засохлі листочки. Дуб не встігає скинути до зими все листя. Мороз вбиває листя дуба прямо на тих деревах.
) Гра «Слово розпалося» розібраті слова за складом: попливла, нашел, поїла, відплив, влізла.
) Физхвилинка.
) коментуванні лист: Вставити между приводом и словом відповідні за змістом слова.