> як маленька дитина;
як строгий батько і т.д.
б) Всі учасники, намагаються зобразити, як ходить:
немовля, тільки почавши ходити;
глибокий старий;
п'яний;
солдатів;
закоханий, що очікує побачення;
горила і т.д.
Рефлексія:
1. Що нового ви сьогодні дізналися?
. З яким настроєм ви сьогодні йдете?
. Чи змінилося ваше настрої і самопочуття?
Ритуал прощання.
9 ЗАНЯТТЯ.
ТЕМА: ЕМОЦІЇ І ПОЧУТТЯ У ОБЩЕНИИ
МЕТА : Розвивати уміння конструктивно виражати свої емоції, адекватно визначати емоції партнерів по спілкуванню.
ХІД ЗАНЯТТЯ :
Привітання.
Вправа 1. Назви почуття
Мета: розвиток умінь вербалізації почуттів.
Інструкція: «Кидаючи один одному м'яч, ви будете називати почуття. Той, хто отримує м'яч, називає почуття-антонім. Після цього він кидає м'яч наступному учаснику і називає яке-небудь інше почуття, емоцію. Вправа повторюється доти, поки м'яч не побуває у кожного з вас ».
Вправа 2. Емоційний стан сусіда
Мета: розвиток сприйняття і розуміння емоційного стану партнера по спілкуванню.
Інструкція: «Нехай хтось із вас перший опише емоційний стан свого сусіда зліва. Той, кому це сказали, у свою чергу, повідомить нам усім про свій стан в даний момент. Потім він висловить своє припущення про стан сусіда зліва, і той уточнить свій стан і т.д. »
Питання для обговорення:
. Яким чином ви визначили стан свого сусіда?
. На які ознаки орієнтувалися?
Вправа 3. Скульптура почуття (емоції)
Мета: розширення усвідомлення як позитивних, так і негативних аспектів почуттів.
Інструкція: «Зараз група розділиться на мікрогрупи по 3 людини. За 7 хвилин кожної з мікрогруп необхідно буде вибрати якесь почуття або емоцію і продумати, як його можна зобразити. Це може бути або скульптурне зображення, або невербальне дію. У зображенні повинні брати участь всі члени мікрогрупи. У той час, як перша мікрогрупа показує те, що вона підготувала, інші відгадують, яке почуття або емоція зображені. Потім «скульптура» (вустами учасників) розповідає про те, що позитивне і негативне вона несе своєму господареві. Всі учасники групи, які відгадували почуття, висловлюють свою думку з приводу почутого. Настає черга наступної мікрогрупи.
Питання для обговорення:
. За якими ознаками ви визначали почуття?
. Легко/важко вам було виділяти в почутті позитивні, негативні сторони?
Процедура 5. Передача почуттів
Мета: розвиток сензитивності до невербальному вираженню почуттів.
Інструкція: «Всі встають в шеренгу, в потилицю один одному, перша людина повертається до другого і передає йому мімікою якесь почуття (радість, гнів, сум, подив і т.п.), другий людина повинна зрадити наступного це ж почуття, і т.д. У останнього учасника запитують про те, яке почуття він отримав ».
Питання для обговорення:
. Що було важким/легким при виконанні вправи?
. Яким чином вдавалося адекватно «передати» і «прочитати» повідомлення?
. Проведіть аналогії з вашим життям.
Рефлексія:
1. Що нового ви сьогодні дізналися?
. З яким настроєм ви сьогодні йдете?
. Чи змінилося ваше настрій і самопочуття?
Ритуал прощання.
10 ЗАНЯТТЯ
ТЕМА: Стрес. Релаксація. Концентрація
МЕТА : Допомогти в засвоєнні дітьми звичайних навичок саморегуляції.
ХІД ЗАНЯТТЯ :
Привітання.
Інформування.
Що стало останнім часом настільки модним слово стрес прийшло до нас з англійської мови і в перекладі означає натиск, тиск, напругу. Енциклопедичний словник дає таке тлумачення стресу: «Сукуп...