отрапили в ситуацію, яка вас розсердила?
Далі ведучий пропонує скласти розповідь на тему В«гнівВ», використовуючи слова: тигр, гнів, мавпа, банан.
Частина 3.
Етюд В«Гра з піскомВ».
саморозслаблення під музику.
Підведення підсумків.
Підведення підсумків проходить з питань:
Чому ж виникають злість і гнів?
Як ви відчуваєте себе поряд з розлюченим, розгніваним людиною?
Яке відчуття у вас від заняття?
Заняття 3. Граємо всі разом. p> Цілі. Закріпити вивчені емоції і вміння довільно проявляти свої почуття; розвивати здібності розуміти емоційний стан іншої людини, адекватно виражати своє; сприяти взаімопрінятію дітей у групі.
Хід заняття.
Частина 1.
Вправа В«ТвариниВ».
Ведучий розставляє тварин (іграшки) на столі, називає те чи інше почуття і просить дітей вибрати тварину, яке асоціюється з даними почуттям, взяти його в руки і по можливості пояснити свій вибір.
Вправа В«ХвиліВ».
Діти з допомогою В«морськихВ» хвиль (стрічки 1-1,5 м) показують хвилі страху, печалі, радості, люті, захоплення, страху, подиву, страждання, образи, сорому.
Вправа В«ФотографіяВ».
Діти об'єднуються в пари. Одні за допомогою міміки і пантоміміки показує задумане почуття, інший - відгадує його.
Частина 2.
Гра В«Живі рукиВ».
Стільці ставляться в два рази так, щоб відстань між ними було 40 см. Діти розсідаються на стільці, потім їм зав'язують очі. Ведучий шепоче на вухо дітям з одного ряду небудь почуття, вони руками передають його партнерам. Перемагають ті пари, які зуміли передати, прийняти і дізнатися почуття.
Казка по колу.
Ведучий пропонує дітям скласти казку про -якому почутті або про зустріч 2-3 почуттів.
Гра В«Дізнайся, хто яВ».
Ведучий тихенько називає водящему ім'я одного з учасників групи, доторкається до нього В«чарівною паличкоюВ», В«перетворюючиВ» його в цього учасника. Далі діти задають водящему питання, що стосуються його смаків, захоплень, наприклад: В«Який колір ти любиш?В», В«Твоє улюблене блюдо?В». Водящий намагається відповідати на них від імені учасника, в якого він В«перетворюєВ». Дітям необхідно здогадатися, в кого В«перетворенийВ» водить.
Частина 3.
саморозслаблення В«Чарівний сонВ».
Підведення підсумків.
Ведучий пропонує намалювати олівцями на виготовлених листочках свій настрій, як воно змінювалося протягом всього заняття. Малюнки розкладаються, розглядаються і аналізуються. p> Розставання. В«Подаруємо один одному посмішкуВ». br/>
Етап II. Поведінковий. Реконструктивний. p> Заняття 1. Баба-Яга. p> Цілі: звільнити від негативних емоцій; зняти агресивність; формувати атмосферу позитивного прийняття дітьми один одного.
Хід заняття.
Частина 1.
Актуалізація в персонажі темного початку.
Бесіда.
Ведучий вводить дітей у казку, де вони зустрічаються з Бабою-Ягою. Баба-Яга коли зла, лякає дітей, карає і змушує робити важку роботи, викрадає з сім'ї, підступна.
Розминка.
Ведучий пропонує дітям побути Бабою-Ягою: посміхнутися, як вона; посердіться, як вона; покричати, як вона; подихати, як вона; пошіпеть, як вона; подивитися, як вона ...
Конкурс.
Ведучий оголошує конкурс на найстрашнішу Бабу-Ягу. Перемагає той, у кого виходить вдаліше всіх. p> Гра В«баба-Яга - кістяна ногаВ».
За лічилці вибирається Баба-Яга. У центрі кімнати кладеться коло, вирізаний з паперу. Баба-Яга бере в руки гілочку-помело і стає в центр кола. Діти бігають навколо кола і дражнять: В«Баба-Яга - кістяна нога В». З грубки впала, ногу зламала. Пішла в город, злякала народ. Побігла в баньку, злякала зайчика В». Баба-Яга вистрибує з кола на одній нозі і намагається торкнутися хлопців помелом. Кого торкнеться, той завмирає на місці. Гра продовжується до тих пір, поки не зупинені всі діти. У ролі Баби-Яги може бути кожен бажаючий дитина.
Частина 2.
Актуалізація світлого початку в персонажі.
Бесіда.
Баба-Яга, коли добра, допомагає) дає поради, вказує дорогу), захищає (дає різні чарівні речі, які оберігають героя), заохочує доброту (нагороджує добрих, карає злих).
Творча робота.
Ведучий пропонує дітям закрити очі і представити добру, веселу Бабу-Ягу, з якою можна подружитися. Потім просить її намалювати.
Після цього діти сідають у коло, показують свої малюнки і кожен розповідає про свою Бабі-Язі.
Ведучий допомагає дітям питаннями:
Який настрій у Баби-Яги? Який характер? p> Як вона любить, щоб її називали ласкаво?
Чому її бояться діти, а дорослі лякають маленьких бабою-Ягою?
Що може зробити Баба-Яга, щоб її полюбили і не боялися?
Частина 3.
Вправа В«Випікання пряникової лялечкиВ».
Діти вирішили, що Бабі-Язі однієї самотньо, тому захотіли зробити їй сюрприз....