ності; вчити складати план і переказувати казку за планом; розвивати творчість дітей, прищеплювати інтерес до читання.
Хід уроку.
I. Організаційне початок. p align="justify"> II. Перевірка домашнього завдання. p align="justify">. - Виразно прочитайте 1 частина. Зверніть увагу на інтонацію при читанні слів Сімби. p align="justify">. - Прочитайте 2-у частину за ролями. p align="justify"> III. Складання розповіді про кота за планом. p align="justify"> Розкажіть про головного героя казки за планом, який записаний на дошці:
. Де живе кіт Сімба? p align="justify">. Чим він займається? p align="justify">. Який він? У чому це проявляється? p align="justify">. Чи сподобався вам кіт? Чому? p align="justify"> IV. Складання плану казки. p align="justify"> В 1-й частині дві головні теми. Які? p align="justify"> (Цар котів і дурні голуби. Допомога сови).
У 2-1 частини - три смислові частини. Визначте їх. (Договір з гіпопотама. Договір зі слонами. "Розум коштує набагато більше сили"). p align="justify"> (План записується на дошці і в зошити).
V. Переказ казки. p align="justify">. Переказ казки "Ланцюжком" за планом. p align="justify">. Творчий переказ. p align="justify"> Розкажіть цю історію - I варіант від імені гіпопотамів, II варіант - від імені Слона.
VI. Творче завдання "Жива картинка". p align="justify"> Один учень читає вголос 1 і 2 абзаци 1-ї частини. А інші учні, які будуть виконувати ролі голубів, кота, мімікою і жестами передають почуте. p align="justify"> VII. Робота з ілюстрації. p align="justify"> Озвучте ілюстрацію. (Діти читають). p align="justify"> VIII. Підсумок уроку. p align="justify"> Що довів кіт Слонові і гіпопотамів?
Дайте відповідь словами кота. ("Не той сильний, в кому більше м'яса", "Розум коштує набагато більше сили"). p align="justify"> IX. Домашнє завдання. p align="justify"> Проілюструвати найсмішніший епізод казки.
Тема: "Творчий урок - конкурс".
Мета: вчити творчо інсценувати казку; узагальнювати, аналізувати; розвивати фантазію, уяву.
Хід уроку.
I. Організаційне початок. p align="justify"> Сьогодні ми подивимося казку Дж. Родарі "Про дідуся, який не вмів розповідати казку".
Хто хоче брати участь у конкурсі? (7 пар). p align="justify"> II. I тур. Інсценування казки. (Конкурс). p align="justify"> Оцінюватися показ казки буде за такими критеріями: виразність мови, рухи акторів, жести, міміка, костюми.
Журі - це весь клас. У кожного є картки з різною мімікою: радість, байдужість, спокій, невдоволення. Після інсценування казки після кожної пари буде проходити голосування картками. Наприклад: 1 пара
Переможці отримують дипломи.
...