личини, то при повороті грат на 90 ° ВІН буде оперуваті з великими колами и маленькими квадратами. При Чергова повороті грат на 90 ° Цього ж дитина буде розміщуваті малі и Великі квадрати. І, Нарешті, Последний поворот решіток дозволити Йому віконаті завдання з великими квадратами и малими колами.
Деякі діти могут віконаті Завдання Дещо гірше, чем зазвічай, що не Стільки через ускладнення Завдання, скільки через відволікаючіх Рамус Дій партнера. Заняття триває 10-12 хв, проводитися з дітьми 1 раз.
Викладання з кольорової мозаїки на тему Курочка и курчата"
Мета. Фіксуваті Рамус дітей на тому, что колір є Ознакою різніх предметів и может буті використаних для їх Позначення.
Матеріал.
Коробки з мозаїкою з восьмікутніх елементів. У шкірно коробку поміщають 1 елемент білої и 6 елементів жовтої мозаїки. Панель з отворами для размещения елементів мозаїки.
Хід заняття.
Вихователь начинает заняття з виконан пісеньки Курчата raquo ;. (Музика А. Філіпенко, слова Т. Волгіної.)
Вийшла курочка гуляти,
Свіжою травичка пощіпаті.
А за нею хлопці -
Жовті КУРЧАТКО.
Ко-ко-ко-ко, ко-ко-ко,
Чи не ходіть далеко,
Лапками гребіть,
Зернятко Шукайте.
з'їли Товстого жука,
дощових черв'яка.
випили водіці -
Повне корітце.
Вихователь показує дітям білу мозаїку и каже: Такого кольору у нас буде курочка raquo ;. Демонструючі елементи жовтої мозаїки, пояснює: Такого кольору у нас будут КУРЧАТКО raquo ;. Вихователь розміщує в отворі панелі 1 елемент білої мозаїки і ще раз пояснює, что курочка буде такого кольору. Потім розміщує за курочкою 1 елемент жовтої мозаїки - курчати. Пропонує кому-небудь з дітей підійті до его столу и найти 1 курчати, взяти его и розмістіті на панелі позаду курочки. Если дитина Виконує Завдання невпевнено, то Йому допомагають и просят найти ще курчат. После того як всі курчата будут знайдені и розміщені гуськом за курочкою, дітям роздають індивідуальний материал для самостійного виконан такого ж Завдання. Течение заняття це Завдання смороду могут віконаті двічі.
Если хто-небудь з дітей допускає помилки при віконанні індівідуального Завдання, то вихователь может підказати: У тобі все КУРЧАТКО однакові? Хіба такого кольору курча? Raquo; І т. П.
Заняття триває 8-10 хв, проводитися з дітьми 1 раз.
Викладання з мозаїки на тему Гуси з гусенята"
Мета. Фіксуваті Рамус дітей на характерних колірніх властівостях предметів. Вчитува чергуваті об'єкти за Кольорах, здійснюючі вибір елементів 3 Завдання кольорів з 5 запропонованіх.
Матеріал. Коробки з мозаїкою з восьмікутніх елементів. У Кожній коробці 10 елементів жовтої, 10 - білої, 5 - червоної, 5 - синьою, 5 - Зеленої мозаїки.
Хід заняття.
Показуючі дітям елементи синьою мозаїки, вихователь пояснює, что такого кольору буває річка. Потім відбірає всі елементи синьою мозаїки, розміщує їх у лівій части панелі зверху вниз. Показує 1 елемент білої мозаїки, пояснює, что такого кольору буває гусак. Далі демонструє елемент жовтої мозаїки и теж пояснює, что такого кольору буває гусен. Розмістівші на панелі елементи білої и жовтої мозаїки по черзі, вихователь каже дітям: Гусак Пішов и гусенята повів raquo ;. После цього запрошує до свого столу всех дітей по черзі и предлагает Їм найти по 1 Елемент білої и жовтої мозаїки (гусака з гусен) та розмістіті їх на панелі. Колі всі елементи будут по черзі розміщені, вихователь читає дітям чотірівірш з вірша М. Клокова Гуси .
Білі гуси на Річку Йдут,
Білі гуси гусяток ведуть.
Білі гуси Вийшла на луки,
гукнули гуси: Га-га-га!
Потім вихователь дает Кожній дитині комплект мозаїки для Самостійної роботи.
Завдання вважається успішно Виконання, если дитина чергує об'єкти за Кольорах самостійно або з якихось незначна помощью доросли. У того випадка, если дитині нужно поелементно диктант, з ним проводитися Індивідуальна робота у вільний час.
Заняття проводитимуться 1 раз трівалістю 10-12 хв.
У самостійній ДІЯЛЬНОСТІ під контролем вихователя діти Використовують мозаїку восьми кольорів.
. 4 Результати експериментальної роботи
З метою Вивчення вихован...