ред. Л.С. Волкової.- М .: ВЛАДОС, 2008. - 703 с.
. Лурія А.Р. Лекції з загальної психології.- М .: Питер, 2012. - 319 с.
. Лурія А.Р. Основи нейропсихології.- М .: Академія, 2009. - 380 с.
. Мазанова Е. Корекція аграмматіческой дисграфії. Конспекти занять для логопеда.- М .: Гном, 2012. - 128 с.
. Малофєєв М.М. та ін. Концепція Спеціального Федерального державного освітнього стандарту для дітей з обмеженими можливостями здоров'я.- М .: Просвещение, 2013. - 41 с.
. Нищева Н.В. Картинки і тексти для автоматизації звуків різних груп: навчально-методичний посібник.- СПб .: Детство-Пресс, 2011. - 107 с.
26. Організація спеціальних освітніх умов для дітей з обмеженими можливостями здоров'я в загальноосвітніх установах: Методичні рекомендації/Відп. ред. С.В. Альохіна.- М .: МГППУ, 2012. - 92 с.
27. Перегожіна Л.О. Специфічні розлади мови та шкільних навичок. Діагностика та корекція.- М., 2005. - 251 с.
. Психолого-педагогічні та соціальні аспекти корекції мовного розвитку: матеріали Всеросійської науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження Р.Е. Льовиній, 17-21 листопада 2008/Упоряд. Е.А. Лапп та ін. - Волгоград: Зміна, 2000. - 249 с.
. Пожиленко Е.А. Методичні рекомендації по постановці у дітей звуків [С], [Ш], [Р], [Л]: посібник для логопедів.- СПб .: КАРО, 2009. - 254 с.
. Федеральний державний освітній стандарт початкової загальної освіти: текст із змінами та доповненнями на 2011 і 2012 рр./Под ред. І.А. Сафронова.- М .: Просвещение, 2014. - 33 с.
. Філічева Т.Б., Чиркина Г.В., Туманова Т.В. та ін. Корекція порушень мови.- М .: Просвещение, 2008. - 272 с.
. Ельконін Д.Б. Дитяча психологія.- М .: Академія, 2011 - 383 с.
дисграфія педагогічний навчання логопедичний
Додаток
Логопедическое заняття щодо усунення аграмматіческой дисграфії у 2-му класі на тему Диференціація прийменників -в і -на (зі значенням місцезнаходження)
Цілі:
Навчити диференціювати прийменники в - на в усній і письмовій мові в ході роботи по складанню словосполучень і пропозицій з наочною опорою.
Формувати навик адекватного вживання прийменників в - на в експресивної мови.
Розвивати навик аналізу структури пропозиції допомогою використання графічних схем.
Виховувати дбайливе ставлення до природи через формування навичок адекватної поведінки в тундрі, в тайзі.
Обладнання: предметні і сюжетні картинки, пропозиції для граматичного завдання, картки з питаннями, графічні схеми, зошити, ручки.
Хід заняття. Оргмомент.
а) психологічний настрій:
Наші очі ... (уважно дивляться)
Наші вуха ... (уважно слухають)
Наші ноги нам не заважають.
Наші руки нам не заважають, а допомагають.
б) Назвати день тижня, число, місяць, пору року. Основна частина.
. Виділення прийменника в з промови і уточнення його значення. Логопед показує картинки:
Білка в дуплі
Оленяр в чумі.
Гриби в кошику.
Бурий ведмідь в барлозі.
Яке слово я повторюю при показі картинок? Слово в.
- Що означає слово в? Діти повторюють: Слово в позначає всередині.
Воно позначає, що один предмет знаходиться всередині іншого предмета: білка всередині дупла, оленевод всередині чума, гриби усередині кошика, бурий ведмідь всередині барлогу.
- А тепер я буду називати картинки і в пропозиціях буду вживати слово всередині, а ви замість цього слова будете говорити в.
Діти відповідають: Оленяр всередині чумаОленевод в чуме.Гріби всередині корзіни.Гріби в корзіне.Белка всередині дупла.Белка в дупле.Бурий ведмідь всередині берлогі.Бурий ведмідь у барлозі.
. Виділення прийменника на з промови, уточнення його значення. Логопед пропонує дітям картинки, на яких намальовані: бурундук на гілці, білий ведмідь на крижині, песець на березі, куріпка на пні. Називаються картинки та інтонаційно виділяється прийменник на .
Яке слово я повторювала при назві Діти відповідають: Слово на картинок?
Що означає слово на?