9 млн. руб. - Це майже на 70 млн. менше. br/>
2.7 Другий напрямок
Розрахунок прямих змінних і непрямих (умовно-постійних) витрат по виробу В:
В· Основні матеріали з урахуванням транспортних витрат (5% від вартості чорного ваги основних матеріалів ): p> (5,8 * 50 + 2,5 * 70) * 105% = (290 +175) * 105% = 488,25 руб.
В· Зворотні відходи:
((5,8 - 5,5) * 10 + (2,5-2,3) * 12) * 70%/100% = 3,78 руб.
В· Вартість покупних напівфабрикатів і комплектуючих виробів:
(5,8 * 50 + 2,5 * 70) * 0,4 = 186 руб.
В· Витрати на електроенергію:
27 * 3,2 = 86,4 руб.
В· Основна з/п виробничих робітників:
3,1 * 72 = 223,2 руб.
В· Додаткова заробітна плата виробничих робітників:
223,2 * 19%/100% = 42,41 руб.
В· Відрахування на соціальні потреби (ЄСП):
(223,2 +42,41) * 26%/100% = 69,06 руб.
Разом прямі змінні витрати :
488,25 - 3,78 + 186 + 86,4 + 223,2 + 42,41 + 69,06 = 1091,54 руб.
Аналогічно визначаються змінні витрати по виробу Г:
Разом прямі змінні витрати :
341,25 - 4,83 + 181,13 + 96 + 308,43 + 59,6 + 95,69 = 1077,27 руб.
Умовно постійні витрати:
Будинки і споруди:
(3800 * 12 + 1300 * 2) * 0,17/100 = 81,94 тис. руб.
Машини та обладнання:
(3200 * 12 + 350 * 8 + 760 * 5 + 710 * 2 - 55 * 8 - 15 * 2) * 1,0/100 = 459,50 тис. руб.
Транспортні засоби:
(1050 * 12 + 270 * 8 + 330 * 5 - 35 * 8 - 23 * 2) * 1,7/100 = 273,43 тис. руб.
Інструмент та інвентар:
(730 * 12 + 185 * 8 + 140 * 5 + 80 * 2 - 24 * 8 - 12 * 2) * 2,8/100 = 304,75 тис. руб.
Разом витрати на утримання та експлуатацію обладнання на рік = 1119,62 тис. руб., У т. ч. припадають на:
В· виріб В: 1119,62 * 223,2/(223,2 + 308,43) = 470,05 тис. руб.
В· виріб Г: 1119,62 * 308,43/(223,2 + 308,43) = 649,55 тис. руб. Загальновиробничі витрати:
470 тис. руб., у т. ч. припадають на:
В· виріб В: 470 * 223,2/(223,2 + 308,43) = 197,32 тис. руб. p> В· виріб Г: 470 * 308,43/(223,2 + 308,43) = 272,67 тис. руб. p> Загальногосподарські витрати:
590 тис. руб., у т. ч. припадають на:
В· виріб В: 590 * 223,2/(223,2 + 308,43) = 247,7 тис. руб. p> В· виріб Г: 590 * 308,43/(223,2 + 308,43) = 342,287 тис. руб.
В· Обсяг виробництва:
виробу В: 450 шт.
вироби Г: 270 шт.
Комерційні витрати :
виробу В: 2656,18 * 4%/100% = 106,25 руб.
вироби Г: 2811,85 * 4%/100% = 112,47 руб.
Прибуток на один виріб:
В: 2762,43 * 10%/100% = 276,24 руб.
Г: 2924,32 * 11%/100% = 321,68 руб.
Відпускна ціна:
виробу В: 2762,43 + 276,24 = 3038,67 руб.
вироби Г: 2924,32 + 321,68 = 3246 руб.
Таблиця 2.6
Калькуляція собівартості і відпускна ціна промислового виробу ...