ь показує ее дітям, запітує, куди треба ее покласть. Потім прікладає Чорну Палички впрітул до жовтої и каже, что смороду Різні. Прікладає Чорну Палички до Чорної и пояснює, что вона така ж. Так, вихователь розкладає Перші две парі палічок сам. Во время сортуваннях третьої парі предметів вихователь предлагает будь-кому з дітей підійті до его столу, взяти будь-яку Палички, ПОДИВИТИСЬ, де лежати палички такого ж кольору, и покласть їх разом. Потім предлагает дитині віконаті аналогічне завдання з Палички Іншого кольору. Потім діти по черзі розкладають по одній Парі палічок на столі вихователя. Для того щоб всі були забезпечені достаточно кількістю матеріалу, можна взяти інше кольорове поєднання предметів. После Пояснення и показу малюкам роздають індивідуальний материал для угруповання (палички різного кольору и в різноманітніх поєднаннях): Кожній дитині по 5 предметів одного й 5 Іншого кольору, перемішаніх довільно. Щоб віключіті наслідування одна одному при віконанні Завдання, дітям, что сидять поруч, дають об'єкти різного кольору. Малюкам, швидко впорався Із Завдання, можна дати для угруповання ще 10 палічок, альо Вже других кольорів. На Першому занятті діти розкладають по 20-30 палічок, при цьом Кожна дитина оперує з предметами 4-6 кольорів. Заняття проводитимуться 1 раз в течение 8-10 хв.
Заняття з дітьми третього року життя.
Співвіднесення предметів двох завдання форм и величин при віборі з чотірьох
Мета. Навчатися дітей вібіраті об'єкти двох завданні сенсорних властівостей - величина и форми - з чотірьох можливіть. Закріплюваті вміння співвідносіті різнорідні предмети за формою и завбільшки.
Матеріал. 8-10 решіток з вкладишу (з розрахунку 1 комплект на дитину). Комплекти решіток и вкладішів Наступний сенсорних характеристик: Великі и малі кола, квадрати, прямокутник, трикутники, овалі.
Хід заняття.
Для виконан Завдання діти об'єднуються по двоє. Вихователь складає две решітки разом поздовжнімі сторонами. У одній решітці є 4 великих й 5 маленьких круглих отворів, в іншій - 4 великих й 5 маленьких квадратних отворів. Прієднуються решітки один до Іншої таким чином, щоб відчини однієї величини розташовуваліся по діагоналі, а не поруч. Так, если крайнімі право виявляв малі квадрати, то лівіше перебуватімуть Великі квадрати, верхнімі лівімі будут малі кола и верхнімі права - Великі кола. Склавші решітки разом, вихователь бере відповідні вкладиші чотірьох різновідів и звертає Рамус дітей на том, что сегодня дім (решітки) великий, новий и є много іграшок (вкладішів). Далі ВІН пояснює, что всі вікна в будинку можна закрити, но спочатку треба ПОДИВИТИСЬ уважности: вікна є Великі и маленькі. Вихователь жестом обводити Різні відчини, потім пояснює, что вікна Різні НЕ только за величиною, а й за формою. Показуючі на круглі відчини, вихователь пояснює: Ось такі, круглі .
Продемонструвавші квадратні гнізда, ВІН підкреслює: ЦІ віконця Ось такі, смороду Іншої форми raquo ;. Кличе до свого столу двох дітей, предлагает Їм взяти по будь-якому великому предмету, відшукаті відповідні віконця и закрити їх, потім маленькими вкладишу цієї ж форми предлагает закрити відповідні відчини.
Поступово до столу вихователя по двоє підходять Інші діти и такоже розміщують спочатку по одному великому и по одному маленькому вкладишу однакової форми. При сістематічної роботи за пропонованою методикою, як правило, на занятть Вже немає необхідності в розчленованому обстеженні форми и величини, як це робілося Ранее. Процес розгляданих вкладішів, потім отворів играть, їх зіставлення, порівняння протікають Швидкий. Однако деякі діти могут потребуваті допомоги вихователя, спрямованої на організацію послідовного АНАЛІЗУ властівостей и якости предметів.
Отже, двом дітям предлагают 2 решітки, складені поздовжнімі сторонами з Великого І маленькі круглі и квадратних отворами. Играть складаються таким чином, щоб праворуч від кожної дитини перебувалі б Великі відчини. За відношенню до Загальної площади столу решітки утворюють ромб. Всі вкладиші розміщуються на розі столу, найближче до Обом дітям.
Вихователь предлагает одному з дітей спочатку закривати всі круглі відчини, іншому - только квадратні відчини обох Розмірів. Педагог показує Кожній дитині вкладиші и частина Загальної решітки, де їх треба розмістіті. Малюки відбірають Собі задані вкладиші Із загально матеріалу, призначеня для двох. После того як діти розмістять вкладиші у відповідніх гніздах, вихователь віймає вкладиші, Повертає обідві решітки на 90 ° и предлагает вновь віконаті Завдання, альо уже з іншім поєднанням форми и величини предметів. Играть повертаті Найкраще в одному и тому ж напрямку, за годінніковою стрілкою. Так, если в Першому випадка одна з дітей розміщував круглі вкладиші різної ве...