Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Методика навчання холодного батику дітей молодшого шкільного віку на гурткових заняттях

Реферат Методика навчання холодного батику дітей молодшого шкільного віку на гурткових заняттях





ify"> Стилізація, являє собою зміну реального зображення предмета, з ускладненням або упращенія його форми, з додаванням орнаменту, візерунків, додаткових ефектів.

На прикладі квіткової композиції, стилізація в холодному батику повинна бути чіткою і графічної. За основу я вам дам ескізи готових квіткових композицій або ви можете придумати свою, потім на інших аркушах, ми стилізуємо це зображення. Перед нами так само висячи?? приклади стилізації окремих предметів, дивлячись на які ви створюєте щось своє. Потім вибираємо кращу з стилізованих робіт, і підготовляється для розпису в кольорі.

Практичні вправи для холодного батику.

Дитина придумує і пробує різні начерки стилізації, якщо у них щось не виходить, то вони можуть подивитися на дошку або попросити допомоги у вчителя.

Після того як ми намалювали і вибрали кращу стилізацію, ми переносимо на тканину простим олівцем. Починаємо наносити Замикає резервний контур. Даємо висохнути резерву і приступаємо до наносити колір. Колір може бути в етойработе абсолютно будь за бажанням дитини.

Підсумок заняття.

Заняття №3

Тема заняття: Композиція для декоративного панно.

Цілі:

· Ознайомити учнів з законами композиції в декоративному панно в техніці холодного батику.

· Виховати художній смак, працьовитість, терпіння, фантазію і акуратність.

· Розвивати творчу та пізнавальну активність, фантазію, художній смак.

Обладнання:

Для вчителя: композиції відомих художників, різних епох і стилів, ескізи, фарби, пензлі, тканину і підрамник.

Для учня: ескізи, фарби, резерв, кисті, тканину і підрамник.

План заняття:

1. Організаційний момент.

2. Повідомлення теми і мети заняття.

. Формування нових знань з демонстрацією наочного матеріалу.

4. Практична робота учнів.

. Підсумок заняття.

Хід заняття:

. Організаційний момент.

Привітання учнів, перевірка готовності робочого столу.

2. Вступна бесіда.

У композиції ля холодного батику, так само як приклад, використовується квіткова композиція. Але в цей раз, ви будете створювати композицію самі. З невеликої кількості різних предметів (наприклад: листя, квіти), ви самі, як з конструктора, збираєте свій власний квітковий композиційний букет.

Так само як і на попередньому уроці, виконується кілька композицій, потім, вибирається найбільш вдала композиція і готується до стилізації в холодному батику.

Як одне з наочних посібників, на дошці висять композиції відомих художників, різних епох і стилів.

Зараз я вам розповім закони композиції, що є обов'язковою умовою вдалого досягнення, всіх поставлених цілей на цьому занятті:

Основні закони композиції: цілісність і єдність, рівновагу, супідрядність.

Цілісність. Завдяки дотриманню цього твору сприймається єдине ціле, а не як сума розрізнених елементів. Композиція виступає як система внутрішніх зв'язків, що об'єднує всі компоненти форм і змістів в єдине ціле. У композиції всі елементи приводяться до гармонійної упорядочном, т. Е. Має бути цілісність самої форми і цілісність між елементами форм.

Основні риси закону цілісності:

1) Неподільність композиції, або неможливість сприймати її як суму розрізнених елементів. Неподільність закладається за допомогою конструктивної ідеї.

2) Необхідність зв'язку та взаємної узгодженості всіх елементів композиції.

Рівновага. Це такий стан композиції, при якому всі елементи збалансовані між собою. Урівноважені частини цілого набувають зорову стійкість. В основному рівновагу зводиться до балансу по виразності. Виділяють статичне і динамічну рівновагу.

Статична. Цей стан композиції, у якому збалансовані між собою елементи в цілому справляють враження її нестійкою нерухомості.

Динамічне. Цей стан композиції, у якому збалансовані між собою елементи справляють враження її руху і внутрішньої динаміки.

Супідрядність і рівноцінність елементів.

Супідрядність-це виділення центру композиції (домінанти), якому підпорядковуються всі інші елементи (причому, не просто підкоряються, а підсилюють його значимість), тобто в композиці...


Назад | сторінка 24 з 30 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Особливості побудови композиції, трактування простору і архітектури в живоп ...
  • Реферат на тему: Вивчення особливостей побудови композиції панно в коклюшечние мереживі. Па ...
  • Реферат на тему: Досягнення рівноваги в композиції
  • Реферат на тему: Методика навчання школярів виконання тематичної композиції на уроках образо ...
  • Реферат на тему: Теорія композиції