ify"> Кількість дітей: 17 чоловік.
Приблизний вік: 8 років.
Мета: проведення вікторини з пройдених тем, завершення творчої роботи Моя улюблена казка .
Завдання: 1) навчальна: виконання творчої роботи. Продовження навчання малюванню олівцем і гуашшю. Продовження формування поняття про зображення людини і тварини. Закріплення знань з пройдених тем шляхом проведення вікторини.
Уміння: композиційна розстановка компонентів на робочій площі, поліпшення навику роботи олівцем і гуашшю.
) розвиває: розвиток окоміру, логічного і творчого мислення і фантазії, аналізу, синтез інформації, розвиток моторики рук, розвиток пам'яті.
) виховна: прищеплення любові до малюнку і живопису. Смак до краси. Виховання патріотизму. Виховання терпіння і акуратності в роботі.
Тип уроку: комбінований.
Матеріали: олівець, гуаш, пензлі, Папір А, папір А2.
Метод навчання: Інформаційно-рецептивний (За І.Я.Лернером).
Хід уроку:
П/нСодержаніеВремяДействія учітеляДействія учащіхсяПрімечаніяХОД УРОКА1.Орг. момент2 Зазначає прісутствующіхГотовятся до занятію2.Вікторіна по пройдених темам10 Задає вопросиСлушают, відповідають на питання, згадують пройдений матеріал3.Продолженіе творчої работи150 Обхід по класу, корекційні вказівки, допомога в работеСледуют вказівкам вчителя, виконують творчу работу4.Подведеніе підсумків: перегляд творчих работ5 raquo ; Порівнюють, аналізують
Хід уроку:
Орг. момент
У: - Здрастуйте, хлопці!
Д: - Здравствуйте.
У: - Скажіть, будь ласка, хто сьогодні відсутній на занятті.
Д: (відповідають)
У: - Отже, починаємо наше сьогоднішнє заняття.
Вступна частина
У: - Хлопці, на минулих заняттях ми з вами пройшли багато різних тем. Це були Добро і Зло, Тварини в російській казці, Богатирі і красуні. Ви згадали багато різних казок. А тепер давайте освіжимо і закріпимо наші знання і проведемо невелику вікторину. Переможців і переможених в ній не буде. Ми просто закріпимо наші знання перед канікулами.
(Проводиться вікторина на минулі теми)
Вікторина по пройдених тем.
Питання вікторини:
. Які з цих квітів можуть означати добро, і які - зло?
Рожевий (добро); фіолетовий (зло); чорний (зло); жовтий (добро); салатовий (добро); темно-синій (зло); темно-зелений (зло); сірий (зло); помаранчевий (добро).
. Які з цих героїв злі, і які можуть уособлювати добро? Або ж вони можуть поєднувати в собі і те, і інше якість?
Кощій Безсмертний; Іван Дурень; Сірий Вовк; Лисиця Патрикеевна; Колобок; Баба Яга; Соловей Розбійник; Зайка; Царівна жаба; Кіт Баюн; Змій Горинич; Петушок Золотий Гребінець, Коза Дереза.
. Хто з цих тварин зайвий у цьому ряду і чому?
Лисиця, вовк, ведмідь, кінь, собака. (кінь)
. У чому відмінність казкових героїв: лисиця і вовк? (пензлика на вухах, хитра мордочка, пишний хвіст, красива одежа у лисиці і т.д.)
. Назвіть мінімум три казки, де має місце бути Сірий Вовк.
Зимовье звірів; Лисичка-Сестричка і Сірий Вовк; Теремок.
. Назвіть трьох найвідоміших богатирів російських.
Добриня Микитич, Альоша Попович, Ілля Муромець.
. Перерахуйте предмети обмундирування богатиря (спорядження, одяг).
Кінь, кольчуга, меч, булава, щит, каплевидний шолом, чоботи, шаровари, наплічники, рукавиці, наручи, пояс.
. Назвіть мінімум чотирьох відомих красунь російської казки.
Василиса прекрасна, Оленка, Любава (Садко), Варвара-Краса, Василина Премудра, Марія Моревна (Кащей Безсмертний), Настенька (Морозко), Марія майстриня, Царівна Лебідь (Казка про Царя Салтана).
. Перерахуйте предмети одягу російської красуні.
Рубаха, сарафан, кокошник, прикраси, чобітки і т.д.
У: - Добре. Всі молодці! Тепер ми багато знаємо про російських казках, про її героїв, про Добро і зло. А зараз нам потрібно сідати за наші роботи. Ми сьогодні їх повинні закінчити. І в кінці уроків ми проведемо перегляд, подивимося, хто які казки зобразив.
(Продовження і завершення творчої роботи)
Підведення підсумків