Вибирають ведучого, укладають його на килим у центр кола. Ведучий і діти приступають до В«випіканняВ». Спочатку замішують тісто - ласкаво масажуючи дитину. Потім ліплять голову - ніжні обережні погладжування. Ведучий постійно вголос примовляє, які гарні оченята, вушка, носик виходять, і запрошує всіх дітей помилуватися. Потім також ліпляться шия, руки, тіло, ноги. Коли лялечка буде виліплена, діти тричі вдувають в неї життя. Лялечка оживає. Ось тепер Бабі-Язі НЕ буде самотньо. У Наприкінці заняття ведучий підводить підсумок: навіть у злий Бабі-Язі ми знайшли щось доброе, і це допомагає їй знайти друзів.
Заняття 2. Вовк. p> Цілі. Звільнити від негативних емоцій; зняти емоційне напруження; розвивати довіру і повагу один до одного; формувати позитивну установку на взаємодію.
Хід заняття.
Частина 1.
Актуалізація у персонажа темного початку. Ведучий вводить дітей у казку, де вони зустрічаються з Вовком.
Бесіда.
Розминка.
Ведучий оголошує конкурс на самого страшного Вовка. p> Рухлива гра В«ловишкаВ» (ведучий - Вовк).
Частина 2.
Актуалізація у персонажа світлого начал.
Бесіда.
Творча робота.
Ведучий допомагає дітям, ставлячи питання:
Як дізнатися, що Вовк на твоєму малюнку добрий?
Яке у нього зараз настрій?
Що може зробити Вовк, щоб у нього було більше друзів?
Що подобається тобі в твоєму Вовкові?
Частина 3.
Гра В«Іван-Царевич та Сірий ВовкВ».
Ведучий пропонує дітям згадати казку про Івана Царевича та Сірого Вовка. p> В«Уявіть, як іноді страшно було Івану Царевичеві мчати на вовку в невідомі країни, але він довіряв вовку і придбав з його допомогою щастя В».
Діти діляться на пари. Іван Царевич зав'язують очі, потім вони встають ззаду своїх вовків і беруть їх за лікті. За команді ведучого вовки починають бігати по кімнаті і В«возитиВ» своїх Іванов, при цьому діти можуть мінятися місцями.
Відпочинок - В«Чарівний сонВ» (саморозслаблення).
Підведення підсумків.
Підведення підсумків проходить з питань:
Яким ви вважали Вовка до заняття і після?
Як змінювалися ваші почуття до нього?
Що сподобалося (не сподобалося) на занятті?
Заняття 3. Василина Премудра. p> Цілі. Розвивати здатності бачити власні недоліки і достоїнства; вчити адекватно оцінювати своє ставлення до оточуючих і оточуючих до себе.
Хід заняття.
Частина 1.
Характеристика позитивних рис героїні.
Бесіда.
Василина Премудра в казках красива, розумна, жіночна, кмітлива, вміє розмовляти з птахами, комахами і тваринами, має чарівну силу, може перетворюватися на голубку і т.д.
Розминка.
Ведучий пропонує дітям побути Василиною Премудрої: поговорити, як вона, порухатися, посміятися, побурчати, поспівати. p> Ведучий включає музичний супровід, і діти по черзі показують танець героїні.
Гра В«ЧарівницяВ».
Ведучий вибирає В«чарівницюВ», яка, торкаючись паличкою до учасника, говорить: В«Будь дощем, будь сонцем, будь вітром, будь травинкою і т.д. В». Діти зображують, що говорить чарівниця. Потім чарівниця вибирає того, хто краще за всіх виконав завдання.
Частина 2.
Характеристика негативних рис героїні.
Бесіда.
Ведучий пропонує уявити ситуацію, коли Василина Премудра зла. Яка вона? Конкурс на саму злий, сердиту, образливу Василину. p> Вправа В«СмішинкаВ».
Діти перетворюються спочатку в злих Василіс, потім знову в добрих і веселих.
Діти сідають в коло. Ведучий говорить: В«Гаки, закорюкі! Не сміятися, замкніть свої щоки! Не посміхатися. Гак по полям. За всіма містам! В». Діти жестами та мімікою дражнять один одного. Перемагає той, хто засміється останнім.
Обговорення.
В обговоренні звертається увага на ті почуття, які діти зазнали, побувавши в ролі і доброю, і злою.
Частина 3.
Гра В«Дізнайся по голосуВ».
Хлопці стають у коло, в центрі стоїть ведучий із зав'язаними очима. Гравці йдуть по колу слідом за ведучим, повторюючи його руху (гімнастичні або танцювальні), потім зупиняються і кажуть:
Ми трошки пограли.
А тепер у гурток ми встали.
Ти загадку відгадай,
Хто тебе покликав - дізнайся!
Водящий повинен назвати ім'я того, хто скаже: В«Дізнайся, хто я?В». Якщо він вгадав, впізнаний стає ведучим, якщо помилився, гра повторюється. Можна дозволити дітям голосом видавати звуки птахів, тварин, щоб ускладнити гру.
Етап III. Навчання конструктивному рішенню конфліктів.
Заняття 1. Як навчитися володіти своїми почуттями.
Цілі. Зняти психом'язового напруга; розвивати у дітей виразні рухи; вчити володіти своїми почуттями і усувати конфлікти.
Хід заняття.
Частина 1.
Вправа В«Забавні чоловічкиВ».
За допомогою цієї вправи від...